💖عشق بی انتها💖
💖LoverSavadkoh💘
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


❤سلام دوستان عزیز ❤
🌹این یک وبلاگ ازاد برای اشتراک گذاری عقاید وفرهنگها ودوست یابی واشتراک مطالب واخبار به روز وعلمی واجتماعی است در جوی صمیمی به دور از هرگونه توهین به هر دین وقومیت ومذهبی وشخصی است امیدوارم در کنار هم دقایق شاد وخوبی داشته باشیم .منتظر نظرات وایده های شما هستم🌹

تقدیس شیطان اشتراک فرقه دراویش و فرقه حلقه

با بررسی فرقه سیاسی صوفیه و فرقه انحرافی حلقه، اشتراکی عجیب بین این دو فرقه مشخص شد. این اشتراک حکایت از تطهیر شیطان داشت.


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : مذهبی، فرقه های دینی، 
برچسب ها : علوم دینی، شیطان، دروغ، فرقه حلقه، فرقه دراویش،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 5 شهريور 1394
اعترافات جالب درمورد وضعیت یهودیان ایرانی

در این گزارش، آماری از آزادی یهودیان در ایران و خدمات مختص یهودیان مثل بیمارستان و مدرسه و مهدکودک در تهران و دیگر مناطق ایران ارائه شده است.


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : مذهبی، فرقه های دینی، 
برچسب ها : یهود، اسلام، امام خمینی،
لینک های مرتبط :
يکشنبه 1 شهريور 1394
مهم‌ترین شاخصه‌هاي انسان کامل، از منظر اوشو

اوشو درباره انسان کامل، ویژگی‌هایی را مطرح می‌کند که باهدف قرار دادن آن‌ها، انسان علاوه بر اینکه می‌تواند مسیر رشد و تکامل خود را بپیماید، خواهد توانست انسان آرمانی و به کمال رسیده را نیز شناسایی و از او الگو گیری کند.


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : مذهبی، فرقه های دینی، 
برچسب ها : اوشو، علوم دینی،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 22 مرداد 1394
فعالیت‌های تبلیغی بهائیان در بیمارستان‌ها

به نقل از سازمان بسیج جامعه پزشکی؛ شنیده‌ها حاکی است که تیم‌های تبلیغاتی بهائیان، در تصمیمی همه جانبه روش‌های تبلیغاتی خود را در محیط‌های مختلف مانند فعالیت‌های روستایی، فعالیت‌های توسعه اجتماعی با رویکرد تبلیغی، دوست یابی، تیم‌های ورزشی، دانشجویان، ایجاد سازمان‌های مردم نهاد (NGO) و ارتباط گیری با همسایه‌ها مورد امتحان قرار داده‌اند.

بر اساس اخبار واصله، تیم‌های تبلیغی بهائیان با حضور در بیمارستان‌های تخصصی واقع در تهران به گفت‌وگو با اطرافیان بیماران شهرستانی می‌پردازند و در صورت نیاز، کمک‌های مالی و شرایط مناسب اسکان را برای شهروندان بیمار شهرستانی فراهم می‌کنند و سپس آنها را به حلقه‌های شهرستان مدنظر معرفی می‌کنند تا در جلسات توجیهی حضور پیدا کنند.

گفتنی است؛ تبلیغات پنهانی یکی از شگردهای بهائیان در جذب افراد است که در پیام بیت العدل در 26 ژوئن سال 2006 اعلام عمومی شده است و همچنان در دستور کار تشکیلاتی آنان قرار گرفته است، تیم‌های تبلیغاتی این فرقه وابسته به اسرائیل است.

ادیان نیوز
نوع مطلب : مذهبی، فرقه های دینی، 
برچسب ها : بهاییت، تبلیغات،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 22 مرداد 1394
فرقی بين فتواهای وهابيون سعودی و تكفيری ها نيست + فيلم

"ابراهیم عیسی" از چهره‌های رسانه‌ای معروف مصر"ابراهیم عیسی" از چهره‌های رسانه‌ای معروف مصر، عربستان سعودی را به انتشار افکار تروریستی متهم کرد.
"ابراهیم عیسی" از چهره‌های رسانه‌ای معروف مصر، عربستان سعودی را به انتشار افکار تروریستی از طریق فتواهای رسمی هیات عالی علمای سعودی متهم و این فتواها را برگرفته از "درک محض وهابی بدوی" توصیف کرد.
وی کتاب معروف به "فتاوای البلد الحرام" را به باد انتقاد گرفت و گفت: این کتاب که رایگان در میان حجاج توزیع می شود، در برگیرنده فتواهایی است که تفاوتی با فتواهای داعش ندارد.
عیسی با بیان این که این کتاب فتواهایی در تکفیر ارتش مصر دارد، از طرف های رسمی مصر از جمله الازهر و وزارت خارجه خواست در برابر این امر تحقیرآمیز سکوت نکنند.
این چهره رسانه ای مصر در پایان گفت: تا کنون 5000 هزار تبعه سعودی در اقدامات انتحاری خود را در سوریه و عراق منفجر کرده و یا کشته شده اند، زیرا به آنچه در کتاب های فتواهای افراطی وهابی آمده است، ایمان دارند.
فيلم اظهارات ابراهيم عيسي در مورد افكار تروريستي عربستان سعودي ـ دانلودنوع مطلب : مذهبی، فرقه های دینی، دانلود، فیلم مذهبی، 
برچسب ها : وهابیت، فیلم، دانلود، ال سعود، اسلام، تروریست،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 21 مرداد 1394
بی بی سی: نگهبان ما عضو داعش است +فیلم

