💖عشق بی انتها💖
💖LoverSavadkoh💘
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


❤سلام دوستان عزیز ❤
🌹این یک وبلاگ ازاد برای اشتراک گذاری عقاید وفرهنگها ودوست یابی واشتراک مطالب واخبار به روز وعلمی واجتماعی است در جوی صمیمی به دور از هرگونه توهین به هر دین وقومیت ومذهبی وشخصی است امیدوارم در کنار هم دقایق شاد وخوبی داشته باشیم .منتظر نظرات وایده های شما هستم🌹

دانلود نسخه PDF کتاب مدیر مدرسه از جلال آل احمد




نام کتاب: مدیر مدرسه
زبان کتاب: فارسی
موضوع : رمان
نویسنده : جلال آل احمد
تعداد صفحات : ۳۶

لینک دانلود کتاب مدیر مدرسه

حجم: 240 KB

فوردانلود




نوع مطلب : مطالب عمومی، معرفی کتاب، دانلود، دانلودکتاب، 
برچسب ها : کتاب، دانلود، جلال ال احمد،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 19 مرداد 1394
منبع انوار(نورالثقلین)

یکی از تفاسیر معتبر در نزد شیعه تفسير نور الثقلين تأليف شيخ عبد على بن جمعه عروسى حويزى از علماى قرن يازدهم هجرى می باشد.


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : مذهبی، مباحث ودانستیها مذهبی، مطالب عمومی، معرفی کتاب، 
برچسب ها : کتب مذهبی، نکات قرانی، علوم دینی،
لینک های مرتبط :
جمعه 16 مرداد 1394
خلق یک شاهکار عکاسی در تاریخ جنگ +تصاویر
کتاب عکس «علی فریدونی» حاصل دویدن‌های او در پشت خاکریزها و حضور شبانه‌‌روزی در زیر آتش دشمن است تا فرزندان آینده این سرزمین کمی آسان‌تر بفهمند که در کجا و چگونه برآمده‌اند.


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : مذهبی، شهدا ستاره های تاریخ، مطالب عمومی، معرفی کتاب، 
برچسب ها : عکاسی، دفاع مقدس، تصاویرزیبا،
لینک های مرتبط :
شنبه 10 مرداد 1394
منبع انوار(کتاب استبصار)

، دومين کتاب روايي شيخ طوسي که از نظر اعتبار به عنوان چهارمين کتاب در ميان کتب اربعه شناخته شده، کتاب استبصار است. شيخ اين کتاب را در سه جلد فراهم آورده است، جلد اول و دوم در زمينه ي عبادات و جلد سوم در زمينه ي عقود و ايقاعات و ساير ابواب فقه است،[1]

که در چاپ هاي کنوني در چهار مجلد منتشر شده است اين کتاب طبق شمارش مولف دارای 925 باب و 5511 حديث است.[2] چنان که شيخ طوسي خود در مقدمه ی کتاب آورده، استبصار را پس از تاليف تهذيب و بنا به درخواست گروهي از عالمان فراهم آورده است.

شيخ انگيزه ي خود از تاليف استبصار را چنين بيان کرده است:
« چون ديدم گروهي از اصحاب، کتاب بزرگ ما موسوم به تهذيب الاحکام و رواياتي که ما در زمينه حلال وحرام درآن گردآورده ايم را نگريسته و آن کتاب را دربرگيرنده بيشترين مسائل فقه در ابواب احکام دانسته اند، تمايل يافتند به احاديث مختلف آن به صورت جداگانه و مختصر نيز دست يابند...»،بنابراين مي توان گفت استبصار در حقيقت نوعي تلخيص تهذيب الاحکام است.

شيخ در ادامه مي گويد: اين کار ؛ يعني گردآوري روايات مخالف و جمع ميان آنها کاري بي سابقه است.



شيخ طوسي در هر بابي در ذیل فتواي خود، روايات مربوط به آنرا ذکر می نماید، سپس روايات مخالف را ذکر مي کند و در آغاز کتاب نیز به بخشي از قرائني که مي توان به کمک آنها برخي از روايات را بر برخي ديگر ترجيح داد، اشاره نموده است.



در نگاه شيخ اخبار به دو دسته متواتر و غير متواتر تقسيم شده و روايات غير متواتر نيز به دو دسته تقسیم می شوند

الف: رواياتي که همراه قرينه اند و مانند متواتر مفيد علم اند

ب: روايات آحاد فاقد قرينه که از نظر شيخ وقتي مي توان به آنها عمل نمود که معارض نداشته باشند و اگر معارض داشتند مي بايست طبق قوانين تعادل و تراجيح عمل کرد.[3]



شيخ در اين کتاب همانند تهذيب، بخشي از اسناد روايت به استثناي آخرين راوي را حذف کرده آنگاه در مشيخه، طرق خود را به روات احاديث تبيين نموده است.

