💖عشق بی انتها💖
💖LoverSavadkoh💘
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


❤سلام دوستان عزیز ❤
🌹این یک وبلاگ ازاد برای اشتراک گذاری عقاید وفرهنگها ودوست یابی واشتراک مطالب واخبار به روز وعلمی واجتماعی است در جوی صمیمی به دور از هرگونه توهین به هر دین وقومیت ومذهبی وشخصی است امیدوارم در کنار هم دقایق شاد وخوبی داشته باشیم .منتظر نظرات وایده های شما هستم🌹

حکم کسی که فطره نداده


یکی از سوالات مطرح بعد ماه مبارک رمضان اینکه اگر كسى فطره ندهد و كنار هم نگذاشته باشد، تكليفش چيست؟

پاسخ:

همه (به جز بهجت، تبريزى و خامنه ‏اى): گناه كرده است و احتياط واجب آن است كه در آينده - بدون اينكه نيت ادا و قضا كند - فطره را بدهد.

توضيح المسائل مراجع، م 2031 ؛ وحيد، توضيح المسائل، م 2048.


تبريزى و خامنه‏ اى: گناه كرده است و بايد در آينده - بدون اينكه نيت ادا و قضا كند - فطره را بدهد.

تبريزى، توضيح المسائل مراجع، م 2031 ؛ خامنه‏اى، استفتاء، س 143.


بهجت: گناه كرده است و احتياط مستحب آن است كه در آينده آن را قضا كند.

بهجت، توضيح المسائل مراجع، 2031

نوع مطلب : مذهبی، احکام دینی، ماه رمضان، 
برچسب ها : روزه، احکام، فطره، مرجع تقلید، علوم دینی،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 22 مرداد 1394

ویدئو/ مناجات شب دهم ماه رمضان با نوای حاج منصور ارضیرمضان 1394
نوع مطلب : مذهبی، ماه رمضان، دانلود، فیلم مذهبی، 
برچسب ها : دعا، ماه رمضان، حاج منصورارضی، فیلم، دانلود،
لینک های مرتبط :
شنبه 10 مرداد 1394
حکم بالغ شدن قبل یا بعد از اذان صبح ماه رمضان

حضرت آیت‌الله العظمی شبیری زنجانی به پرسشی درباره بالغ شدن قبل یا بعد از اذان صبح پاسخ گفته است.


متن پرسش مطرح شده وپاسخ این مرجع تقلید شیعیان بدین شرح است:

اگر بچه قبل از اذان صبح بالغ شود روزه ی اوبه چه صورت است؟

اگر بچه پیش از اذان صبح ماه رمضان بالغ شود، و دیگر شرایط وجوب روزه را داشته باشد باید روزه بگیرد و اگر بعد از اذان بالغ شود، روزه آن روز بر او واجب نیست.
شفقنا
نوع مطلب : مذهبی، احکام دینی، ماه رمضان، 
برچسب ها : ایت الله العظمی شبیری زنجانی، مرجع تقلید، احکام،
لینک های مرتبط :
شنبه 10 مرداد 1394
اذان راديوآيا با شروع اذان مغرب راديو و تلويزيون، افطار روزه جايز است؟


پاسخ:
همه مراجع (به جز بهجت و مكارم): اگر يقين داريد با اذان راديو و تلويزيون، وقت داخل شده، اشكال ندارد.[1]


آيات عظام بهجت و مكارم: به محض اين كه قرص خورشيد در افق پنهان شود، افطار روزه جايز است؛ ولى احتياط مستحب آن است كه مدتى صبر كند تا سرخى طرف مشرق از بين برود.[2]

تبصره . طبق فتواى آيات عظام بهجت و مكارم، افطار كردن روزه كمى پيش از اذان راديو و تلويزيون نيز جايز است؛ زيرا اذان اين رسانه مدتى (نزديك بيست دقيقه) بعد از غروب خورشيد است.

پي نوشت‌ها:
[1]. توضيح المسائل مراجع، م 735 و742 ؛ وحيد، توضيح المسائل، م 741 و 748 و دفتر: خامنه اى.
[2]. توضيح المسائل مراجع، م 735 و 742.
نوع مطلب : مذهبی، احکام دینی، ماه رمضان، 
برچسب ها : اذان، رادیو، احکام، علوم دینی،
لینک های مرتبط :
شنبه 10 مرداد 1394
بالاترین مرحله روزه چیست؟


آیت الله زین العابدین قربانی، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت در خطبه‌های امروز(5 تیر) شهرستان رشت، به فاجعه هفت تیر و شهادت شهید بهشتی و یاران ایشان اشاره و اظهار کرد: منافقین با این حرکت به دنبال ساقط کردن انقلاب و جمهوری اسلامی ایران بودند.