تخریب چهره اسلام با توسل به تفکرات افراطی داعش، محور برنامه‌سازی بی بی سی است. در همین راستا بی بی سی مستند جدیدی پخش کرده که شخصیت محوری آن، «مأمور نگهبانی» این شبکه انگلیسی است.


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : مذهبی، فرقه های دینی، 
برچسب ها : اسلام، مسلمانان، داعش، تروریست، اسلام هراسی، بی بی سی،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 19 مرداد 1394
رهبران معنوی داعش چه کسانی هستند؟ + تصاویر

با وجود این که البغدادی در رأس شورای شریعت قرار دارد، ولی همیشه نظر مفتی‌ها را جویا می‌شود. همه مفتی‌‌ها، از علمای برجسته هستند.


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : مذهبی، فرقه های دینی، 
برچسب ها : داعش، تروریست،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 19 مرداد 1394
از سیر تا پیاز فرقه انحرافی حلقه

با فعالیت‌های بین‌المللی شهناز نیرومنش -عنصر فراری حلقه- و استمداد از مدعیان بین‌المللی حقوق بشری سعی شد پرونده وی سیاسی جلوه‌ داده شود.


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : مذهبی، فرقه های دینی، 
برچسب ها : دروغ، عرفان حلقه، فرقه های دروغی،
لینک های مرتبط :
جمعه 16 مرداد 1394
تبلیغ کتب صوفیه در سایت های نیازمندی +سند

اخیرا فرقه سیاسی صوفیه برای ترویج افکار و اعتقادات انحرافی خود دست به تبلیغ به صورت غیر متعارف زده است!
این فرقه سیاسی در حال افول برای ادامه حیات خود دست به دامن سایت های نیازمندی و شبکه های اندرویدی خرید و فروش زده است تا از این طریق به صورت چراغ خاموش به تبلیغ و عضوگیری بپردازد!
عضوگیری و تبلیغ فرقه سیاسی صوفیه در سایت ها و شبکه ها، در حالی است که این امر غیر متعارف خلاف ادعای بزرگان و اقطاب می باشد.
تبلیغ کتب منتسب به فرقه سیاسی صوفیه در سایت های نیازمندی + سند
ادیان نیوزنوع مطلب : مذهبی، فرقه های دینی، 
برچسب ها : صوفیه، تبلیغات،
لینک های مرتبط :
يکشنبه 11 مرداد 1394
قطب صوفیه چه تغییری در معنای "گناه کبیره" داده اشت؟
تفاوت ملاک کبیره بودن گناه در اسلام ناب محمدی و فرقه انحرافی صوفیه

نورعلی تابنده قطب سیاسی صوفیه که نظرات خاص و غیر متعارفی در مسائل گوناگون دارد چندی قبل به تعریف جدیدی از گناهان کبیره پرداخت که در نوع خود بی‌نظیر است و با مراجعه به کتب و منابع اسلامی هیچ ردپایی از آن مشاهده نمی‌شود.

این قطب سیاسی در این مورد اظهار کرده: هرگناهی که منشا آن جهل باشد کبیره می‌شود (شرح رساله پند صالح، شرح جهاد، صفحه 27)
گناه به معنی خلاف است و در اسلام هر کاری که بر خلاف فرمان خدا باشد، گناه است. مخالفت امر خدا، هر اندازه کوچک باشد، چون در پیشگاه عظمت الهی واقع می شود، بزرگ است و صغیر شمرده شدن آن ها نسبت به گناهان دیگری است که کبیره دانسته شده اند.
گناهان کبیره بر اساس روایات اهل بیت گناهانی است که در قرآن تنها به نهی از آن ها اکتفا نشده ، بلکه به دنبال ذکر آن ها، تهدید به عذاب دوزخ نیز آمده است : در روایتی از امام صادق علیه السلام می خوانیم : "الکبائر، التی اوجب الله ـ عزّوجل علیها النار ؛ گناهان کبیره ، گناهانی است که خداوند مجازات آتش را برای آن ها مقرّر داشته است ." مضمون این حدیث از امام باقر و امام رضا علیهما السلام روایت شده است .[4] گذشته از تقسیم بندی های موجود بین گناهان در آیات و روایات ، در تقسیم بندی دیگری ، معنای نسبی ، ارائه شده است.
بدین معنا که گناهان صغیره در شرایط خاص به گناهان کبیره تبدیل می شوند. برخی از این شرایط عبارتند از:

1- اصرار بر گناه : در روایتی از امام صادق می خوانیم ؛ «لاصغیرة مع الاصرار ؛ هیچ گناهی با تکرار صغیره نیست .»