بنابراين استبصار با تهذيب الاحکام در جهات زير همسان است:

الف. تنظيم کتاب براساس کتاب مقنعه شيخ مفيد؛

ب. حذف بخشي از اسناد روايات و تدارک آنها در مشيخه؛

ج. کوشش براي رفع تعارض ميان روايات و ارائه جمع ميان آنها.

تفاوت استبصار با تهذيب در اين جهت است که شيخ طوسي در کتاب :«التهذیب»، تمام روایات موافق گفتار شیخ مفید(استاد خود)در کتاب:«المقنعة»،[4]

را به صورت مبسوط ذکر می نماید، آنگاه به نقل روایات معارض می پردازد و سپس به ارائه ی راه جمع میان دو دسته از روایات می پردازد، واین در حالی است که شیخ در کتاب:«الاستبصار»، خود را ملزم به عبارات کتاب:«المقنعة»، نمی بیند و در هر مساله ای تنها بخشی از روایات موافق را ذکر می نماید، اما روایات مخالف را به طور کامل ذکر می نماید و در این کتاب می کوشد به صورت مبسوط تر و متقن تر به رفع تعارض میان آنها بپردازد.

از این جهت کتاب استبصار به کتابی اصولی نزدیک شده و بدین خاطر آنرا به خاطر بر خورداری از از مباحث علمی متقن برای خواص عالمان مفید تر دانسته اند.[5][6]

پی نوشت:


[1] . الاستبصار، ج 4، ص450.
[2] . همان، ص 451.
[3] . همان، ج1، ص45و44.
[4] .کتاب فقهی شیخ مفید.
[5] .المعجم المفهرس لالفاظ احادیث بحار الانوار، ج1،ص71.
[6] .درسنامه علم حدیث، علی نصیری،ص162.




نوع مطلب : مذهبی، مباحث ودانستیها مذهبی، مطالب عمومی، معرفی کتاب، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 7 مرداد 1394
کتاب جدیدی از خاطرات مقام معظم رهبری منتشر شد +عکس

کتاب «به آسمان نگاه کن» حاوی خاطرات رهبر معظم انقلاب اسلامی از شهیدان انقلاب و دفاع مقدس است که به اهتمام هادی شیرازی از سوی موسسه شهید کاظمی منتشر شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از سال‌های نوجوانی در اتفاقات و حوادث گوناگون انقلابی حضور داشتند که از دهه 30 و 40 این حضور جای خود را به نقش‌آفرینی مهم می‌دهد، اما شاید یکی از زیباترین لحظه‌های این تاریخ، همراهی شهیدان با ایشان است که خود اسطوره بوده و نقش ایفا کردند و این، لحظه‌های تاریخی را زیباتر می‌سازد.

این کتاب در کنار خاطرات مقام معظم رهبری از شهیدان، عملا نگاهی نیز به تاریخ حوادث مختلف انقلاب از سال‌های دهه 30 شمسی دارد. خاطراتی از جریانات فداییان اسلام و شهید نواب صفوی تا جریان‌های مختلف قبل و بعد از انقلاب و تشکیل نظام مقدس جمهوری اسلامی در این کتاب گردآوردی شده است.


در بخشی از کتاب آمده است: «یکی از فرماندهان یکی از گردان‌های لشکر امام حسین (ع) در عملیات فاو به رفیقش می‌گوید به آسمان نگاه کن،‌ آیات قرآنی که در آسمان نوشته است، خبر از پیروزی ما می‌دهد! کدام آیات قرآن؟!


ای چشم بصیر! ای فرشته در لباس انسان! تو با چشم خود چی می بینی؟! تو به کجا رسیده ای؟!

مثل یک عارف نود سال عبادت کرده و زهد ورزیده، حقایق این عالم را حکیمانه مشاهده می‌کنند و ورای پرده مادی و جسمانی را می‌بینند.»

این کتاب در 720 صفحه و در شمارگان 2 هزار 500 نسخه با قیمت 32 هزار تومان از سوی موسسه شهید کاظمی و با همکاری مرکز پژوهش‌های بنیاد فرهنگی شهید شیرازی به اهتمام هادی شیرازی منتشر شده و علاقه‌مندان به تهیه این کتاب می‌توانند آن را از فروشگاه «من و کتاب» به صورت اینترنتی خریداری کنند.


