💖عشق بی انتها💖
💖LoverSavadkoh💘
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


❤سلام دوستان عزیز ❤
🌹این یک وبلاگ ازاد برای اشتراک گذاری عقاید وفرهنگها ودوست یابی واشتراک مطالب واخبار به روز وعلمی واجتماعی است در جوی صمیمی به دور از هرگونه توهین به هر دین وقومیت ومذهبی وشخصی است امیدوارم در کنار هم دقایق شاد وخوبی داشته باشیم .منتظر نظرات وایده های شما هستم🌹

نایاب ترین گل رز جهان +عکس

در این تصویر گل رزی را مشاهده می کنید که جزء نادر ترین گل های رز در جهان است و در کوه های آلپ که از شرق به غرب اروپا گسترده شده یافت می شود. به این ترتیب ما میتوانیم بار دیگر عظمت و بزرگی خالق یکتا پی ببریم که چگونه قدرت خویش را به رخ مخلوقات خود میکشد تا تاملی باشد برای انسان ها و شناخت و نزدیک شدن به پروردگار است.

گفتنی است؛ این گل نایاب ترین گل رزکه فقط در کوه های آلپ پیدا میشود.
نوع مطلب : جالب انگیز، عجایب وشگفتیهای خلقت(طبیعت)، 
برچسب ها : گل، گیاهان، دیدنیهاوشنیدنیها، گل رز، عجایب خلقت،
لینک های مرتبط :
جمعه 6 آذر 1394
جزیره عشاق +عکس


جزیره گالشنژاک که در کانال پشمن (در نزدیکی شهر تورانژ کرواسی) واقع شده، یکی از معدود عوارض طبیعی زمین به شکل قلب است. شکل خاص جزیره عشاق در این تصویر را ابزار پیشرفته رادیومتری نور مریی و فروسرخ مستقر بر ماهواره پیشرفته رصد خشکی، ALOS متعلق به آژانس فضایی اروپا تهیه کرده است.
نوع مطلب : جالب انگیز، عجایب وشگفتیهای خلقت(طبیعت)، گردشگری، جهان، 
برچسب ها : توریست، جهانگردی، تصاویرزیبا، دیدنیهاوشنیدنیها،
لینک های مرتبط :
يکشنبه 10 آبان 1394
تصاویر/ جزیره ای به شکل دلفین در ایتالیا!
جزیره "سیرنوس" ، جزیره ای پر رفت و آمد که به شکل دلفین و در جنوب ایتالیا قرار گرفته است.
نوع مطلب : جالب انگیز، عجایب وشگفتیهای خلقت(طبیعت)، گردشگری، جهان، 
برچسب ها : تصاویرزیبا، دیدنیهاوشنیدنیها، توریست، جهانگردی،
لینک های مرتبط :
يکشنبه 10 آبان 1394
غارهایی فوق‌العاده زیبا که تاکنون ندیده‌اید +تصاویر

غارهای دریاچه کاررا

غارهایی بی نظیر و خارج از دخالت انسان در بوجود آوردن آنها در دریاچه کاررا، مرز بین شیلی و آرژانتین بر اثر عملکرد امواج بیش از 6200 سال است که ایجاد شده اند.....


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : جالب انگیز، عجایب وشگفتیهای خلقت(طبیعت)، 
برچسب ها : عجایب خلقت، دیدنیهاوشنیدنیها، غارها، تصاویرزیبا،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 5 شهريور 1394
ایجاد حفره ای عظیم بر اثر صاعقه! +تصاویر

به نقل از فردا، بر اثر برخورد صاعقه با زمین در نزدیکی یک ایستگاه گاز در غرب اوهایو منجر به ایجاد حفره ای بزرگ شد. براثر برخورد صاعقه با زمین منجر به ایجاد صدای وحشتناکی در منطقه مسکونی در سینسیناتی در غرب اوهایو شد.
نوع مطلب : جالب انگیز، عجایب وشگفتیهای خلقت(طبیعت)، اخبار، حواوث ووقایع، 
برچسب ها : عجایب خلقت، دیدنیهاوشنیدنیها، حوادث، بلایای طبیعی،
لینک های مرتبط :
يکشنبه 18 مرداد 1394

