💖عشق بی انتها💖
💖LoverSavadkoh💘
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


❤سلام دوستان عزیز ❤
🌹این یک وبلاگ ازاد برای اشتراک گذاری عقاید وفرهنگها ودوست یابی واشتراک مطالب واخبار به روز وعلمی واجتماعی است در جوی صمیمی به دور از هرگونه توهین به هر دین وقومیت ومذهبی وشخصی است امیدوارم در کنار هم دقایق شاد وخوبی داشته باشیم .منتظر نظرات وایده های شما هستم🌹

جان سخت‌ترین موجود جهان !+عکس

نشنال جغرافی در پاسخ به این پرسش که «فکر می کنید جان سخت ترین موجود جهان کدام است؟» می نویسد «باید سری به آب زد»...


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : علمی، دانستنیهای علمی، مطالب عمومی، حیات وحش، 
برچسب ها : حیوانات، عجایب خلقت، دیدنیهاوشنیدنیها، تحقیقات علمی،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 12 آذر 1394
چهار ماده‌ حیرت انگیز ساخته شده به دست بشر

هواژل سبک‌ترین ماده‌ی جامد کشف شده تا به امروز است. این ژل جالب در واقع سبک‌ترین ماده‌ی جامد جهان است...


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : علمی، دانستنیهای علمی، 
برچسب ها : نواوری، عجایب خلقت، تحقیقات علمی، اکتشافات،
لینک های مرتبط :
شنبه 7 آذر 1394
جهان به آرامی به سمت مرگ می رود

به نقل از مهر، جامع ترین ارزیابی دانشمندان از کل انرژی تولید شده در عالم نشان می دهد این میزان در مقایسه با حدود ۲ میلیارد سال پیش به نصف رسیده است. حالا و با توجه به این ارزیابی بی سابقه که با استفاده از قدرتمندترین تلسکوپهای سراسر جهان صورت گرفته است گروهی از دانشمندان بین المللی به این نتیجه رسیده اند که عالم در حال مرگ تدریجی است.

سیمون درایور از دانشگاه استرالیای غربی که هدایت تیم گاما را بر عهده داشته می گوید: ما در این پروژه از شمار قابل توجهی از تلسکوپهای زمینی و فضایی استفاده کرده ایم تا بتوانیم دقیق ترین اندازه گیری ها را درباره تولید انرژی در بیش از ۲۰۰ هزار کهکشان انجام دهیم.

با آغاز انفجار بزرگ، تولید انرژی در عالم در حدود ۱۳.۸ میلیارد سال پیش اوج گرفت و همزمان بخشی از این انرژی در قالب جرم به دام افتاد. در واقع زمانی که ستاره ای می درخشد، بخشی از جرم خود را به صورت انرژی راهی اعماق فضا می کند و این همان فرمولی است که آلبرت انیشتن ارایه کرد: E=mc۲.

دانشمندان بر این باورند که بخش اصلی انرژی عالم پس از انفجار بزرگ در سراسر آن منتشر شده و حالا این ستارگان هستند که با عناصر درون شان یعنی هیدروژن و هلیوم انرژی بیشتری راهی عالم می کنند.

آنها با استفاده از قدرتمندترین تلسکوپهای عالم به این نتیجه رسیده اند که تولید انرژی به تدریج در حال کاهش یافتن است. آنها این فرآیند را در بیش از ۲۱ طول موج نوری مختلف نمایش داده اند.
نوع مطلب : علمی، دانستنیهای علمی، نجوم، 
برچسب ها : اکتشافات فضایی، عجایب خلقت، دیدنیهاوشنیدنیها،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 28 آبان 1394
بعد از مرگ چه اتفاقی برای بدن انسان می افتد؟ (13+)

تمام انسان ها پس از مدتی زندگی کردن بلاخره با مرگ و ابدیت روبرو می شوند. اما سرنوشتی که پس از مرگ برای کالبد انسان و سلول های بدن انسان می افتد می تواند جالب باشد و شاید کمی هم ترسناک باشد. در این پست تمام مراحل پس از مرگ را بررسی می کنیم.