وی سرنوشت منافقین را دریوزگی استکبار دانست و گفت: منافقین همکار رژیم اشغالگر قدس هستند و در جهان و بین آزادی خواهان جهان جایی ندارند.

خطیب نماز جمعه رشت با بیان اینکه شهید بهشتی تنها رئیس قوه قضائیه کشور نبود، گفت: شهید بهشتی ایده پرداز انقلاب بود.

وی اذعان داشت: قانون اساسی کشور محصول اندیشه‌های شهید بهشتی بود.

وی عملکرد قوه قضائیه را در مبارزه با فساد و جرم در کشور ستود و گفت: اگر قوه قضائیه نباشد سوء استفاده کنندگان سر بر می‌آورند و حقوق محرومان را ضایع می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه به واقعه ترور مقام معظم رهبری در 10 رمضان 1360، اشاره اظهار کرد: خداوند ایشان را برای سکان‌داری جمهوری اسلام ایران حفظ کرد.

وی با اشاره به سخنرانی اخیر مقام معظم رهبری در خصوص مذاکرات هسته‌ای گفت: بازرسی از مراکز نظامی و بازجویی با دانشمندان هسته‌ای خطوط قرمز نظام است.

نظامیان آل سعود هم جنایت علیه یمن را تحمل نمی کنند

آیت الله قربانی همچنین با محکوم کردن جنایات آل سعود در یمن، اظهار کرد: حتی نظامیان آل سعود هم جنایات این کشور را تحمل نمی‌کنند.

وی اعلام کرد: اخیراً یکی از خلبانان آل سعود پس از شاهده نتایج جنایات خود دست به خودکشی زده است.

امام جمعه رشت، مردم یمن را بسیار مظلوم خواند و خاطرنشان کرد: مردم یمن به خاطر اینکه می‌خواهند حکومت مستقل داشته باشند از سوی آل سعود مورد ظلم و تجاوز قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به روز جهانی مواد مخدر، اظهار کرد: جلوگیری از شیوع مواد مخدر وظیفه مشترک مسئولان و خانواده‌ها است.

آیت الله قربانی، علت 80 درصد طلاق‌ها را مشکل اعتیاد دانست و گفت: اعتیاد جوانان ما را فاسد می‌کند و مانع از پیشرفت و توسعه کشور می‌شود.

خودسازی معنوی و رفع تضاد طبقاتی از برکات روزه داری

خطیب نماز جمعه رشت در خطبه نخست خودسازی معنوی، سلامت جسمی و رفع اختلافات طبقاتی را از برکات روزه‌ داری برشمرد و گفت: روزه داری باعث می‌شود انسان از لذات زندگی به صورت موقت صرفنظر کند و تمرین کند اسیر لذات نباشد.

وی مرحله بالاتر روزه داری را روزه چشم و گوش دانست و گفت: روزه داری تنها تحمل رنج گشنگی و تشنگی نیست بلکه چشم و گوش انسان هم باید از محرمات دوری کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، بالاترین مرحله روزه را روزه قلب خواند و افزود: روزه قلب به روزه خاص الخواص معروف بوده و آن است که انسان جز به خداوند نیاندیشد.

وی در ادامه تاکید کرد: چشاندن رنج گرسنگی به اغنیا و درک رنج مستمندان از برکات مهم روزه است.

آیت الله قربانی، ماه رمضان را ماه رسیدگی به فقرا و نیازمندان توصیف و اعلام کرد: کسانی که توانایی مالی دارند سعی کنند مهمانی‌هایی برای محرومان تدارک ببینند و از مستمندان دستگیری کنند.

زوج های جوان حضرت خدیجه را الگو قرار دهند

امام جمعه رشت با اشاره به رحلت حضرت خدیجه( سلام الله علیه) گفت: ایشان مدت اندکی بعد از حضرت ابوطالب( علیه السلام) رحلت کردند و به همین علت این سال را برای پیامبر اکرم( صلی الله علیه و آله وسلم) سال حزن نامیده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: حضرت خدیجه( سلام الله علیه) همسری مهربان و فداکار برای پیامبر اکرم(صل الله علیه و اله وسلم) بود و ثروت خود را در راه ترویج دین اسلام هزینه کرد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به محبت بین پیامبر اکرم( صل الله علیه و آله وسلام) و حضرت خدیجه (سلام الله علیه) تاکید کرد: زوج‌های جوان باید در زندگی مشترک خود این دو اسوه بزرگ اسلام را الگو قرار دهند.