تصاویر/ سفر به قطب جنوب

قطب جنوب


اکنون در قطب جنوب اواخر زمستان است و پس از ماه ها تاریکی، بالاخره هوا روشن خواهد شد. تیم های تحقیقاتی خود را برای سفر به قطب جنوب و استفاده از فصل گرما و روشنایی آماده می کنند....ادامه ی مطلب


نوع مطلب : جالب انگیز، عجایب وشگفتیهای خلقت(طبیعت)، گردشگری، جهان، 
برچسب ها : سفر، تصاویرزیبا، قطب جنوب، عجایب خلقت، دیدنیهاوشنیدنیها،
لینک های مرتبط :
يکشنبه 18 مرداد 1394
تصاویر/ یخچال طبیعی در پاکستان

یخچال طبیعی

دیوید کاسزلیکوسکی، عکاس لهستانی با استفاده از پهپاد کوچک
تصاویری زیبا از یک یخچال طبیعی در منطقه کاراکورام پاکستان گرفته است.
بقیه تصاویر در ادامه مطلب....


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : جالب انگیز، عجایب وشگفتیهای خلقت(طبیعت)، 
برچسب ها : تصاویرزیبا، عجایب خلقت، دیدنیهاوشنیدنیها،
لینک های مرتبط :
يکشنبه 11 مرداد 1394
تصاویر/ فعال شدن آتشفشان ویلاریکا در شیلی
آتشفشان ویلاریکا در شیلی اخیرا مجددا فعال شده است. ویلاریکا از فعال ترین کوه های آتشفشانی آمریکای جنوبی به شمار می رود.
تصاویر فعالیت این آتشفشان را در ادامه مطلب ببینید...


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : جالب انگیز، عجایب وشگفتیهای خلقت(طبیعت)، 
برچسب ها : تصاویرزیبا، عجایب خلقت، اتشفشان،
لینک های مرتبط :
شنبه 10 مرداد 1394
سه شنبه 2 تير 1394
تصاویری خیال انگیز از کهکشان‌های مجاور کره زمین

به نقل از باشگاه خبرنگاران،آژانس فضایی روسیه به نام Ros Cosmos به تازگی تصاویری بدیع و تخیلی از مناظر روی کره زمین در صورتی که کهکشان‌ها، سحابی‌ها و سیاه چاله‌ها در نزدیکی زمین بودند منتشر کرده است.

گفتنی است، در این تصاویر خیابانها، خانه‌ها و حتی جنگل‌ها در کنار مناظری زیبا در آسمان که شامل سحابی‌ها، کهکشان‌ و سیاه چاله‌ها است به تصویر کشیده شده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، از جمله مهشورترین اجرام سماوی که در این تصاویر نمایش داده شده‌اند می‌توان به سحابی خرچنگ، کهکشان آندرومدا، خوشه‌های ستاره‌ای و از جمله خوشه پروین و ابر نو اخترها اشاره کرد.

کارشناسان در عین حال اعلام کرده‌اند که دور بودن این اجرام سماوی از سیاره زمین به نفع این سیاره است زیرا چنانچه هر کدام از آنها به زمین نزدیکتر بودند می‌توانستند باعث نابودی کره زمین از طریق به دام افتادن سیاره زمین در میدان جاذبه‌ی آنها شوند.
نوع مطلب : علمی، نجوم، جالب انگیز، عجایب وشگفتیهای خلقت(طبیعت)، 
برچسب ها : تصاویرزیبا، کهکشان، اکتشافات فضایی،
لینک های مرتبط :
يکشنبه 24 خرداد 1394
استقبال بی نظیر از موز قرمز

به نقل از اشگاه خبرنگاران، این موز مخلوطی از موز با انواع توت است که کشاورزان با مهارت و هنرمندی آنها را پیوند زده‌اند و توانسته‌اند مزه‌ها و طعم‌های بسیار خوشمزه‌ای به دست آورند.

