💖عشق بی انتها💖
💖LoverSavadkoh💘
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


❤سلام دوستان عزیز ❤
🌹این یک وبلاگ ازاد برای اشتراک گذاری عقاید وفرهنگها ودوست یابی واشتراک مطالب واخبار به روز وعلمی واجتماعی است در جوی صمیمی به دور از هرگونه توهین به هر دین وقومیت ومذهبی وشخصی است امیدوارم در کنار هم دقایق شاد وخوبی داشته باشیم .منتظر نظرات وایده های شما هستم🌹

زشت و زیبای ازدواج های فامیلی

ازدواج اساساً امری اجتماعی است. مسأله مهم در این زمینه آن است که ازدواج فامیلی به عنوان یک مسأله چند وجهی درنظر گرفته نمی‌‏شود، چرا که وجود یک مسأله چند وجهی، راهبردی چند وجهی را برای حل یا تقلیل آن می‏‌طلبد...


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : بهداشت وسلامتی، پزشکی، خانه وخانواده، زندگی زناشویی، فرهنگی، 
برچسب ها : ازدواج، تحقیقات پزشکی، ژنتیک، اسیبهای اجتماعی، معلولیت،
لینک های مرتبط :
شنبه 30 آبان 1394
با اجازه بزرگترها ...نه خیر

ممکن است برای خانم ها این اتفاق پیش آید که نظر مثبتی نسبت به خواستگارشان نداشته باشند، ولی قادر به بیان جواب منفی هم نیستند و نمی توانند به خواستگارشان جواب رد بدهند...ادامه ی مطلب


نوع مطلب : بهداشت وسلامتی، روانشناسی، خانه وخانواده، زندگی زناشویی، 
برچسب ها : ازدواج، روح وروان، اسیبهای اجتماعی، خواستگاری،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 10 شهريور 1394
خانمی 22 ساله هستم و دیگر به شوهرم علاقه ای ندارم!


خانمي 22 ساله هستم. حدود شش ماه است که عقد کرده ام. اوايل به همسرم علاقه زيادي داشتم ولي به مرور زمان از او دلسرد شده ام. او مرا خيلي دوست دارد. لطفا براي رفع مشکلم راهنمايي کنيد.ادامه ی مطلب


نوع مطلب : بهداشت وسلامتی، روانشناسی، خانه وخانواده، زندگی زناشویی، 
برچسب ها : ازدواج، زناشویی، روح وروان،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 9 شهريور 1394
معضل عجیب بین طبقات تحصیل کرده کشور

هر سال حدود 130 هزار طلاق در کشور ثبت می شود. اکنون برخی مسئولان می گویند زوجهای تحصیل کرده ایرانی به جای ثبت طلاق و مشکلات بعد از آن، از همدیگر جدا زندگی می کنند.

نوع جدیدی از جدایی در طبقات تحصیل کرده ایران فراگیر شده است. این را رئیس مرکز سلامت خانواده وزارت بهداشت می گوید. به گفته نسرین تهرانی، زوج‌های تحصیلکرده ترجیح می دهند به‎جای طلاق زندگی جداگانه را انتخاب می‌کنند.

به گزارش انتخاب خبر، البته یکی از مقامات رسمی وزارت بهداشت می گوید میزان جدایی های به وجود آمده در کشور، بیش از این میزان است، زیرا بین افراد تحصیل‎کرده، جدایی بیشتر از طلاق دیده می‌شود. اما دلیل آن چیست؟ سایت انتخاب خبر در بخش چهارم مجموعه گزارش هایی تحت عنوان «سونامی آسیبهای اجتماعی، سال 95 دامن کشور را خواهد گرفت»، به واکاوی دلایل فراگیری طلاق عاطفی در بین طبقات تحصیل کرده کشور می پردازد.

مجید ابهری با اشاره به افزایش نگران کننده آمار طلاق عاطفی در بین تحصیل کردگان کشور گفت: در حال حاضر طلاق عاطفی در بین افراد تحصیل کرده سه برابر دیگر افراد می باشد؛ علاوه بر این که طلاق روحی و روانی دارای دو مرحله مقدماتی به نام طلاق روانی و پس از آن طلاق عاطفی است، پس از این دو مرحله، آخرین مرحله طلاق، طلاق حقوقی و شرعی است که متأسفانه در حال حاضر درصد قابل توجهی از خانواده های تحصیل کرده ایرانی به این مشکل دچار شده اند.