فارس




نوع مطلب : اخبار، اجتماعی، مطالب عمومی، معرفی کتاب، 
برچسب ها : ایت الله خامنه ای، رهبر، کتاب،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 27 خرداد 1394
منشور معارف انقلاب اسلامی» از رهبر انقلاب آماده استفاده عموم

کتاب «منشور معارف انقلاب اسلامی» پیام دهم خرداد 1369 حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای دام‌ظلّه به مناسبت نخستین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی قدس‌سرّه و شرح آن بر اساس: برگزیده‌ی بیانات حضرت امام قدس‌سرّه و رهبر معظّم انقلاب اسلامی، در 262 صفحه به مبلغ 13 هزار تومان را در قطع رقعی با دو تصویر جلد متفاوت توسط انتشارات انقلاب اسلامی منتشر و روانه بازار شد.

کتاب پیش رو حاوی متن پیام معظّمٌ‌له ــ در بخش اوّل ــ و ضمیمه‌ گزیده‌ بیاناتی از حضرت امام خمینی‌قدس‌سرّه و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای‌دام‌ظلّه بر اساس محورهای دوازده‌گانه پیام ــ در بخش دوّم ــ است.

به گزارش سراج24 ، این گزیده‌ها هم نشان‌دهنده‌ ثبات اندیشه و مبانی فکری و سیاسی انقلاب و نظام اسلامی در طول نزدیک به چهار دهه پس از پیروزی است، و هم تبیین‌کننده‌ معارف انقلاب اسلامی از زبان این دو امام و رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی می‌باشد.

این مجموعه، منشور معارف انقلاب اسلامی است برای همه کسانی که در مسیر تعالی جامعه، استقرار روزافزون نظام و توفیق حرکت بیداری اسلامی در سطح جهان اسلام احساس مسئولیّت می‌کنند و نیز همه کسانی که می‌خواهند اندیشه‌های راهبردی انقلاب اسلامی را دریابند. این اثر بخصوص برای نسل جوان و فرهیخته ما که خود را امانت‌دار بار مسئولیّتی می‌دانند که انقلاب و نظام بردوش آنان نهاده است و در مقاطع مختلف به حمایت و تلاش و مجاهدت برای استمرار و استقرار انقلاب و تعالی نظام اسلامی اهتمام دارند، یک منبع مختصر و گویا است.

امروز بازخوانی این پیام تاریخی حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای‌مدظلّه یک نیاز ضروری است تا به‌عنوان منشور فکری و سیاسی نظام مورد توجّه و بهره‌برداری قرار گیرد و ابعاد گفتمان نوین اسلامی را ترسیم نماید.





نوع مطلب : مذهبی، اخبار دینی ، مطالب عمومی، معرفی کتاب، 
برچسب ها : انقلاب اسلامی، امام خمینی، ایت الله خامنه ای، رهبر، مرجع تقلید، منشورمعارف انقلاب اسلامی، کتاب،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 18 خرداد 1394
دانلود کتاب مغز و ذهن آنگوس جلاتلی


کتاب, مغز و ذهن

نام کتاب : مغز و ذهن

نویسنده : آنگوس جلاتلی

زبان کتاب : پارسی

طراح : اسکار زارات

مترجم : عبدالرحمن نجل رحیم

تعداد صفحه : 177

قالب کتاب : PDF

حجم فایل : 4,120 کیلوبایت

– دانلود کتاب –

توضیحات :

کتاب مغز و ذهن درباره عضوی است که اگر ما نداشته باشیم،قادر به هیچ کاری نخواهیم بود و آن ذهن است! امروز بشر به یک رشته کشفیات مهّم علمی در زمینة شناخت طبیعت مغزّ و ذهن خویش دست یافته است که تأثیر عمیقی بر عرصه‌های دیگر چون فلسفه، جامعه‌شناسی، ادبیات و هنر خواهد گذاشت. فهم این که چگونه از عضوی از اعضای زیستمند بدن چون مغز این همه کارهای شگفت‌انگیز چون طراحی و انجام اعمال، گفتار، حافظه، یادگیری، توجه، هیجان، عاطفه، دیدن و سایر ادراکات آگاهانه ساخته است و این که چگونه انسان در طول چندین هزارسال تاریخ تکامل خود به چنین دانسته‌هایی رسیده است، برای هر فرد فرهیخته ضروری به نظر می‌رسد، کتاب حاضر که توسط یک روان‌شناس و بر اساس برگزیده‌ای از تألیفات مهّم و جدید تهیه شده، قدم اولی است برای فهم طبیعت ذهن، شعور و هویت فردی که با نگاهی تازه و عمیق و به زبانی ساده در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

تفاوت انسان با حیوانات نیز در همین قدرت ذهن و آگاهی اوست ، قدم اول روایتی است ساده و روان و مصور از ذهن و تکامل آن در طول تاریخ ، ابزاری که اگر ما درست بشناسیمش و درست از آن استفاده کنیم ، قادر به کارهایی خواهیم بود که شاید در وهله اول در حدّ معجزه باشد.