این موز به طور متوسط دارای ۴۰۰ میلی‌گرم پتاسیم و همچنین سرشار از ویتامین C است. این نوع موز معمولا در مناطق گرمسیری و نیمه‌گرمسیری رشد می‌کند و تقریبا ۹ ماه طول می‌کشد تا کاملا رسیده شود.

کشورهایی همچون کاستاریکا، مکزیک و برخی کشورهای آفریقایی مانند تانزانیا و زنگبار محل رشد این موز قرمزرنگ هستند.
نوع مطلب : جالب انگیز، عجایب وشگفتیهای خلقت(طبیعت)، خبرهای جالب وشنیدنی دنیا، 
برچسب ها : موز، تغذیه، دیدنیهاوشنیدنیها،
لینک های مرتبط :
يکشنبه 24 خرداد 1394

فورانها و تشعشات خورشيدي در قرآن كريم

تشعشات خورشیدی یا فوران های خورشیدی ناشی از انفجارهای بزرگ خورشید هستند که در مناطقی که قعالیت ستاره در آن بیشتر است در سطح آن به وجود می آیند.این تشعشات می توانند آسیب های جدی را به زمین بزنند.تصاویر زیر مربوط به فوران های خورشیدی است که توسط ناسا گرفته شده است
همانطور که مشاهده می کنید فوران ها شکلی عمود و خطی مانند دارند:در سوره الهمزه 5 تا 9 نوشته شده است : وَمَا أَدْرَاکَ مَا الْحُطَمَةُ ﴿۵﴾نَارُ اللَّهِ الْمُوقَدَةُ ﴿۶﴾الَّتِی تَطَّلِعُ عَلَى الْأَفْئِدَةِ ﴿۷﴾ إِنَّهَا عَلَیْهِم مُّؤْصَدَةٌ ﴿۸﴾ فِی عَمَدٍ مُّمَدَّدَةٍ ﴿۹﴾و تو چه دانى که آن آتش خردکننده چیست﴿۵﴾آتش برافروخته الهی است﴿۶﴾ آتشی که از دلها سرمی زند!﴿۷﴾ : و [آتشى که] در ستونهایى دراز آنان را در میان فرامى‏گیرد﴿۸﴾ در ستونهای کشیده و طولانی!﴿۹﴾این فوران ها و تشعشات خورشیدی یا ستاره ای که قرآن آنها را به ستون باعث رسیدن اشعه های خورشید از جمله ماورابنفش و مادون قرمز اشعه ایکس و گاما به زمین می شود و منظور از ستون های کشیده و طولانی نیز امتداد اشعه این ستون ها تا کره زمین و دیگر نقاط جهان است.در سوره الرحمن آیه ۱۵ نوشته شده است : وَخَلَقَ الْجَانَّ مِن مَّارِجٍ مِّن نَّارٍ ﴿۱۵﴾ و جن را از تشعشعى از آتش خلق کرد (۱۵)در این آیه خداوند اشاره می کنند که جن از یکی از اشعه ها و تشعشعات آتش که تمود آن توسط فوران های خورشیدی به زمین می رسد خلق شده است یعنی خداوند این تفکیک بندی را در مورد اشعه های مختلف خورشید نیز انجام داده است.نوع مطلب : جالب انگیز، عجایب وشگفتیهای خلقت(طبیعت)، مذهبی، قرآن، 
برچسب ها : اعجازقران، خورشید،
لینک های مرتبط :
يکشنبه 24 خرداد 1394
طوفان شن در فرودگاه امام (ره) +تصاویر

صبحانهنوع مطلب : جالب انگیز، عجایب وشگفتیهای خلقت(طبیعت)، اخبار، حواوث ووقایع، 
برچسب ها : حوادث، تصاویرزیبا، بلایای طبیعی، طوفان شن، دیدنیهاوشنیدنیها،
لینک های مرتبط :
شنبه 23 خرداد 1394
عمیق‌ترین گودال حرارتی اقیانوس آرام کشف شد


به نقل از مهر، روبات زیر دریایی متعلق به موسسه تحقیقاتی آکواریوم مونتربی Monterey Bay Aquarium's Research Institute مخفف MBARI در تحقیقات جدید خود موفق به شناسایی عمیق ترین چشمه آب جوشان و پر حرارت در عمق اقیانوس آرام با دمای ۳۵۰ درجه سانتیگراد شد.