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : علمی، دانستنیهای علمی، 
برچسب ها : مرگ، جهان پس ازمرگ، دیدنیهاوشنیدنیها،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 19 آبان 1394
حافظت از مدارک‌ در سفر!


در تمام دنیا، دزدها و جیب‌برها در کمین هستند تا روز و سفر شما را خراب کنند. اگرچه ممکن است همیشه چنین اتفاقاتی نیفتد، اما بهتر است همیشه‌ آماده‌ باشید. با کجارو همراه باشید تا روشی برای حفاظت از پول و مدارک‌تان یاد بگیرید.

برای هر کدام از ما ممکن است اتفاق بیفتد که در سفر پول یا مدارک خود را گم کنیم و این موضوع مشکلات بسیاری را در پی خواهد داشت. بنابراین به شما آموزش می‌دهیم که چگونه در شلوار خود جیب مخفی درست کنید تا پول و گذرنامه‌‌تان را پنهان کنید.

وقتی به کشور خارجی سفر می‌کنید، باید از همه وسایل خود به خوبی محافظت کنید، زیرا در صورتی که مثلا ۶۰۰۰ کیلومتر از خانه‌ی خود دور هستید، جایگزین کردن مدارک یا پول دزدیده شده بسیار دشوار خواهد بود. بنابراین بهتر است کمی پول خرج کنید و داخل شلوار یا شلوارک خود جیب مخفی بدوزید تا دچار دردسر نشوید.


کمربند پول مناسب نیست

اکثر دزدها از وجود کمربندهای پول آگاه هستند، پس خودتان را گول نزنید. جیبی که به خوبی داخل لباس شما مخفی شده باشد، مناسب‌تر است، چون به طور دائمی جیب روی آن است و امکان ندارد گم شود.

چگونه جیب مخفی بسازیم

برای ساخت جیب مخفی، بهتر است از یک خیاط کمک بگیرید و از او بخواهید که تمام شلوار‌ها یا شلوارک‌هایی را که با خود به سفر می برید، به جیب مخفی‌ مجهز کند. بسته به جایی که زندگی می‌کنید، دوخت هر جیب ۲ تا ۱۰ دلار هزینه خواهد داشت، البته خودتان هم می‌توانید دست به کار شوید و جیب مخفی داخل شلوارتان بدوزید.

جیب‌های مخفی را با سایز ۱۷ در ۱۲ سانتی‌متر بدوزید تا گذرنامه نیز داخل آن جا شود و در بالای آن نیز چسب دوطرفه پارچه‌ای (نوار وِلکرو) برای بستن آن بگذارید.

پول و مدارک خود را ضد آب کنید

البته بهتر است هنگام سفر گذرنامه و پول داخل هتل یا مکانی که اقامت دارید، نگهداری شود، اما در صورتی که نیاز است گواهی‌نامه، گذرنامه (یا کپی رنگی آن) همراه‌تان باشد، استفاده از جیب مخفی بسیار مناسب است. برای اینکه مدارک‌تان از خیس شدن در امان باشند، بهتر است آن‌ها را در کیسه‌های زیپ‌کیپ ضد‌آب بگذارید. این کیسه‌ها همچنین مانع از عرق کردن محتویات آن در روزهای گرم می‌شوند.

برای گول زدن دزدان هم می‌توانید یک کیف جیبی قلابی داشته باشید و در آن کارت عابر بانک سوخته، کارت ویزیت و گواهی‌نامه‌ی باطل شده قرار دهید. در صورت مواجه شدن با دزدان می‌توانید این کیف را تحویل دهید، بدون این که چیزی از دست داده باشید.

سعی کنید پول اضافی همراه‌ خود نداشته باشید، مثلا هنگام خروج از هتل ۸۰ دلار برای تاکسی گرفتن، مراجعه به ایستگاه پلیس، خریدن آب و غذا و … کفایت می‌کند.