وی با بیان علل این رفتار در بین تحصیل کردگان افزود: طلاق عاطفی دلایل چندی دارد که کوتاه بودن مدت آشنایی دو زوج پیش از ازدواج، عدم تفاهم فرهنگی بین دو زوج، کم رنگ بودن مهارت های برقراری تفاهم و حل مشکلات و همچنین مشکلات جنسی، اصلی ترین علل بروز طلاق عاطفی در بین افراد تحصیل کرده می باشد.

این رفتارشناس و آسیب شناس اجتماعی با بیان این که مهم تر از همه، از دیدگاه رفتارشناسی، غرور کاذب ناشی از تحصیلات با شغل های ممتاز است که باعث می شود دو زوج هیچ یک تحمل پذیرش نظرات اصلاحی دیگران را نداشته باشند، تصریح کرد: از همین روست که این گونه افراد دچار نوعی خودخواهی روحی و روانی می شوند، اما به دلیل مسایل اجتماعی و فرهنگی و رعایت شرایط خانوادگی، به مرحله طلاق عاطفی قدم می گذارند.

ابهری با اشاره به راهکارهای موجود در حل این مسأله تأکید کرد: بر اساس سی سال مطالعات و پژوهش های نظری که داشته ام، راهکار پیشنهادی من آموزش مهارت های همسرگزینی درست و منطقی، مهارت های زندگی در برقراری تفاهم و حل مشکلات و اختلافات فیمابین و گسترش فرهنگ مراجعه به مشاور می باشد.

وی با تأکید بر این که در حال حاضر افراد تحصیل کرده به دلیل همان غرور کاذب از مراجعه به مشاوران خانواده خودداری می کنند، یادآور شد: این قشر جامعه تصور می کنند تحصیلات دانشگاهی شان آنان را بی نیاز از مراجعه به مشاور خانواده کرده است؛ در حالی که این یک ذهنیت غلط و منفی است.

مجید ابهری ادامه داد: این در حالی است که گزینش مناسب در کنار آموزش مهارت همسرگزینی و بازگشت به سبک زندگی اسلامی و ایرانی، راهکارهای کاهش و مقابله با طلاق عاطفی در جامعه می باشد.
نوع مطلب : خانه وخانواده، زندگی زناشویی، فرهنگی، مشکلات ومعضلات اجتماعی، 
برچسب ها : طلاق، اسیبهای اجتماعی، مجیدابهری،
لینک های مرتبط :
جمعه 29 خرداد 1394
به جوان بی ‎نماز، زن ندهید

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان این‌که «نماز یک هنر مهندسی شده از سوی خداوند بوده و ابعاد مختلفی دارد» گفت: هنوز جایگاه و ابعاد این فریضه الهی بدرستی مشخص و تبیین نشده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی در چهارمین جشنواره سراسری فرهنگی، هنری نماز در گرگان با تاکید بر لزوم تبیین جایگاه نماز اظهار کرد: در نماز 135 رقم پیوند با حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی وجود دارد که آنها باید برای جامعه تببین شود.

وی اضافه کرد: بهترین چیزها در نماز است، همه کمالات با نماز ارتباط دارد و باید همه در خدمت این فریضه الهی باشیم و از هر هنری که داریم در راستای تبیین جایگاه و تاثیرات نماز استفاده کنیم.

قرائتی با اشاره به نقش هنر در ترویج ابعاد مختلف نماز گفت: معنای هنر فهم است و دین اسلام، هنر است علاوه بر این کل آفرینش هنر بوده و هنر می‌تواند به فهم درست و زودفهمی انسان کمک کند.

قرائتی ازدواج با فرد بی‎نماز را نهی کرد و افزود: به جوانی که بی‎نماز باشد زن ندهید، کسی که لطف خدا را نادیده می‎گیرد یقینا لطف شما را نادیده می‎گیرد.

به گزارش ایسنا، وی با بیان این‌که «نماز با قیامت و سیاست رابطه دارد» گفت: هرکس هر چه دارد باید فدای نماز کند و هنرمندان نیز باید هنر خود را در راستای ترویج فرهنگ نماز به‌کار گیرند.

رئیس ستاد اقامه نماز همچنین با اشاره به بحث راه‌اندازی سایت خنده حلال گفت: در این سایت 10 هزار خنده حکیمانه که در ایام فعالیت در سیمای جمهوری اسلامی داشته‌ام، ارایه می‌شود.