2- کوچک شمردن گناه : امیرمؤمنان علی : فرموده : "سخت ترین گناه در نظر خدای سبحان گناهی است که گنهکار آن را ناچیز انگارد. «اشدّ الذنوب عندالله سبحانه ذنب استهان به راکب »

3- مسرّت و خوشحالی از گناه : از پیامبر اکرم (ص) نقل است که فرموده : «هر کس گناهی کند در حالی که خندان باشد، در آتش وارد می شود در حالی که گریان است .»

امام زین العابدین فرمود: «از شادمانی به گناه بپرهیز؛ زیرا شاد شدن از گناه بدتر از ارتکاب آن است .»
بطور کلی با مراجعه به منابع اسلامی امور زیر را به عنوان ملاک گناه کبیره می‌توان یافت:
۱. هر گناهی که در قرآن بر آن وعده عذاب داده شده است.
۲. هر گناهی که در اسلام برای آن "حدّ" تعیین شده است، مثل شرابخواری، زنا و ... .
۳. هر گناهی که بیانگر بی‌اعتنایی و بی‌حرمتی به دین و مقدّسات دینی است.
۴. هر گناهی که از طرف شرع مقدّس، با شدت و تهدید از آن نهی شده باشد.
۵. هر گناهی که در قرآن یا سنّت پیامبر اکرم و ائمه اطهار (ع) به کبیره بودن آن تصریح شده است.نوع مطلب : مذهبی، مباحث ودانستیها مذهبی، فرقه های دینی، 
برچسب ها : گناه، صوفیه، علوم دینی، حدیث،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 12 مرداد 1394
بنیامین نتانیاهو همان حضرت مسیح است!

به نقل از سایت شبکه المیادین؛ کنفرانس دو روزه اتحادیه جهانی علمای مقاومت با عنوان "اتحاد برای مقاومت، اسرائیل رو به زوال و نابودی" از صبح امروز در لبنان آغاز به کار کرد.

سید حسن نصرالله در بخشی از سخنان خود که به طور ویدئو کنفرانس از شبکه المیادین لبنان به طور مستقیم پخش شد، گفت آن چه امروزه به آن در سطح تحقیقاتی نیاز داریم این است کسانی که مساله فلسطین برایشان مهم است، گردهم آیند و زیان های حاصله از تحولات منطقه ای را ارزیابی کنند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: باید مطالعات دقیق با هدف بررسی اقدامات اسرائیل یا بررسی دستاوردهای این رژیم که بدون زحمت و تلاش اسرائیلی بدست آمده صورت گیرد. منظور از این مطالعات این نیست که بر گذشته خود حسرت بخوریم؛ بلکه هدف، جبران کاستی ها و ممانعت از کسب دوباره آنها و اینکه بدانیم کدام اقدامات به نفع دشمن بوده تا مانع گسترش آنها شویم.

مثلا خروج مساله فلسطین از دایره اهتمام و توجه بین المللی و اسلامی است و جهان متاسفانه در جای دیگری به دور از فلسطین مشغول شده است. اکنون دشمن سیاست گرسنگی و ایجاد رعب و وحشت را در فلسطین در پیش گرفته و به مرحله نگران کننده ای رسیدیم.

دبیرکل حزب الله در ادامه اظهار داشت: مسجدالاقصی این روزها مورد حمله قرار می گیرد. در این باره هم صهیونیست ها تبلیغ می کنند مسیح(ع) از آسمان نمی آید بلکه از زمین خواهد آمد و مسجد الاقصی را نابود می کند. می خواهند وانمود کنند نتانیاهو که تلاش می کند تا مسجدالاقصی را نابود کند، همان مسیح است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: مساله تاسف بار در این زمینه بیرون رفتن مساله فلسطین از دایره عنایت و توجه امت است که باعث منزوی شدن فلسطینی ها یا حداقل امری شبیه به انزواست. امری که فرصت تاریخی به دشمن داد تا طرح های خود را در سایه غفلت جهانیان عملی کند.
نوع مطلب : مذهبی، اخبار دینی ، فرقه های دینی، 
برچسب ها : اسلام، رژیم صیهونیستی، اسرائیل، فلسطین،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 7 مرداد 1394
افزایش سلفی‌ها در اروپا

شمار سلفی‌ها(فرقه‌ای افراط‌گرا که غیرمسلمانان و مسلمانانی را که ایدئولوژی ضدانسانی آن‌ها را قبول ندارند، تکفیر می‌کنند و فرمان جهاد و کشتار صادر می‌کنند)، در اروپا در حال افزایش است.