نوع مطلب : مطالب عمومی، معرفی کتاب، دانلود، دانلودکتاب، 
برچسب ها : دانلود، دانلودکتاب، کتاب، کتابخوانی، معرفی کتاب،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 11 خرداد 1394
دانلود کتاب احیای تفکر اسلامی مطهری


اثر ارزشمند استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری (ره)

کتاب احیای تفکر اسلامی مطهری

*دانلود کتاب

نمونه بخش هایی از کتاب احیای تفکر اسلامی شهید آیت الله مرتضی مطهری :

اقبال و احیای فکر دینی

روح اسلامی در مسلمین مرده است

منطق ماشین دودی

همبستگی یکی از علایم حیات

تفکر دیروز و امروز مسلمین درباره میزان تاثیر عمل در سعادت انسان

آسیب شناسی

ریشه های آسیب دیدگی طرز تفکر اسلامی ما

عمل، تکیه گاه تعلیم و تربیت اسلامی

نقش امویها در پیدایش این آسیب

چرا فکر تحقیر عمل پیدا شد؟

ایمان چیست؟

دو داستان

فکر مسخ شده

دو حدیث نبوی

تفکر زنده و تفکر مرده

حیات بدن و حیات روح

فطرت یا هسته حیات انسانی

زندگی یعنی بینایی و توانایی

خود زندگی غیر از شرایط زندگی است

حس اعتماد به نفس

توکل مفهومی زنده کننده و حماسی

زهد در اسلام

زهد منفی

حضرت علی (ع) و کارهای تولیدی

و ………..




نوع مطلب : مطالب عمومی، معرفی کتاب، دانلود، دانلودکتاب، 
برچسب ها : کتاب، کتابخوانی، معرفی کتاب، دانلود، دانلودکتاب،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 11 خرداد 1394
کتابی خواندنی برای به سن تکلیف رسیده‌ها

«اولین نماز من» شامل جدیدترین سروده‌های زهرا وثوقی، شاعر، است که برای دختران 9 ساله‌ای که به سن تکلیف رسیده‌اند، سروده شده است.

به گفته شاعر، این کتاب به منظور آموزش باورهای دینی و نماز به این دسته از مخاطبان تدوین و منتشر خواهد شد. قرار است این اثر از سوی انتشارات ذکر روانه بازار کتاب شود. «چادر نماز من»، «اولین نماز»، «جشن تکلیف»، «نماز من»، «غنچه پاک» و «گلستان نماز» از عناوین اشعار مجموعه شعر «اولین نماز من» است.

شعر «جشن تکلیف» از وثوقی به شرح ذیل است:

هنگام جشن تکلیف
دیروز در دبستان

من مثل غنچه بودم
مدرسه هم گلستان

نُه ساله بودم و شاد
قصد نماز کردم

من جانماز خود را
با شوق باز کردم

وقتی نماز خواندم مانند نور خورشید
تابید بر دل من گرما و نور توحید

بعد از نماز بودم
مانند یک کبوتر

در آسمان آبی
انگار می‌زدم پر


به گزارش تسنیم، «نقاشی خدا» دیگر کتاب در دست انتشار این شاعر است که در آن شاعر به الطاف الهی اشاره کرده است. هدف شاعر از سرودن این مجموعه، آشنایی بیشتر مخاطبان کودک با بخشندگی و مهربانی خدا و شناخت عمیق‌تر آماده شده است.




نوع مطلب : مطالب عمومی، معرفی کتاب، 
برچسب ها : کتاب، کتابخوانی، شعر، ادبیات، باورهای مذهبی، زهراوثوقی، جشن تکلیف، اولین نماز من،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 11 خرداد 1394




موضوعات
پیوندهای روزانه
آمار وبلاگ
  • افراد آنلاین : 1
  • بازدید امروز : 162
  • بازدید دیروز : 87
  • بازدید این هفته : 249
  • بازدید این ماه : 1614
  • بازدید امسال : 72100
  • بازدید کل : 211339
  • تعداد پست ها : 3897
  • تعداد نظرات : 101
امکانات جانبی