وی اضافه کرد: خنده و هنر نباید مردم را از خدا غافل کند.

در این مراسم از اکبر عبدی، علیرضا رضاداد، علیرضا مهدیون، حبیب‌الله بهمنی و رسول صانعی با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.
نوع مطلب : خانه وخانواده، زندگی زناشویی، مذهبی، مباحث ودانستیها مذهبی، 
برچسب ها : نماز، خواستگاری، حجت الاسلام قرائتی، جشنواره،
لینک های مرتبط :
جمعه 22 خرداد 1394
قبل از عقد صیغه نکنید

حجت­ الاسلام شهاب مرادی، کارشناس رسانه ملی شب گذشته در برنامه آیینه خانه که از شبکه دو سیما پخش شد، به بیان نکاتی درباره خواستگاری و شناخت صداقت سخنان خواستگار پرداخت و خاطرنشان کرد: برخی از خانواده ­ها صحبت کردن دختر و پسر درباره ازدواج را خوب نمی ­دانند که منشأ برخی از طلاق ­ها همین مسأله است.

حجت­ الاسلام شهاب مرادی اظهار داشت: گفت و گو و ارتباط دختر و پسر با هم قبل از مراسم خواستگاری و خارج از فضای خانواده مناسب نیست؛ چرا که لذت جویی بوده و فضای دلبری است و مسؤولیت پذیری در پس این رابطه­ ها نیست.

کارشناس رسانه ملی با بیان مناسب نبودن گفت و گو و ارتباط دختر و پسر قبل از ازدواج گفت: توصیه می­شود که در جلسات گفت و گوی خواستگاری طرفین نظر خود را به صورت واضح بیان کنند و نسبت به اظهارات طرف مقابل هیجان نشان ندهند.

کارشناس رسانه ملی گفت: قرار است که در صحبت دختر و پسر مسائل مختلف مربوط به دین، سیاست، اقتصاد، علم و خانواده مطرح شود و گفت و گو کنند و این گفت و گو باید هدفمند و با نظارت خانواده و دارای زمانبندی باشد.

وی درباره مکان جلسه خواستگاری یادآور شد: جلسه خواستگاری هم در خانه و هم بیرون از خانه برگزار شود و در خواستگاری بیرون از خانه والدین نیز همراه دختر و پسر باشند که در طول مسیر می­توانند رفتار پسر در هنگام رانندگی و برخورد او در بیرون از منزل را مورد بررسی قرار دهند.

حجت­الاسلام مرادی درباره جلسه خواستگاری خاطرنشان کرد: بیرون رفتن دختر و پسر با هم قبل از عقد و بدون حضور والدین مناسب نیست و اثرات بدی را در بر خواهد داشت؛ خارج از موضوع صحبت کردن دختر و پسرها در جلسات خواستگاری اثرات بد خود را دارد و از اشتباهات رایج دختر و پسرها این است که فکر می­کنند مسؤولیتی در قبال خواستگار دارند و اسیر مشکل طرف مقابل می­شوند؛ خارج از موضوع صحبت­کردن دختر و پسرها در جلسات خواستگاری آشنایی نیست، بلکه معاشرت است.

به گزارش رسا، کارشناس رسانه ملی اظهار داشت: در جلسات خواستگاری باید سؤالات را به درستی مطرح کنند؛ در مطرح­کردن سؤالات باید و نباید وجود ندارد و باید به صورت عادی مطرح کرد؛ به عنوان مثال درباره شرکت در انتخابات باید این طور بگویند که آیا در انتخابات شرکت می­کنی؟ در این نوع مطرح­کردن نکته­ای است که هر نوع پاسخی داده شود، طرف مقابل متوجه نوع افکار او خواهد شد.