بر این اساس بهتر است خود را برای مواجه شدن با هر شرایطی آماده کنید، چون نمی‌توان پیش‌بینی کرد که چه اتفاقی ممکن است در طول سفر بیفتد.

شما چگونه پول و مدارک خود را در سفر مخفی می‌کنید؟
نوع مطلب : علمی، دانستنیهای علمی، گردشگری، دانستنیها واخبارگردشگری، 
برچسب ها : سفر، توصیه های ایمنی، دیدنیهاوشنیدنیها،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 12 شهريور 1394
بیشترین زنان ثروتمند در این ده کشور

در جهان 1826 میلیونر وجود دارد که از این تعداد 197 نفر زن هستند. چین از جمله کشورهایی است که بیش ترین ثروتمندان را دارد. اما در این مقاله، کشورهایی که بیش ترین زنان ثروتمند جهان را دارند، به ترتیب نام برده شده اند


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : علمی، دانستنیهای علمی، 
برچسب ها : زنان، ثروت، دیدنیهاوشنیدنیها،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 22 مرداد 1394
اگر سفر به گذشته امکان‌پذیر باشد چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

به نظر می رسد اگر شیئی با سرعتی بیشتر از سرعت نور حرکت کند می‌تواند در زمان به عقب برگردد.


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : علمی، دانستنیهای علمی، 
برچسب ها : تحقیقات علمی، سفر، زمان،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 19 مرداد 1394
رکورددار سنگین‌ترین مغز در بین حیوانات

مغز اندام مهمی است و یکی از موضوعات همیشه جذاب و متداول در حوزه‌های کالبدشناسی (آناتومی)، اندازه مغز است.


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : علمی، دانستنیهای علمی، 
برچسب ها : مغز، حیوانات، تحقیقات علمی،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 19 مرداد 1394
معنی رنگ روبان ها چیست؟

روبان‌ های آگاهی دهنده یا یادآوری‌ کننده هستند زیرا قرار است ما بادیدن آنها یاد یک بیماری خاص یا مسئله ای مهم بیفتیم. اما معنی روبانی های رنگی چیست؟ادامه ی مطلب


نوع مطلب : علمی، دانستنیهای علمی، جالب انگیز، خبرهای جالب وشنیدنی دنیا، 
برچسب ها : دیدنیهاوشنیدنیها، بیماریهاودرمانها، سلامتی،
لینک های مرتبط :
يکشنبه 18 مرداد 1394
ابتلا به آلزایمر با تماشای بیش از حد تلویزیون


تماشای بیش از حد تلویزیون و فعالیت فیزیکی کم سبب کم شدن حافظه در بزرگسالی و بروز آلزایمر در کهن‌سالی خواهد شد.

مطالعات جدیدی که دانشمندان از موسسه کالیفرنیای شمالی در سان‌فراسیسکو و آموزش و پرورش (NCIRE) و در انجمن آلزایم مطرح شده است این مطالب را اثبات کرد.

در این مطالعه توصیه شده است که بزرگسالان 18-64 باید حداقل 150 دقیقه فعالیت هوازی با شدت متوسط یا 75 دقیقه فعالیت هوازی در هفته داشته باشند.

بر اساس این تحقیق، عدم فعالیت‌های فیزیکی و رفتاری تحرک و نشستن بیش از حد مقابل تلویزیون سبب اضافه وزن،‌ چاقی خطر ابتلا به دیابت نوع 2 و افزایش خطر بیماری‌های قلبی- عروقی می‌شود.

این محققان نشان دادند که تماشای بیش از حد تلویزیون، می‌تواند اثر نامطلوبی بر عملکرد مغز بگذارد.

مطالعه‌ی این تیم شامل مطالعه روی 3.200 نفر بزرگسال 30-18 ساله بوده است.

محققان این تحقیق میزان تماشای تلویزیون شرکت کنندگان و سطح فعالیت بدنی آنها را ارزیابی و ثبت کردند.

در این مطالعه، تماشای زیاد تلویزیون به عنوان تماشای بیش از 4 ساعت در روز تعیین شده بود.