این روبات زیردریایی به همراه یک کنترل از راه دور موفق به شناسایی و همینطور فیلمبرداری از منطقه ای شده که در حدود ۱۲۵۰۰ فوت زیر عمق آب های منطقه ماهیگیری مکزیک بوده و از آن به عنوان عمیق ترین منطقه آب پر حرارت و جوشان شناخته شده در اقیانوس آرام یاد می شود.

کشف این روبات زیر دریایی بسیار حائز اهمیت است زیرا پیش از این هیچ ماهواره یا تجهیزات دریایی و ... نتوانسته بود این منطقه را کشف کند. از سوی دیگر، گرمای بیش از حد این منطقه نیز اجازه دسترسی به هیچ انسانی را نمی داد. اما اکنون با کمک فناوری و این روبات دسترسی به این نقطه ساده و سهل شده است. علاوه بر گرمای این ناحیه، فشاری که در عمق ۳۸۰۰ متری زیر آب های اقیانوس جاری است به حدی بالاست که هیچ زیر دریایی نمی تواند به این نقطه وارد شود.

موجودات دریایی که در این نقطه زندگی می کنند نیز به دلیل داشتن شرایط سخت و دشوار زندگی تبدیل به موجودات خشنی شده اند تا قادر به زندگی و سازگاری با چنین محیطی باشند. آب در داخل این شکاف ها به ماگمای جوشان می رسد و پس از آنکه دمای آب تا ۴۰۰ درجه سانتی گراد افزایش یافت همراه با مواد معدنی ماگمایی به بیرون می ریزد که باعث ایجاد رسوب مواد معدنی و فوران آب جوشان در اعماق کمتر را به دنبال دارد.
نوع مطلب : علمی، خبرهای علمی، جالب انگیز، عجایب وشگفتیهای خلقت(طبیعت)، 
برچسب ها : روبات، زیردریایی، تحقیقات علمی،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 18 خرداد 1394
چشمه ای زیبا و شفاف +تصاویر
این چشمه بی نظیر دارای عمق زیادی است که به دلیل شفاف بودن بیش از حد آب اعماق آن را می توان دید.


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : جالب انگیز، عجایب وشگفتیهای خلقت(طبیعت)، گردشگری، جهان، 
برچسب ها : برزیل، گردشگری، پارک ملی چاپادا دیامانتینا، شگفتیهای طبیعت، چشمه ازول، غارپوکوازول، گودال ابی نهنگ، توریست،
لینک های مرتبط :
شنبه 16 خرداد 1394
نقش موجودات میکروسکوپی اقیانوس ها در اکوسیستم

به نقل از مهر، اقیانوس شناسان دریافته اند وزن موجودات میکروسکوپی در درون اقیانوس های جهان بیش از تمام ماهی هایی است که در دریا وجود دارند و حدود نیمی از اکسیژن زمین را تولید می کنند. بوم شناسی میکروب های دریایی، که برای همه چیز، از جذب دی اکسید کربن از هوا گرفته تا تنظیم بهره وری موجودات مهم دریایی، بسیار حائز اهمیت هستند، در ابتدای راه قرار دارد.

در تلاش برای درک این جهان پنهان، اقیانوس شناسان دانشگاه واشنگتن دریافته اند که دیاتومها – که جلبک های تک سلولی با الگوهای پیچیده هستند و در سراسر اقیانوس های جهان وجود دارند - در حضور باکتری هایی که هورمون رشد ترشح می کنند و به اعتقاد دانشمندان مزایای فراوانی برای گیاهان زمین دارند، سریع تر رشد می کنند. در مطالعه ای که اخیراً در مجله نیچر منتشر شده است، برای کشف عوامل کنترل کننده اکوسیستم های دریایی از ابزار ژنتیکی و مولکولی استفاده شده است.