وی به بیان دو نکته مهم درباره جلسه خواستگاری پرداخت و تصریح کرد: جایی که مثلا مسائل دینی در خانواده برای دختر یا پسر مهم است، باید حتما مسائل مهم مطرح شود؛ توصیه می­شود که در جلسات گفت و گوی خواستگاری طرفین نظر خود را به صورت واضح بیان کنند و نسبت به اظهارات طرف مقابل هیجان نشان ندهند.
نوع مطلب : خانه وخانواده، زندگی زناشویی، فرهنگی، مشکلات ومعضلات اجتماعی، 
برچسب ها : حجت الاسلام شهاب مرادی، ازدواج، صیغه، عقد، خواستگاری،
لینک های مرتبط :
جمعه 22 خرداد 1394
چیزی که جایگزین کارت دعوتنامه عروسی شد

هر کسی که ازدواج می کند نیاز به کارت دعوت عروسی دارد؛ کارت‌هایی که قالب‌شان فراتر از کارت‌های مقوایی نمی‌رود و استفاده‌شان نیز بیشتر از یک بار دیدن و خواندن نیست.در خانواده های خودم هم کارت های عروسی زیادی میدادند که بعد از یک هفته هم در سطل آشغال جا می گرفت.با همسرم گفتیم اگر هزینه ای بیشتر کنیم ولی چیزی تحویل طرف مقابل دهیم که پرمحتوا باشد و ماندگاری بیشتری داشته باشد و همچنین مورد استفاده قرار بگیرد بهتر است. چون هم این که پولمان را دور نریختیم و هم اینکه حرکتی در راستای فرهنگ سازی انجام دادیم و تلنگر کوچکی به خانواده هایی که ممکن است ضعف ایمان داشته باشند زده ایم.هزینه هر عدد کارت عروسی 300 تومان بود ولی هزینه رایت و چاپ هر عدد دی وی دی 600 تومان، که هرچند ممکن است کمی بیشتر باشد اما نسبت به فرهنگ سازی ای که میکند واقعا می ارزد.جشنواره مردمی فیلم عمار فیلم‌های زیادی درباره سبک زندگی تولید کرده است. «به همین سادگی» هم نام یکی از همین مستندهاست که قصه ازدواج ساده دو دانشجوی دانشگاه تهران را روایت می‌کند؛ ازدواجی آسانِ آسان، ساده و بی‌دردسر و بی‌غصه.... چقدر از این زندگی‌ها کنار ما زیاد است ولی در فرهنگ عمومی و رسانه‌ای ما نمایش داده نمی‌شود.فیلم "به همین سادگی" برخی سخنرانی های مرتبط با ازدواج و آهنگ حامد زمانی که در رابطه با عروسی حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) خوانده و آهنگ های این چنینی محتوای دعوت‌نامه عروسی‌مان را تشکیل می دهد.خانواده هم از این کار ما استقبال کردند و گفتند کار جدیدی است و خیلی خوب است. البته بعضی ها مثل خواهرم به همان سبک قدیمی پافشاری می‌کردند و می‌گفتند کارت بدهید ولی گفتم که اکر دی وی دی بدهیم بهتر است چون که هم فرهنگ سازی کردیم و هم پولمان را دور نریخته ایم. البته با شناختی هم که از خانواده های خودمان دارم؛ حس میکنم از این کار استقبال کنند.

فرهنگ
نوع مطلب : خانه وخانواده، زندگی زناشویی، فرهنگی، مشکلات ومعضلات اجتماعی، 
برچسب ها : ازدواج، سبک زندگی، عروسی، کارت دعوت، دیدنیهاوشنیدنیها،
لینک های مرتبط :
جمعه 22 خرداد 1394
نامه ای برای کسانی که قصد ازدواج دارند

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم نامه ۳۱ نهج‌البلاغه حضرت علی(ع) که دربرگیرنده دستورات امام علی(ع) به امام حسن مجتبی(ع) در ارتباط با رفتار با زنان است الگو و نمونه‌ای دانست که باید سرمشق تمامی مردان قرار گیرد و گفت: هر مردی قبل از ازدواج باید این نامه را مطالعه و دستورات این نامه را مبنای رفتار خود در زندگی مشترک قرار دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی غضنفری، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در گفت‌وگویی، به بیان سیره حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) در رفتار با یکدیگر به عنوان همسر پرداخت و اظهار کرد: رفتارهای این دو شخصیت الهی نمونه بارز احکام اسلامی و آیات قرآن کریم بود.

وی به ویژگی‌های رفتار همسران با یکدیگر از دیدگاه اسلام اشاره و عنوان کرد: چیزی که از زندگی امروز همسران رخت بربسته است وجود یکدلی و احساس یکی بودن است. با وجود احترامی که بین زوجین وجود دارد اما مفهوم آیه «هُنَّ لِبَاسٌ لَّکُم وَ انتُم لِبَاسٌ لَّهُنَّ» که همان یکی شدن وجود است، میان آنان وجود ندارد.