آیت الله قربانی یادآور شد: طبق از هر سه واقعه ازدواج در گیلان یک مورد منجر به طلاق می‌شود و این موضع نتیجه توقعات زیاد، کم شدن فداکاری در زندگی مشترک و سست شدن علاقه است.

گفتنی است پیش از آغاز خطبه‌های نماز جمعه ، سیاوش پور، مدیرکل دادگستری گیلان به مناسبت هفته قوه قضائیه سخنرانی کرد./شبستان
نوع مطلب : مذهبی، ماه رمضان، 
برچسب ها : ایت الله زین العابدین قربانی، روزه، ماه رمضان، علوم دینی،
لینک های مرتبط :
شنبه 10 مرداد 1394
گوهری در رمضان که مایه خوشبختی می شود

استاد شیخ حسین انصاریان: خداوند دوازده ماه در تقویم خلقت آفرید، از این دوازده ماه تنها ماهی که در قرآن مجید نام برده شده، ماه رمضان است. بنابراین این ماه ارزش ویژه‌ای نسبت به سایر ماه‌ها برخوردار است، در ادعیه‌ای که رسول خدا (ص) دارند نیز از این ماه بسیار با ارزش یاد شده است.

زمان در ادبیات به نام «ظرف» شناخته شده است، یک روز یا شب، ظرف است که در ظرف روز یا در ظرف شب تحولات عظیم مادی و معنوی صورت می‌گیرد، ماه مبارک رمضان نیز یک ظرف است که خداوند متعال در این ظرف یک مظروف بسیار با ارزش قرار داده است.

درباره ارزش یک شب قدر در قرآن مجید می‌خوانیم: «لَیْلَةُ الْقَدْرِ خَیْرٌ مِّنْ أَلْفِ شَهْرٍ» این یک شب به لحاظ ارزش، عظمت، اثرگذاری و اثردهی از هزار ماه بهتر است.

در هر صورت تنها ماهی که در قرآن کریم نام برده شده، ماه رمضان است و این رمضان ظرف بالاترین گوهری که پروردگار در این ظرف قرار داده «لیلة القدر» است و هر انسانی که قدر لیلة القدر را بداند،‌ یقیناً به سعادت و خوشبختی دنیا و آخرت خواهد رسید و کسی هم که قدر نداند، شقاوت در پرونده او رقم زده خواهد شد.

اما خود این مظروف یعنی شب قدری که در ماه رمضان و ظرف این ماه قرار دارد باز ظرف گرانبهاترین گوهر عالم آفرینش است که از ازل تا ابد پربهاترین و بالاتر از این گوهر خلق نشده و نخواهد شد و این گوهری که ظرف آن لیلة القدر است، قرآن کریم است.

خداوند می‌فرمایند که ما قرآن کریم را شب قدر فرود آوردیم. قرآن کریم یک چهره علمی دارد که علم‌الله نام دارد بدین سان که پروردگار عالم در یک شب قدر قرآن را نازل کرده است. این قرآن در آسمان بلند علم‌الله در شب قدر بر صفحه لوح محفوظ تجلی کرده و بر این صفحه باقی بوده است تا زمانی که رسول گرامی اسلام (ص) مبعوث به رسالت شده و جبرئیل امین (تَنَزَّلُ الْمَلَائِکَةُ وَالرُّوحُ) واسطه شدند که آیه به آیه و سوره به سوره این قرآن از صفحه لوح محفوظ قرائت شود و ابتدا به قلب مبارک پیغمبر (ص) نازل شود.

خود ماه رمضان با عظمت و با کرامت است اما لیلة القدر خیر برتر است و مظروف یکپارچه قرآن کریم است. این قرآن به قلبی نازل شده که گنجایش آن قلب یقینا از تمام هستی گسترده‌تر است به همین دلیل در روایات نیز آمده که وقتی تمام مردم و هزاران مفسر و دانشمند قرآن کریم وارد قیامت شده آنجا درک می‌کنند که در دنیا چیزی از این قرآن کشف نشده است.