افزایش شمار سلفی‌ها مقامات اروپایی را که این فرقه را مسئول انحراف جوانان اروپایی برای پیوستن به داعش می‌دانند، نگران کرده است.
وزارت کشور آلمان ماه گذشته اعلام کرد که در آلمان در حال حاضر 7 هزار سلفی وجود دارند که تعدادشان نسبت به چهار سال گذشته دو برابر شده است.
حدود 100 مسجد از بیش از 2000 مسجد فرانسه نیز به تصرف سلفی‌ها در آمده که این رقم نسبت به 4 سال پیش بیش از دو برابر افزایش یافته است.
در انگلیس نیز شمار سلفی‌ها در حال افزایش است.
به گفته محمود نقش‌بندی، مشاور مقابله با افراط‌گرایی دولت انگلیس، 7 درصد 1740 مسجد انگلیس در دست سلفی‌ها است.
امروز، اینترنت به عنوان مسیر اصلی کشیده شدن جوانان به سمت افراط‌گری شناخته می‌شود.
گفته می‌شود که در فرانسه کمپین تصرف مساجد از سوی سلفی‌ها به راه افتاده است. در این کمپین ابتدا سلفی‌ها در مسجد حضور پیدا می‌کنند، کم کم شروع به انتقاد از روحانی مسجد می‌کنند تا کنترل مردم و مقامات امنیتی را در دست بگیرند.
جوانان و تازه‌مسلمانان ضربه‌پذیرترین اقشار در برابر خطر سلفی‌ها هستند.
افزایش شمار سلفی‌ها در کشورهای اروپایی سبب شده که دولت‌ها به جای مقابله با این افراط‌گرایان، قوانینی وضع کنند که کل جمعیت مسلمانان این کشورها را تحت فشار قرار می‌دهد.

ایکنا
نوع مطلب : مذهبی، اخبار دینی ، فرقه های دینی، 
برچسب ها : سلفی ها، مسلمانان، اسلام، فرقه ها،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 2 تير 1394
توحید در عرفان های نوظهور و فرقه سیاسی صوفیه
یکی از مهمترین شباهت انحراف صوفیان عارف نما و مروجین عرفان‌های نوظهور بحث توحید و خداشناسی است.


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : مذهبی، فرقه های دینی، 
برچسب ها : صوفیان، دروغ،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 28 خرداد 1394
«دلارهای نفتی ریاض در خدمت اشاعه تفکر مسموم وهابیت»

به نقل از الاخبار، رژیم آل سعود با دیپلماسی دینی و گسترش مدارس و اشاعه تفکر وهابی در جهان در پی مسموم کردن فضای امن جهانی است.

بر اساس این گزارش، سعودی‌ها در دهه‌های اخیر به کمک فتواهای عجیب مفتی‌های خود دیپلماسی دینی نوینی را آغاز کرده‌اند که پشتوانه آن دلارهای هنگفت نفتی است. سعودی‌ها از سال 1975 میلادی تا کنون بین دو تا سه میلیارد پوند (معادل دو میلیارد و 700 میلیون یورو تا چهار میلیارد و صد میلیون یورو) در سال برای تبلیغات دینی خود هزینه کرده‌اند.

دانشگاه‌های دینی عربستان هر ساله پذیرای هزاران دانشجو هستند و مبلغان، بورس تحصیلی دریافت می‌کنند و در عین حال، مدارس و مراکز دینی این کشور نیز از رونق بسیاری برخوردار هستند.

این کشور در طول پنجاه سال، هزینه ساخت 1500 مسجد در اروپا، آفریقا، آسیا و روسیه را پرداخت کرده و در تامین هزینه ساخت مراکز تبلیغی در نزدیکی مهمترین مراکز آموزش دینی همچون الازهر مصر سهیم بوده است.

بنا بر این گزارش، مؤسسه آمریکایی فریدم هاوس (خانه آزادی) با بررسی کتابچه‌های وهابی در مساجد آمریکا اعلام کرد: «این کتابچه‌ها به وضوح بیان می‌کند که مسلمانان نه تنها باید با کفار و آنها که وانمود به مسلمانی می‌کنند به معارضه برخیرند بلکه باید با آنها وارد نبرد شوند.»


در ادامه این گزارش آمده است: «کشوری که خود را ام القرای جهان اسلام می‌داند از پذیرش آوارگان سوری و عراقی خودداری می‌کند و برای ممانعت از ورود این افراد، دیواری به طول 800 کیلومتر در مرزهای خود ایجاد کرده که از دیوارهای حائل رژیم تل آویو بلندتر است.»


بر اساس این گزارش، ایده مشروعیت بخشیدن به جهاد به بهانه مقابله با سیطره امپریالیسم و سرمایه داری غربی و دعوت به همبستگی جهانی و عدالت و برادری در دهه هشتاد و نود میلادی در جهان سوم شکل گرفت وهم اکنون همان ایده در قالبی جدید در پی بدنام کردن جریان‌های اصلاح گرایانه در جهان اسلام است.