وی قناعت را از جمله خصایصی برشمرد که یک بانوی مسلمان بنابر تعالیم دینی باید در زندگی خانوادگی عملیاتی کند و ادامه داد: زن و شوهر باید در زندگی زناشویی مناعت طبع داشته باشند و امور مربوط به خود را به دیگری محول نکرده و دائما منتظر کمک از طرف فرد دیگری نباشند.

وی نامه ۳۱ نهج‌البلاغه حضرت علی(ع) که دربرگیرنده دستورات امام علی(ع) به امام حسن مجتبی(ع) در ارتباط با رفتار با زنان است الگو و نمونه‌ای دانست که باید سرمشق تمامی مردان قرار گیرد و گفت: هر مردی قبل از ازدواج باید این نامه را مطالعه و دستورات این نامه را مبنای رفتار خود در زندگی مشترک قرار دهد.

پرهیز از غیرت‌ورزی بیجا

حجت‌الاسلام غضنفری به ذکر برخی از نکات مندرج در این نامه پرداخت و با اشاره به این جمله امیرالمؤمنین علی(ع) که فرمودند: «بپرهیز از غیرت نشان دادن بیجا که درستکار را به بیمار دلى، و پاکدامن را به بدگمانى رساند» گفت: حضرت علی(ع) مردان را از تعصب بیجا نسبت به همسران خود منع کرده و معتقد هستندکه هرگاه مردی نسبت به عفت و پاکدامنی همسر خود مطمئن شد، باید از غیرت‌ورزی بیجا خودداری کند وگرنه این غیرت‌ورزی بیهوده سبب متلاشی شدن زندگی وی خواهد شد.

محول‌کردن کارهای سخت به بانوان

وی با اشاره به جمله دیگری از حضرت امیر(ع) که می‌فرمایند: «کارى که برتر از توانایى زن است به او وامگذار، که زن گل بهارى است، نه پهلوانى سخت کوش» ادامه داد: ایشان معتقد هستند که مردان نباید زنان را در سختی‌های زندگی شریک کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین غضنفری مدارای مردان با زنان را از دیگر اموری برشمرد که مورد تأکید حضرت علی‌(ع) بوده است و تصریح کرد: امروزه مردان در برابر کوچکترین موضوعی بر همسر خود خشمگین می‌شوند و این مدارا که یک دستور اسلامی است در زندگی زناشویی کمرنگ شده است.

ایکنا
نوع مطلب : خانه وخانواده، زندگی زناشویی، مذهبی، احکام دینی، 
برچسب ها : سبک زندگی اسلامی، امام علی، نهج البلاغه، ازداج، زناشویی، همسران، زنان، احکام، حجت‌الاسلام والمسلمین غضنفری،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 14 خرداد 1394
خانمم خیلی خوبه ولی حیف یک مشکل داره!
پرسش وپاسخ ومشاوره وراه حلی برای مشکل عصبانیت همسر درخانه


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : خانه وخانواده، زندگی زناشویی، فرهنگی، 
برچسب ها : مشاوره، خانواده، عصبانیت، زنان، سبک زندگی اسلامی، زناشویی،
لینک های مرتبط :
يکشنبه 10 خرداد 1394
علامت های هشدار دهنده دوران نامزدی تان را جدی بگیرید!

باورهای غلط زیادی در مورد زندگی وجود دارد و خیلی از آن ها در مورد تمام کردن رابطه است. متاسفانه بسیاری از ما فکر می کنیم هر رابطه ای یا هر زندگی مشترکی ارزش این را دارد که فداکارانه پایش بایستیم حتی به بهای تحقیر خودمان.

ادامه ی مطلب


نوع مطلب : خانه وخانواده، زندگی زناشویی، 
برچسب ها : زندگی زناشویی، دوران نامزدی، هشدارها، خانه وخانواده، قبل از ازدواج،
لینک های مرتبط :
جمعه 8 خرداد 1394
موضوعات
پیوندهای روزانه
آمار وبلاگ
  • افراد آنلاین : 1
  • بازدید امروز : 123
  • بازدید دیروز : 68
  • بازدید این هفته : 123
  • بازدید این ماه : 1436
  • بازدید امسال : 67412
  • بازدید کل : 206651
  • تعداد پست ها : 3897
  • تعداد نظرات : 101
امکانات جانبی