روایتی هم از اهل سنت به نقل از شیخ سلیمان بلخی حنفی داریم که می‌گوید امیرالمؤمنین (ع) به ابن عباس شاگرد قرآنی خود فرمود که اگر من آنچه از سوره حمد می‌دانم از این هفت آیه برای شما بیان کنم، بیانات من نوشته شود و از جایی به جایی حمل بکنند، هفتاد شتر جوان قوی هیکل را باید بیاورند و نوشته‌ها را بار آن بکنند.

فردی به پیغمبر (ص) عرض کرد که دعا کنید خداوند مرا مستجاب الدعوه قرار دهد، گفت: غذای خود را حلال کن مستجاب‌الدعوه می‌شوی! حتی به او نگفت نماز شب بخوان یا حج برو، بلکه تنها گفت غذایت را حلال کن! حال چه مقدار زندگی خانوادگی امروز ما با قرآن کریم هماهنگ است که اگر اینطور است چرا این همه طلاق و اختلاف داریم؟ چه مقدار از عفت و عصمت زنان و پاکدامنی با آیات سوره احزاب و نور هماهنگ است؟ حجاب الان در کنار قرآن کریم در چه وضعیتی است؟ چه شده که این اندازه مردم قرآن را کوچک کرده‌اند و آن را اندک شمرده‌اند و از عظمت آن انداخته‌اند؟!/فارس
نوع مطلب : مذهبی، قرآن، ماه رمضان، 
برچسب ها : اعجازقران، ماه رمصان، روایت، نکات قرانی،
لینک های مرتبط :
شنبه 10 مرداد 1394
دعای روز دهم ماه رمضان + صوت و پوستر
دعای روز دهم ماه مبارک رمضان به شرح زیر است:

اَللّهُمَّ اجْعَلْنى فیهِ مِنَ الْمُتَوَکِّلینَ عَلَیْکَ وَاجْعَلْنى فیهِ مِنَ الْفاَّئِزینَ لَدَیْکَ

خدایا قرارم ده در این ماه از توکل کنندگان بر خودت و بگردانم در آن از سعادتمندان درگاهت

وَاجْعَلْنى فیهِ مِنَ الْمُقَرَّبینَ اِلَیْکَ بِاِحْسانِکَ یا غایَةَ الطّالِبینَ روز

و قرارم ده در آن از مقربان پیشگاهت به حق احسانت اى هدف نهائى جویندگان


صوت/ دعای روز دهم ماه مبارک رمضان ـ دانلود


تصویر/ پوستر دعای روز دهم ماه رمضان
نوع مطلب : مذهبی، ادعیه وزیارات، ماه رمضان، دانلود، صوت مذهبی، 
برچسب ها : دعا، ماه رمضان، صوت، دانلود، روزه،
لینک های مرتبط :
شنبه 10 مرداد 1394
به ماه روزه ميهمان خداييم
اين ماه، ماه ضيافت خداست و غذايي كه اين ماه به انسان مي دهد، معارف قرآن است و چون قرآن از عترت جدا نيست، در حقيقت ثقلين در اين ماه روزي مهمانان الهي اند.


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : مذهبی، قرآن، ماه رمضان، 
برچسب ها : ماه رمضان، روزه، ایت الله جوادی املی، نکات قرانی،
لینک های مرتبط :
شنبه 10 مرداد 1394
مراقبات ماه مبارک رمضان

کتاب شریف المراقبات، تألیف عالم ربّانی و عارف گرانقدر مرحوم آیت الله میرزا جواد آقا ملکی تبریزی است. این عالم بزرگوار در تبریز زاده شد و برای پیمودن راه علم و کمال به نجف اشرف مهاجرت کرد. آن‌جا علاوه بر کسب درجة اجتهاد در علوم حوزوى، در اخلاق و عرفان نیز تحت تربیت نادرة دوران و عارف عظیم الشأن آیت الله ملاحسینقلی همدانی درجات عالی را طی کرد که نوشتار او گوشه‌ای از این روحیة لطیف معنوی‌اش را به نمایش می‌گذارد. آن عارف بزرگوار، تألیفات متعددی در اخلاق و عرفان دارد که از جمله کتاب شریف المراقبات است.