در بخش دیگر این گزارش آمده است در جنگ شوروی با افغانستان در طی سال‌های 1980 تا 1983 حدود 15 تا 25 هزار سعودی به میدان‌های نبرد وارد شدند و امیر ترکی الفیصل که تأمین 75 درصد کمک به مخالفان اتحاد جماهیر شوروی را برعهده داشت از ژنرال محمد ضیاءالحق، رئیس جمهور و حکمران نظامی پاکستان خواست تا در این کشور مدراس سلفی ایجاد کند؛ مدارسی که ده سال بعد طالبان را ایجاد کردند.


این گزارش همچنین با اشاره به پیکارجویان فعال در سوریه سهم سعودی‌ها را 2300 نفر عنوان کرد.


این تحلیل در پایان با بیان اینکه تعداد هواپیماهای عربستان در ائتلاف ضد داعش کم تر از جنگندهای دانمارک و هلند است این موضوع را مطرح می‌کند که ریاض، دشمن واقعی وهابیت را شیعه می‌داند و از همین رو جنگی تمام عیار علیه مردم مظلوم یمن به راه انداخته است./ پرس تی وی
نوع مطلب : مذهبی، اخبار دینی ، فرقه های دینی، 
برچسب ها : وهابیت، ال سعود، مفتی، فتوا، اسلام،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 27 خرداد 1394
جدیدترین مدعی نیابت از امام زمان(عج) + فیلم


"شیعه امریکایی" نسخه ای است که طراحی شده برای قرائت جعلی از شیعه ناب. نسخه ای که با حمایت های فراوان دولت امریکا و از دل خاک امریکا به تبلیغ افکار خود می پردازد. و شاید بتوان بارزترین نمونه آن را شیخ حسن الهیاری و شبکه اهل بیت دانست.

هرچند محوریت شبکه اهل بیت را می توان توهین به مقدسات اهل سنت و تخریب شیعه فعال و استکبار ستیز دانست ولی تخریب فلسطینی‌هایی که در مقابل اسرائیل مقاومت می کنند و تخریب شیعیان بحرین و عراق و حمایت از دولت امریکا و علی الخصوص تخریب بسیاری از مراجع تقلید، از جمله موضوعاتی است که در این شبکه تبلیغ می شود و نمی شود به سادگی از کنار آن عبور کرد.

اخیرا این فرد در اقدامی عجیب مدعی شده است: "امام عصر(عج الله تعالی فرجه الشریف) به یکی از شیعیان نامه ای نوشته است که من آن نامه را دیده ام و در آن نامه دو سه سطری، آمده بود که فلانی یعنی من وکیل و نائب ماست و ایشان را نصرت کنید".

پشت پرده ادعای نیابت از امام زمان و سفارش نصرت به شبکه اهل بیت را زمانی بهتر متوجه می شویم که ادعاهای الهیاری نسبت به مشکل مالی شبکه اش را از مدتها قبل در شبکه دیده باشیم. ادعایی که نشان از یک واقعیتی می دهد واقعیت این است که وجهه اش حتی بین حامیان مالی اش هم از دست رفته است. به زبان ساده اعتبار این شبکه چنان پایین آمده که تاریخ مصرف آن روبه پایان بوده و حتی حمایت های دولت امریکا از این شبکه نیز افول چشم گیری پیدا کرده است.

الهیاری ادعایش را به اینجا ختم نمی کند و در ادامه می گوید: "یک آقایی از امام رضا (علیه السلام) شنیده بوده که فرمود آقای الهیاری حرف ما را می گوید".

تلاش مضحکانه این فرد برای جعل تاییدات از اهل بیت عصمت و طهارت در حالی صورت می‌گیرد که الهیاری مدتی پیش کلیپی را برای تبلیغ مرجعیت خود ساخته و آنرا تبلیغ گسترده کرد که با تمسخر و خنده مردم مواجه شد.

الهیاری که در کلیپ اعلام مرجعیت خود ادعا کرده بود من افضل علمای عصر غیبت هستم در ادامه فتوای خود را صادر کرده و به مردم اعلام می کند می توانند سهم امام زمان را از پول خمس به این شبکه بدهند!

ادعاهای این فرد به قدری سخیف است که نیازی به پاسخ ندارد. اگرچه خودش هم در قسمتی از سخنان خود اعتراف می کند علما و مراجع با این شبکه مخالف هستند.


ویدئو/ ادعای نیابت از امام زمان الهیاری ـ دانلود
نوع مطلب : مذهبی، فرقه های دینی، دانلود، فیلم مذهبی، 
برچسب ها : مهدویت، امام زمان، ادعاهای دروغی، دروغ، شیعیان، اسلام، الهیاری، کلیپ، فیلم، دانلود،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 20 خرداد 1394
فیلم/ مسیحیت تبشیری در آفریقا

مسیحیت تبشیری از ساده دلی مردم آفریقا سوء استفاده کرده و آنها را به شیوه های غیرعادی دعوت به مسیحیت می کند. چه معجزاتی که از این کشیشان سر نمی زند. حضرت عیسی به اندازه این کشیشان معجزه نداشته است.