گینگر آرمبلاست، یکی از نویسندگان مطالعه فوق که استاد اقیانوس شناسی در دانشگاه واشنگتن نیز هست می گوید: این موجودات بسیار کوچک در تعامل با محیط اطراف خود هستند، علاوه بر این با دیگر موجودات نیز تعامل دارند. به نظر من، به منظور درک چگونگی عملکرد اکوسیستم در آینده، ما نیاز به فهم تعامل این موجودات داریم که اساس و پایه شبکه غذایی دریایی را تشکیل می دهند.
نوع مطلب : جالب انگیز، عجایب وشگفتیهای خلقت(طبیعت)، 
برچسب ها : اکوسیستم، محیط زیست، موجودات میکروسکپی، حیوانات،
لینک های مرتبط :
1394/3/11
زیباترین منظره طبیعی که هر بیننده‌ای را شگفت‌زده می‌کند +تصاویر

به نقل از تابناک، تونل برفی اشترانکوه یکی از زیباترین مناظر طبیعی است که هر بیننده‌ای را شگفت‌زده می‌کند. این اثر زیبا و منحصر به فرد طبیعی در ۱۸ کیلومتری جنوب ازنا و جنوب شرقی اشترانکوه و در ارتفاع ۲۵۰۰ متری از سطح دریا در دامنه شمالی قله ۳۷۵۰ متری کول ازنادر قرار دارد. این تونل در دره ای به همین نام که ۳ کیلومتر با روستای کمندان واقع در بخش مرکزی شهرستان ازنای استان لرستان فاصله دارد، واقع شده است. این مکان به دلیل وضعیت توپوگرافی خاص که از سه طرف به دیواره‌های بلند محصور شده، محل ریزش و تجمع برف در ماه‌های سرد سال است.

انباشته شدن برف در این دره و تبدیل شدن آن به یخچال و سپس حرکت آب در کف دره سبب حفر تونل در زیر برف‌ها شده که تونلی زیبا و سحرآمیز است. از ویژگی‌های این تونل می‌توان به متغیر بودن طول این تونل که گاهی تا چند صد متر است، اشاره کرد. حداکثر طول این تونل در ماه‌های اردیبهشت و خرداد و حداقل آن در ماه‌های شهریور و مهر ثبت شده است. پهنا یا عرض این تونل در برخی نقاط به ۱۰ متر و ارتفاع آن به ۴/۵ متر هم می‌رسد.

شکل تونل از شکل دره پیروی می‌کند که شیب زیادی دارد، بنابراین داخل تونل، هوای سرد در اثر مجاورت با یخ و برف بعد از سرد شدن و به علت چگالی زیاد، نشست پیدا کرده و از دهانه پایین تونل نسیمی خنک و دائمی در جریان است به نحوی که گاه اختلاف دمای داخل تونل با بیرون آن به بیش از ۲۵ درجه سانتیگراد می‌رسد. آب حاصل از این تونل در رودخانه کمندان سرازیر می‌شود. بنابر اظهار کارشناسان با توجه به گذر این آب از سنگ‌های دگرگون شده منطقه، گاه رسوب و انحلال عناصری چون کلسیم، منیزیم و آهن در آن، کیفیت آب عبوری از تونل به منظور آشامیدن مناسب شده و آب معدنی مطلوبی را حاصل می‌کند به طوری که آب شرب الیگودرز را که به فاصله ۴۰ کیلومتری از آن قرار دارد تأمین می‌کند.
نوع مطلب : جالب انگیز، عجایب وشگفتیهای خلقت(طبیعت)، گردشگری، ایران، 
برچسب ها : تونل برفی لشترانکوه، گردشگری، تصاویرزیبا، شگفتیهای طبیعت، ازنا، لرستان، توتل برفی، دیدنیهاوشنیدنیها،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 11 خرداد 1394
موضوعات
پیوندهای روزانه
آمار وبلاگ
  • افراد آنلاین : 1
  • بازدید امروز : 161
  • بازدید دیروز : 87
  • بازدید این هفته : 248
  • بازدید این ماه : 1613
  • بازدید امسال : 72099
  • بازدید کل : 211338
  • تعداد پست ها : 3897
  • تعداد نظرات : 101
امکانات جانبی