این کتاب که به منظور مراقبت از اوقات شریف و قابل‌استفاده در طول سال نوشته شده است، همراه نکات مفید دیگر و تذکرات اخلاقی مؤلف که از ضمیر روشن و پاک او برمی‌خیزد، حلاوتی به کام خواننده می‌چشاند که در سایر کتب، کمتر تجربه می‌کند. مرحوم مؤلف، پس از مقدمه‌اى، در دوازده فصل به هر کدام از ماه‌های قمری (از محرم تا ذی‌حجه) می‌پردازد و در خاتمه با تذکراتی اخلاقی کتاب را به پایان می‌برد.


در بخشی از کتاب آمده است که:
از اميرالمؤ منين (عليه السلام ) روايت شده است : «نگوييد رمضان ؛ زيرا نمى دانيد رمضان چيست ؛ و اگر كسى گفت ، بايد صدقه داده و روزه بگيرد. بلكه همانطور كه خداوند فرموده است بگوييد ماه رمضان .»


از اعمال مهم سالك در اين ماه بزرگ شناخت حقيقت اين ماه - در اين ماه خداوند رهروان اين ماه را با دعوت به ميهمانى اين ماه گرامى داشته و اين ماه ماه ميهمانى خداست - و سپس فهميدن معنى روزه و مناسبت آن با ميهمانى خداست . آنگاه تلاش و كوشش براى بدست آوردن اخلاص ‍ در كردار و رفتارهايى است كه مطابق با رضايت صاحبخانه است .


فوايد گرسنگى
گرسنگى فوايد بيشمارى در جهت تكميل نفس و شناخت خداوند براى سالك دارد. روايات زيادى در فضايل گرسنگى وارد شده است كه بد نيست در اينجا اشاره اى به آنها و سپس به فلسفه و حكمت گرسنگى داشته باشيم .


از پيامبر اكرم (صلى الله عليه و آله و سلم ) روايت شده است : «با تشنگى و گرسنگى با نفسهايتان مبارزه كنيد همانا پاداش اين كار همانند پاداش مبارزه در راه خداست . و عملى دوست داشتنى تر از گرسنگى و تشنگى در نزد خدا كسى است كه گرسنگى بيشترى كشيده باشد و در خداوند متعال تفكر بيشترى نموده باشد.» و به اسامه فرمودند: «اگر مى توانى در حال گرسنگى و تشنگى ملك الموت را ملاقات كن تا به بالاترين مقامها و جاها رسيده و با پيامبران هم منزل شوى و ملائكه از ديدن روحت شادمان شوند و خداوند بر تو درود فرستد.» نيز فرمودند: گرسنگى بكشيد و بر بدنهايتان سخت بگيرد شايد دلهايتان خداوند متعال را ببيند.

در حديث معراج خداوند پرسيد: اى احمد! آيا آثار روزه را مى دانى ؟ پاسخ داد: خير. خداوند فرمودند: نتيجه روزه كم خورى و كم گويى است . و آن حكمت را به ارمغان مى آورد و حكمت معرفت را در پى دارد و معرفت يقين را. و وقتى كه بنده اى به يقين رسيد باكى ندارد كه چگونه روزگار را سپرى كند. در سختى يا آسانى و اين مقام خوشنودهاست . و هر كس طبق خوشنودى من رفتار كند، سه خصلت را به او مى دهم : شكرى كه نادانى همراه آن نباشد، يادى كه فراموشى نداشته باشد و دوستيى كه دوستى من را بر دوستى آفريدگانم ترجيح ندهد.

هنگامى كه او من را دوست داشت ، من هم او را دوست خواهم داشت ؛ دوستى او را در دل بندگانم انداخته و چشم قلب او را به عظمت جلالم مى گشايم و علم آفريدگانم را از او پنهان نمى دارم ؛ در تاريكى شب و روشنايى روز با او مناجات مى كنم تا آنجا كه سخن گفتن و همنشينى او با بندگانم قطع شود و كلام خود و فرشتگانم را به گوش او مى رسانم و اسرارى را كه از بندگانم پنهان كرده ام براى او آشكار مى كنم ...؛ عقل او را غرق در شناخت خود كرده و درك او را بالا مى برم ؛ مرگ را بر او آسان مى كنم تا وارد بهشت شود و وقتى كه ملك الموت او را ملاقات كند، به او مى گويد: آفرين بر تو و خوشا به حالت ! خوشا به حالت ! خداوند مشتاق تو است ... خداوند مى گويد: اين بهشت من است ، در آن بخرام و خوش ‍ باش و در همسايگيم ساكن شو.