دانلود

ادیان نت
نوع مطلب : مذهبی، فرقه های دینی، 
برچسب ها : مسیحیت، مسیحیت تبشیری، افریقا، فیلم، دانلود، کلیپ،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 20 خرداد 1394
انگلستان دیگر مسیحی نیست! + آمار

یافته های یک پژوهش جدید که از سوی مرکز ملی پژوهش های اجتماعی انگلستان صورت گرفته نشان می دهد برای مدت زمان زیادی است که کلیسای انگلیس در جذب شهروندان این کشور با شکست مواجه شده و تعداد افراد لامذهب افزایش کلانی داشته است.


این پژوهش همچنین روشن ساخته است که طی 32 سال گذشته افزایش چشمگیر 10 برابری در تعداد افرادی که خود را مسلمان معرفی می کنند، روی داده است. در سال 1983 اسلام، دین تنها حدود نیم درصد از جمعیت بریتانیا بود اما در سال 2014 این عدد به 5 درصد رسیده است.


سهم افرادی که خود را وابسته به کلیسای انگلیس می دانند به طور نگران کننده ای در طی 10 سال اخیر کاهش یافته و همزمان با آن تعداد افرادی که می گویند مذهبی ندارند افزایش یافته است. تعداد افراد لامذهب از 31 درصد در سال 1983 به 49 درصد در سال 2014 رسیده است. در مقابل سهم افرادی که عضو کلیسای انگلیس هستند در طی همین دوره زمانی از 40 درصد به 17 درصد رسیده است.


این به معنی آنست که در حال حاضر تنها گروه بزرگ به لحاظ تعداد در انگلستان کسانی هستند که می گویند هیچ دینی ندارند بر اساس برآوردهای دفتر آمار ملی، 24.7 میلیون ملحد در انگلستان زندگی می کنند. بزرگترین گروه مذهبی پس از ملحدان، مسیحیان وابسته به کلیسای انگلیس با جمعیت 8.6 میلیون نفر هستند. در هر حال براساس نمودارهای مرکز ملی، جمعیت بی دینها دست کم از سال 1994 از جمعیت این دسته از مسیحیان پیشی گرفته است به طوری که در آن سال تعداد بی دین‌ها تنها 2 میلیون نفر بیشتر بود.


اما در مورد مسیحیانی که پیرو کلیسای انگلیس نیستند، شرایط متفاوت است به طوریکه جمعیت کاتولیک های پیرو کلیسای رم از 10 درصد کل جمعیت انگلیس در سال 1983 تنها 2 درصد کاهش یافته و به 8 درصد در سال 2014 رسیده است.


گمان می رود که مهاجرت عاملی برای حفظ تعداد مسیحیان غیروابسته به کلیسای انگلیس باشد. «نومی جونز» رییس بخش رفتارهای اجتماعی مرکز ملی پژوهش های اجتماعی در این باره توضیح می دهد: «تعداد پیروان دیگر فرقه های مسیحی و مذاهب غیرمسیحی به طور نسبی ثابت باقی مانده و یا حتی افزایش یافته است. تعداد کاتولیک ها و غیرمسیحیان در بریتانیا احتمالا به واسطه مهاجرت افراد دارای اعتقادات شدید مذهبی اضافه شده است. نتایج پژوهش های مرکز ملی این موضوع را برای ما روشن ساخته است که افراد کمتری نسبت به سال های گذشته مسیحی بودن را یک مولفه مهم از بریتانیایی بودن می دانند. بنابراین در عصر حاضر بریتانیایی های کمتری کلیسای انگلستان را جزء مهمی از هویت خود می دانند.»


«استفان ایوانز» سخنگوی جامعه سکولار ملی (NSS) بریتانیا نیز در رابطه با نتایج این پژوهش اینگونه اظهار نظر کرده است: «یافته های جدیدی که تقریبا هر ماه منتشر می شود نشان می دهد که چگونه جامعه بریتانیا تبدیل به یک جامعه لامذهب شده است. این مساله به روشنی شرایط را برای یک بریتانیای سکولار فراهم می کند. دست کم همان گونه که نتایج پژوهش مرکز ملی نیز نشان می دهد، بی معنی است که از انگلستان به عنوان یک «کشور مسیحی» نام ببریم. شکست کلیسای انگلستان در عضوگیری آنچنان ادامه یافته است که نقش آن را به یک کلیسای رسمی سست بنیاد و غیرقابل قبول تنزل داده است. بنابراین هم برای کلیسا و هم برای دولت بهتر خواهد بود اگر به همکاری با یکدیگر خاتمه دهند.»