درحالی که فعالیت بدنی کم به عنوان فعالیت زیر 300 کیلو کالری و در هر جلسه به مدت 50 دقیقه و سه بار در هفته تعریف شده بود.در پایان دوره مورد مطالعه از شرکت کنندگان از نظر حافظه، عملکرد اجرایی و سرعت پردازش آزمون گرفته شد و در نهایت محققان دریافتند که تماشای تلویزیون به میزان بالا و فعالیت فیزیکی کم منجر به کم شدن حافظه و بروز آلزایمر می‌شود.

باشگاه
نوع مطلب : علمی، دانستنیهای علمی، بهداشت وسلامتی، دانستنیهای سلامتی، 
برچسب ها : الزایمر، هشدار، دانستنیها، تحقیقات پزشکی،
لینک های مرتبط :
جمعه 9 مرداد 1394
دانستنی هایی جالب در مورد مغز


آیا می دانستید که…در مغز 160,000 کیلومتر رگ‌خونی وجود دارد
این به این معنی است که اگر تمام رگ‌های خونی مغز را در امتداد یکدیگر قرار دهیم شما می‌توانید آن را 4 بار دور کره زمین بپیچانید یا اینکه کره ماه را با رگ‌های مغز دو نفر به زمین متصل کنید.


– آیا می دانستید که… عملکرد مغز به شدت به نوع تغذیه وابسته است
با استفاده از غذاهای سالم می توان هوش را افزایش داد. طبق تحقیقاتی که در یک موسسه در نیویورک انجام شده، اگر شما در وعده ناهار غذایی بخورید که هیچگونه مواد نگهدارنده و یا طعم‌دهنده مصنوعی نداشته باشد، 14 درصد در تست IQ امتیاز بهتری کسب خواهید کرد. این کشف بسیار چشمگیر است و نشان می‌دهد که عملکرد مغز به شدت به نوع تغذیه وابسته است.


– آیا می دانستید که… بیشتر وزن مغز را آب تشکیل می‌دهد و بخش جامد مغز عمدتا از جنس چربی است
بیشتر مردم تصور می‌کنند که مغز به طور کامل جامد است، اما این افراد اشتباه می‌کنند. 75 درصد مغز را آب تشکیل می‌دهد. بخش جامد مغز نیز از جنس چربی است و تقریبا 10 تا 12 درصد مغز را تشکیل می‌دهد. بقیه مغز از جنس پروتئین، هیدروکربن و نمک است.


– آیا می دانستید که… مغز شما بین 10 تا 23 وات برق تولید می‌کند
این قدرت برای روشنایی دو لامپ کم مصرف کافیست. بخش عمده‌ای از این قدرت تولید شده توسط مغز به منظور ارتباط عصبی مغز با دیگر اعضا استفاده می‌شود.


– آیا می دانستید که… تردستی و یادگیری کارهای پیچیده موجب تغییرات سریع در مغز می شود
تردستی و یادگیری کارهای پیچیده جدید تاثیر بسیار مثبتی بر روی مغز انسان دارد. تردستی و حرکات پیچیده موجب رشد بخش خاصی از مغز می‌شود، بنابراین اتصالات عصبی در مغز افزایش چشمگیر می‌شود. همچنین کارها و مسائل پیچیده می‌تواند موجب رشد چشمگیر مغز گردد.


– آیا می دانستید که… هر فکری که می‌کنید یک اتصال عصبی جدید در مغزتان ایجاد می‌کند
مغز از آن چیزی که تصور می‌کنید انعطاف‌پذیر‌تر است و به مرور زمان تغییر می‌کند. اگر در همین لحظه به موضوع جدیدی فکر کردید، مطمئن باشید در مغز شما به همان میزان اتصال عصبی جدید ایجاد شده است.


– آیا می دانستید که… یک فرد معمولی روزانه 70 هزار فکر انجام می‌دهد
شما همیشه در حال فکر کردن هستید. با تغییر این تفکرات، شما می‌توانید به طور کل سیم‌کشی عصبی مغزتان را تغییر دهید.