روح انسان مى گويد: خدا يا خود را به من شناساندى و با اين شناخت از جميع آفريدگانت بى نياز شدم . قسم به عزت و جلالت اگر خوشنودى تو در اين است كه قطعه قطعه شده يا هفتاد بار به بدترين شكل كشته شوم خوشنودى تو براى من دوست داشتنى تر است ... آنگاه خداى متعال مى فرمايد: به عزت و جلالم سوگند، هيچگاه مانعى بين خود و تو قرار نمى دهم ؛ تا هر وقت خواسته باشى بر من وارد شوى ؛ كه با دوستان خود چنين كنم .

کتاب المراقبات میرزا جواد آقا ملکی تبریزی بخش ماه رمضان
نوع مطلب : مذهبی، ماه رمضان، 
برچسب ها : ماه رمضان، ارتباط باخدا، روزه، روایت،
لینک های مرتبط :
شنبه 10 مرداد 1394
متن و ترجمه/ دعای ماه مبارک رمضان

از حضرت صادق عليه السّلام و حضرت كاظم عليه السّلام منقول است كه بعد از هر نماز فريضه در ماه رمضان اين دعا را بخوانند:

متن و ترجمه دعا:
يَا عَلِيُّ يَا عَظِيمُ يَا غَفُورُ يَا رَحِيمُ أَنْتَ الرَّبُّ الْعَظِيمُ‏
اى خداى بلند مقام اى بزرگوار اى آمرزنده اى مهربان تويى خداى بزرگ
الَّذِي لَيْسَ كَمِثْلِهِ شَيْ‏ءٌ وَ هُوَ السَّمِيعُ الْبَصِيرُ
كه هيچ مثل و مانندى ندارد و به گفتار و كردار خلق شنوا و بيناست
وَ هَذَا شَهْرٌ عَظَّمْتَهُ وَ كَرَّمْتَهُ وَ شَرَّفْتَهُ وَ فَضَّلْتَهُ عَلَى الشُّهُورِ
و اين ماه است كه مقامش را عظيم كردى و كرامت و شرافت و فضيلتش بر ساير ماه ها دادى
وَ هُوَ الشَّهْرُ الَّذِي فَرَضْتَ صِيَامَهُ عَلَيَّ وَ هُوَ شَهْرُ رَمَضَانَ‏
و اين ماه است كه روزه ‏اش بر من واجب گردانيدى و اين ماه رمضان است
الَّذِي أَنْزَلْتَ فِيهِ الْقُرْآنَ هُدًى لِلنَّاسِ وَ بَيِّنَاتٍ مِنَ الْهُدَى وَ الْفُرْقَانِ‏
كه در آن قرآن را نازل فرمودى براى راهنمايى مردم و روشن كردن راه هدايت و جدا نمودن حق از باطل
وَ جَعَلْتَ فِيهِ لَيْلَةَ الْقَدْرِ وَ جَعَلْتَهَا خَيْراً مِنْ أَلْفِ شَهْرٍ
و شب قدر را در اين ماه مقرر داشتى كه آن شب بر هزار ماه برترى دادى
فَيَا ذَا الْمَنِّ وَ لاَ يُمَنُّ عَلَيْكَ مُنَّ عَلَيَّ بِفَكَاكِ رَقَبَتِي مِنَ النَّارِ
پس اى خدايى كه بر همه منت دارى و هيچ كس بر تو منت ندارد بر من منت گزار در ميان آن همه بندگانت كه منت گزارده ‏اى و از آتش دوزخ نجات بخش
فِيمَنْ تَمُنُّ عَلَيْهِ وَ أَدْخِلْنِي الْجَنَّةَ بِرَحْمَتِكَ يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ‏
و به بهشت ابدت داخل گردان به حق رحمت بى‏پايانت اى مهربان ترين مهربانان عالم.
کلیات مفاتیح الجناننوع مطلب : مذهبی، ادعیه وزیارات، ماه رمضان، 
برچسب ها : دعا، ارتباط باخدا، ماه رمضان،
لینک های مرتبط :
شنبه 10 مرداد 1394
موضوعات
پیوندهای روزانه
آمار وبلاگ
  • افراد آنلاین : 1
  • بازدید امروز : 64
  • بازدید دیروز : 68
  • بازدید این هفته : 64
  • بازدید این ماه : 1377
  • بازدید امسال : 67353
  • بازدید کل : 206592
  • تعداد پست ها : 3897
  • تعداد نظرات : 101
امکانات جانبی