دیگر پژوهش ها، بررسی ها و نظرسنجی ها به طور مشابه تعداد زیاد لامذهبان را تایید می کند. در آپریل 2015، جامعه سکولار ملی انگلیس از نخست وزیر این کشور بخاطر این ادعا که «بریتانیا هنوز یک کشور مسیحی است» انتقاد کرد چرا که در آن زمان نیز نظرسنجی «یوگاو» فاش ساخته بود که 62 درصد بریتانیایی ها به هیچ مذهبی اعتقاد ندارند.

شفقنا
نوع مطلب : مذهبی، فرقه های دینی، اخبار، اخبارجهان، 
برچسب ها : امار، اسلام، مسلمانان، مسیحیت،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 20 خرداد 1394
بهائی ها درباره امام زمان چه می گویند؟


بررسی مفهوم مهدویت، امام زمان(عج) در ادیان آسمانی ازجمله اسلام مطرح شده است. اما در این بین فرقه های ساختگی ازجمله بهاییت سر برآوردند که در این باب مواردی را مطرح و به خورد پیروان خویش دادند.


امام زمان بهائیت کیست؟ و چه رابطه ای با امام زمان شیعه و سنی با این اسم و رسم دارد؟

این مسئله پرسشی است که از سوی بسیاری مطرح می شود، در وهله نخست پاسخ آن است که اعتقاد به امام دوازدهم از اصول عقاید شیعیان است و تمام شیعیان درباره وجود شریف ایشان با استناد به احادیث و تاریخ و برهان های عقلی باور و یقین دارند. فرقة ضاله بهائیت منشعب از بابیت است و بابیت فرزند یکی از جریانات فکری شیعه بنام شیخیه می باشد. در مسلک شیخیه اصلی وجود دارد، مبنی بر اینکه بایستی در هر عصری یک شیعه کامل که از آن به عنوان رکن رابع یاد می شود وجود داشته باشد که رابطه فیض بین امام و امت باشد. سیدعلی محمد باب که جوانی جاه طلب بوده، مدتی در شهر مقدس کربلا در مکتب سید کاظم رشتی رئیس و اعلم علمای مسلک شیخیه تحصیل نموده و بعد از مرگ استاد ادعای رکنیت و ذکریت و مقام موهوم باب امام زمان(ع) نمود. وی در یکی از کتاب هایش می نویسد:

"فرض است بر مقام رحمت خداوند عالم که از جانب حجت خود عبدی را با حجت وافیه منتخب و اظهار فرماید تا آنکه سبیل اختلافات را به نقطة وحدت برساند.(1) وی با این جملات ضرورت وجودی باب امام زمان را متذکر شده و در چند صفحة بعد می نویسد: "امر که به اینجا ختم شد از سبیل فضل امام غائب(عج) عبدی از عبید خود را از بحبوحة اعجام و اشراف منتخب از برای حفظ دین فرموده و علم توحید و حکمت حقه که اعظم خیرات است به او عطا فرموده... »(2) و در همان کتاب صریحا از امام زمان نام می برد: ... الحسن بن علی و الحسین... و الحسن بن علی و الحجة القائم محمد بن الحسن صاحب الزمان...(3)

سید باب در این مرحله هنوز در لباس اسلام بوده و پیرو آئین تشیع. پس امام زمان او همان امام زمان شیعیان است مانند هر شیعه معتقد به مقام ائمه، بوده است خود را کوچکتر از مقام ولایت و امامت دانسته و می گوید: بحق خداوندیکه آل الله را بولایت مطلقه ظاهر فرموده، که وجود من و صفات من و کلماتیکه از لسان و قلم من جاری شده و باذن الله خواهد شد معادل یک حرف از ادعیه اهل عصمت(ع) نخواهد شد. لاجل آنکه ایشان در موارد مشیت الله سکنی دارند و ماسوای ایشان در اثر فعل ایشان مذکورند.(4)

اما طی چهار سال رفته رفته لحن سید محمد علی شیرازی تغییر می کند و خود را امام غایب و همان مهدی موعود(عج) می داند. سید باب در نوشته های آخر خود و میرزا حسینعلی نوری در نوشته های اول خود روایات مربوط به مهدی(عج) را با تفسیرها و تاویلات مضحک به خودشان تطبیق می کردند. این بحث تا سال های آخر عمر میرزا حسینعلی بهاء الله وجود داشته است، اما وقتی ادعای نبوت و الوهیت و خدایی کرد. این عقیده سد راه او قرار گرفته بود، فلذا آنرا منکر شد و این اعتقاد را از مجعولات شیعه عنوان کرد

عبدالبهاء پسر حسینعلی نوری در مورد امام زمان(ع) می گوید

این قصور از اصل در عالم جسم وجود نداشته است بلکه حضرت امام ثانی عشر در ضمیر غیب بود اما در عالم جسد تحققی نداشت بلکه بعضی از اکابر شیعیان در آن زمان محض محافظة ضعفای ناس چنین مصلحت دانستند که آن شخص موجود در چیز غیب را چنان ذکر نمایند که تصور شود در ضمیر جسم است.(5)