– آیا می دانستید که… هنگام خندیدن از 5 بخش مغز استفاده می‌شود
خندیدن موضوع خنده‌داری نیست، این فرایند بخش‌های زیادی از مغز را درگیر می‌کند. خندیدن برای فعالسازی مغز‌ بسیار موثر است و مواد شیمیای تقویت‌کننده‌ای در بدن شما در هنگام خندیدن رها می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد که خندیدن برای چند دقیقه در هر روز موجب بهبود وضعیت روحی، افزایش احساس خوشبختی و افزایش عملکرد مغز در خلاقیت می‌شود.


– آیا می دانستید که…مغز توانایی احساس درد را در هیچ صورتی ندارد
مغز قادر به حس کردن درد در خود نیست و تنها می‌تواند درد بخش‌های دیگر بدن را دریافت کند. در واقع هیچ دریافت کننده دردی در مغز وجود ندارد.


– آیا می دانستید که… مغز انسان 9.3 سانتی متر ارتفاع دارد
مغز از آن چیزی که مردم تصور می‌کنند کوچکتر است. اندازه مغز 16 در 14 در 9.3 سانتی متر و وزن آن 1.3 کیلوگرم است. در همین 1.3 کیلوگرم 200 میلیون سلول عصبی (نورون) وجود دارد.

تاپ ناز
نوع مطلب : علمی، دانستنیهای علمی، 
برچسب ها : مغز، دانستنیها، تحقیقات پزشکی،
لینک های مرتبط :
شنبه 10 مرداد 1394
انسان ها ابدی می شوند!

به نقل ازجام جم آنلاین، یکی از مدیران گوگل به نام ری کرزویل (Ray Kurzweil) معتقد است که تا سال 2030، انسان‌ها به مرحله‌ای از پیشرفت خواهند رسید که با تلفیق بدن خود با روبات‌ها به عمر جاویدان دست پیدا خواهند کرد.

در حالی که نظر سطح عمومی جامعه نسبت به آینده صنایع روباتیک با ترس همراه است، در سطوح بالاتر و در میان نخبگان شاهد ارائه تئوری‌های بسیار عجیبی هستیم که در برخی از موارد دقیقا متضاد کلمه ترس را برای ما تفسیر می‌کنند. در یک نمونه بارز از این رخداد‌ها، ری کرزویل (Ray Kurzweil) که یکی از مدیران گوگل است مدعی شد که انسان‌ها تا دهه 2030 میلادی و به واسطه صنایع روباتیک می‌توانند به عمر جاویدان دست پیدا کنند.

کرزویل معتقد است که انسان‌ها در این بازه زمانی کوتاه به فناوری‌هایی دست پیدا خواهند کرد که موجب خواهد شد تا آن‌ها به موجوداتی دورگه که ماهیتی مابین انسان و روبات دارند تبدیل شوند. او که در یک سمینار در ایالات متحده سخنرانی می‌کرد در این باره گفت که انسان‌ها به زودی به سطحی از هوش مصنوعی دست خواهند یافت که موجب می‌شود بتوانند از بدن روباتیک و تلفیقی از ذهن انسانی و روباتیک برای زندگی ابدی استفاده کنند.

این ساختار موجب خواهد شد تا ذهن انسان‌ها به نیرومندترین سطوح ممکن از انباره‌های اطلاعاتی و پردازشی ابری متصل شود. مهم‌ترین جمله کرزویل این بود :«ما جهت ارتقاء دادن سطح خود با روبات‌ها تلفیق خواهیم شد.» این ادعا شاید یکی از جدیدترین و جنجال‌ برانگیزترین موارد مطرح شده تا به امروز باشد ولی تاریخ ارائه شده برای آن کمی اغراق آمیز است زیرا بعید به نظر می‌رسد که در بازه زمانی کمتر از 20 سال، بشر به چنین سطحی از دانش دست پیدا کند. جالب اینجاست که در این آینده، گوگل نقش عمده‌ای را ایفا خواهد کرد و در حقیقت نقش رابط مغز انسانی-روباتیک یاد شده و سیستم‌های ابری را ایفا خواهد کرد.
نوع مطلب : علمی، فن آوریهای جدید، دانستنیهای علمی، 
برچسب ها : گوگل، عمرجاویدان، روباتها، تکنولوژی، فن اوری،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 20 خرداد 1394
خمیازه کشیدن در میان پرندگان هم مسری است ‌