میرزا بها آنقدر نادان است و یا مردم را نادان فرض کرده که در یک کتاب در مورد امام زمان(عج) می نویسد: جمیع فرق اثنی عشر نفس موهوم را که اصلا وجود نبوده مع عیال و اطفال موهومه در مدائن موهومه محل معین نمودن و ساجد او بودند.(6) و در صفحات دیگر ضمن تقبیح مذهب شیعه که آنرا حزب می خواند در داشتن عقیده به موجودیت امام زمان(عج) می گوید: به تواتر روایاتی نقل نمودند که هر نفسی قائل شود با اینکه موعود متولد می شود، کافر است و از دین خارج. این روایات باعث شد که جمعی را من غیر مقصر و جرم شهید نمودند، تا آنکه نقطه اولی روح ماسویه فداه از فارس از صلب شخصی معلوم متولد شدند و دعوی قائمی نمودند.(7)

باید از جناب بها و پسرش عباس عبدالبها پرسید:

اگر امام زمان(ع) موهوم بوده و یا در ضمیر غیب و در عالم جسم و جسد وجود نداشته است. چرا سید باب و میرزا حسینعلی بهاء اسم و رسم آن را در کتاب های خود ذکر می کنند و ادعای مهدویت می نمایند و در آغاز کار خود را مهدی معرفی کرد. بنابراین باید گفت بنیان گذاران بابیت و بهائیت بااستفاده از زمینه و بستر موجود در میان مسلمانان و اعتقادی که آنان به امام زمان(ع) داشتند خود را مهدی نامیدند و بعد که مدعی نبوت و خدایی شدند منکر مهدویت شدند، پس امام زمان(ع) آنان هیچ ربطی به امام زمان(ع) ما شیعیان ندارد.

.................................................................

پی نوشت:

(1) شیرازی، سید علی‌محمد، صحیفة عدلیه، منتشره از سوی بابیه مقیم تهران، بی تا، بیجا، ص 7.
(2) همان، ص 13.
(3) همان، ص 27.
(4) شیرازی، علی محمد، صحیفة عدلیه، ص 10.
(5) سلیمانی اردکانی، عزیز الله، مصابیح هدایت.
(6) اقتدارات، مجموعة الواح و نوشته های بهاء الله، مطبعة سنگی، چ1310، ص 244.
(7) همان، ص 269.

فرقه نیوز
نوع مطلب : مذهبی، مهدویت، فرقه های دینی، 
برچسب ها : بهاییت، امام زمان، منجی بشریت، ادعاهای دروغی، دروغ، اخرالزمان،
لینک های مرتبط :
يکشنبه 17 خرداد 1394
تناسخ در عرفان حلقه!
«تناسخ» در عرفان حلقه از جمله واژه‌‏هایی است که تفسیر جدیدی یافته، به‏‌گونه‏‌ای که مفهوم تناسخ در قالب مفهومی جدید و به نام کالبد ذهنی پی‏گیری می‌‏شود. در واقع عرفان حلقه نیز از فرقه‏‌هایی است که به صورت واضح به تناسخ نپرداخته و آن ‏را در هاله‌‏ای از ابهام قرار داده تا مخاطب بتواند با تفسیر خود، نتیجه‌‏گیری کند.


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : مذهبی، فرقه های دینی، 
برچسب ها : عرفان حلقه، عرفان کیهانی، اسلام، خیروشر، دروغ،
لینک های مرتبط :
يکشنبه 17 خرداد 1394
«اسلام‌گرایی» را متوقف کنید با شارلی ابدو، تری‌جونز، پاملا گلر و ...
حالا «هورویتز» دفاتر زیادی در دانمارک، هلند، انگلستان، آمریکا، بلژیک، فرانسه و ... را مدیریت می‌کند و هر کدام از آن‌ها به شکلی به «اسلام‌گرایی را متوقف کنید» خدمت می‌کنند: یکی با کاریکاتورهای دانمارکی، گریت ویلدرز با فیلم «فتنه» و..


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : مذهبی، اخبار دینی ، فرقه های دینی، 
برچسب ها : اسلام، اسلام هراسی، مسلمانان، هورویتز، کورت وستگارد، روزنامه یولیاندس پوستن، غرب، رسانه، sioa، صهیونیسم، یهود،
لینک های مرتبط :
جمعه 15 خرداد 1394
موضوعات
پیوندهای روزانه
آمار وبلاگ
  • افراد آنلاین : 1
  • بازدید امروز : 126
  • بازدید دیروز : 87
  • بازدید این هفته : 213
  • بازدید این ماه : 1578
  • بازدید امسال : 72064
  • بازدید کل : 211303
  • تعداد پست ها : 3897
  • تعداد نظرات : 101
امکانات جانبی