به نقل از ایسنا، حتما شنیده‌اید که خمیازه کشیدن در میان انسان‌ها و بعضی از حیوانات مسری است. در حال حاضر محققان در حال بررسی این موضوع هستند که آیا در میان پرندگان هم این موضوع مسری است؟

تاکنون تصور می‌شد که خمیازه کشیدن در میان انسان، سگ، شامپانزه و موش اتفاق می‌افتد و به عنوان یک عمل غیر ارادی شناخته شده که مسری است. مسری بودن خمیازه در انسان به علت همدلی فرد با دیگران اتفاق می‌افتد.

اندرو گالوپ، سرپرست این تحقیق اظهار کرد: این تحقیق، نخستین شواهد تجربی از خمیازه مسری در میان گونه‌های غیر پستاندار است.

مرغ عشق، پرنده بومی استرالیاست و با این حال اغلب در قفس نگهداری می‌شود. این حیوانات بسیار اجتماعی هستند.

در این بررسی، محققان پرندگان را در دو آزمایش مختلف مورد بررسی قرار دادند و به نتایجی دست یافتند. نتایج این تحقیقات نشان داد خمیازه، نه تنها در میان پستانداران، بلکه در میان پرندگان هم مسری است و زمانی که پرنده‌ای خمیازه می‌کشد، پرنده دیگر هم خمیازه می‌کشد که این امر نشان از حس همدلی در میان پرندگان دارد.

یافته‌های این بررسی در مجله Animal Cognition منتشر شده است.
نوع مطلب : علمی، دانستنیهای علمی، مطالب عمومی، حیات وحش، 
برچسب ها : خمیازه، تحقیقات پزشکی، علمی، محققان، پرندگان، اندروگالوپ، پزشکی،
لینک های مرتبط :
يکشنبه 17 خرداد 1394
چگونگی شکل گیری خاطرات در مغز
محققان موفق به شناسایی نقش یک پروتئین مرتبط با اوتیسم و وابستگی به الکل به همراه افسردگی، در شکل‌گیری برآمدگی سازنده ارتباط جدید در مغز شدند


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : علمی، دانستنیهای علمی، 
برچسب ها : زیست شناسان، سیستم عصبی، اعصاب، مغز، خاطرات، امریکا، دانشگاه واندربیلت، کشف جدید، نورون، actin، spinophilin،
لینک های مرتبط :
شنبه 9 خرداد 1394
آیا می‌توان حافظه انسان را تغییر داد؟

دانشمندان به تازگی کشف کرده‌اند که می‌توان خاطرات انسان‌ها را تغییر داد.


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : علمی، دانستنیهای علمی، 
برچسب ها : ریاضیات، فرمول، مغز، اعصاب، سیستم عصبی، خاطرات، حافظه،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 7 خرداد 1394
احساس جالبی که مگس‌ها دارند


محققان با بررسی مگس‌ها به نتایجی در مورد احساس ترس آنها دست یافتند.در ادامه مطلب با ما همراه باشید
ادامه ی مطلب


نوع مطلب : علمی، دانستنیهای علمی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 6 خرداد 1394
موضوعات
پیوندهای روزانه
آمار وبلاگ
  • افراد آنلاین : 1
  • بازدید امروز : 160
  • بازدید دیروز : 87
  • بازدید این هفته : 247
  • بازدید این ماه : 1612
  • بازدید امسال : 72098
  • بازدید کل : 211337
  • تعداد پست ها : 3897
  • تعداد نظرات : 101
امکانات جانبی