💖عشق بی انتها💖
💖LoverSavadkoh💘
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


❤سلام دوستان عزیز ❤
🌹این یک وبلاگ ازاد برای اشتراک گذاری عقاید وفرهنگها ودوست یابی واشتراک مطالب واخبار به روز وعلمی واجتماعی است در جوی صمیمی به دور از هرگونه توهین به هر دین وقومیت ومذهبی وشخصی است امیدوارم در کنار هم دقایق شاد وخوبی داشته باشیم .منتظر نظرات وایده های شما هستم🌹

عکس/ نقشه 3 قرن پیش ایران قبل از تجزیه

نقشه ایران در سال 1729 میلادی شامل: گرجستان، ارمنستان، آران، بحرین، مناطق شیعه نشین عربستان، بلوچستان پاکستان و افغانستان
نوع مطلب : تاریخ، ایران، 
برچسب ها : تاریخ، ایران، نقشه، دیدنیهاوشنیدنیها، یادقدیما،
لینک های مرتبط :
يکشنبه 8 آذر 1394
نخستین فروشگاه زنجیره ای ایران +عکس

دست کوچکم در دست‌های مادر بود. پشت سر پدر و در کنار آن خواهرم که خیلی کوچک بود و برادرهای بزرگتر، قدم به فروشگاهی گذاشتیم که در رویاهای رنگین کودکی انگار دنیای فانتزی وزیبای لباس‌های بچگانه، دامن‌های شیفون‌دار، کفش‌های قرمزبندی دخترانه و... را تداعی می‌کرد...


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : تاریخ، آثار تاریخی ومیراث فرهنگی ایران، 
برچسب ها : دیدنیهاوشنیدنیها،
لینک های مرتبط :
جمعه 6 آذر 1394


تصاویری که هیتلر نمیخواست کسی آنها را ببیند!


هاینریش هافمن،این عکس ها را در سال ۱۹۲۵ و پس از آزادی هیتلر از زندان لندسبرگ از او گرفت که در ادامه مطلب می توانید ببینید ...ادامه ی مطلب


نوع مطلب : تاریخ، جهان، شخصیتها، شخصیتهای جهانی، 
برچسب ها : دیدنیهاوشنیدنیها، هیتلر، نازی، تصاویرزیبا، عکاسی،
لینک های مرتبط :
جمعه 6 آذر 1394
حج نیمه تمام 70 سال پیش +تصاویر

بعیدی نژاد در صفحه اینستاگرام خود به یک واقعه تاریخی در مورد حج اشاره کرد...


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : مذهبی، اخبار دینی ، تاریخ، ایران، 
برچسب ها : حج، تاریخ، اسلام، مسلمانان، جنایت، تروریست، ال سعود،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 9 مهر 1394
دهکده یونانی مدفون در کف اقیانوس +تصاویر


تیمی تحقیقاتی از دانشگاه ژنو در سال 2014 در ساحل لامبلیانا (کیلادها بِی) آموزش غواصی دیدند.

این منطقه که در جنوب آتن قرار دارد به لحاظ اماکن و آثار باستانی بسیار غنی است. این گروه در حین دوره آموزشی شواهدی از یک دهکده مدفون در کف دریا کشف کردند اما تحقیق اصلی بر روی آن را تا سال 2015 به تعویق انداختند.

ساختمان های بسیاری در میان خرابه های این دهکده به چشم می خورند که در طی قرن های متمادی شدیدا فرسوده شده اند. معماری این ساختمان ها به عصر برنز در یونان شباهت دارد هرچند به گفته جولین بِک دیوار های دفاعی و برج های بسیاری در یونان وجود دارند که هنوز ناشناخته باقی مانده اند. وی این دهکده را بهشت باستان شناسان می نامد و می گوید شاید اینجا زمانی محل ذخیره کالا بوده است. دلیل زیر آب رفتن آن نیز هنوز مشخص نشده است . این که آیا سطح آب دریا بالا آمده بوده یا در اثر تکنونیک صفحه ای جابه جا شده بود، هنوز معلوم نیست.

باشگاه
نوع مطلب : تاریخ، اثارتاریخی جهان، 
برچسب ها : باستانشناسی، دیدنیهاوشنیدنیها،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 12 شهريور 1394
تصاویر/ افتتاح موزه دوران اسلامی

افتتاح موزه دوران اسلامی


موزه دوران اسلامی ظهر روز شنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری در محل موزه ملی تهران افتتاح شد.


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : تاریخ، آثار تاریخی ومیراث فرهنگی ایران، 
برچسب ها : موزه، دیدنیهاوشنیدنیها، اثارباستانی،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 9 شهريور 1394
چه کسی از امام خمینی به دادگاه شکایت کرد؟


محسن رفیق‌دوست در خاطرات خود، به ماجرای شکایت یکی از شهروندان از امام خمینی (ره) اشاره می‌کند، رفیق‌دوست در کتاب خود به سخنی از امام خمینی(ره) اشاره می‌کند که می‌فرمایند: «خدا می‌داند که شخصاً برای خود ذره‌ای مصونیت و حق و امتیاز قائل نیستم. اگر تخلفی از من هم سر زند، مهیای مؤاخذه‌ام.»

رفیق‌دوست می‌نویسد: اینکه امام می‌گویند آماده مؤاخذه‌ام، در عمل هم آن را نشان دادند؛ زمان جنگ یک نفر به دادگستری رفت و از امام شکایت کرد که طول کشیدن جنگ کار امام است و بچه‌ام شهید شده.

موضوع را پیگیری کرد و پرونده تشکیل داد. امام به آقای موسوی اردبیلی، رئیس وقت قوه قضاییه، می‌فرمایند چون حضور من در دادگاه تبعاتی دارد و باعث اذیت مردم می‌شود، شما به نمایندگی از طرف من به دادگاه بروید و پاسخگو باشید. ایشان هم در دادگاه حاضر می‌شود و با دلیل و مدرک از امام دفاع می‌کند.[1]

[1] - برای تاریخ می‌گویم (خاطرات محسن رفیق دوست)، به کوشش سعید علامیان، تهران، سوره مهر، 1394، صص 144-145

مشرق
نوع مطلب : تاریخ، ایران، 
برچسب ها : امام خمینی، خاطره،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 5 شهريور 1394
دستخط منسوب به امام رضا (ع)


کتابخانه آستان قدس رضوی گنجینه‌ای غنی از نسخ خطی فارسی و عربی مربوط به سده‌های مختلف تاریخ اسلام است که هر کدام از این منابع، روشن‌کننده بخشی از هویت تمدن بزرگ اسلامی است.

یکی از بخش‌های چشم‌نواز و جان‌نواز از این کتابخانه، بخش مصاحف شریف است که به دست کاتبان و با ذوق هنرمندان آمیخته شده است. عمده این مصاحف شریف از ارزش بالای هنری برخورداراند، چراکه اکثر این نسخ به فرمان شاهان کتابت شده و رسم در جامعه فرهنگی جهان اسلام بر این بوده که بیشترین ذوق و هنر برای کتابت و تذهیب آنها به کار رود.


در کتابخانه آستان قدس رضوی علاوه بر وجود مصاحف شریف در دوره‌های مختلف، بخشی نیز به قرآن‌های منسوب به ائمه اطهار(ع) اختصاص دارد. در این بخش‌ قرآن‌هایی منسوب به امام حسن(ع)، امام حسین(ع)، امام سجاد(ع) و امام صادق(ع) نگهداری می‌شود.

از جمله قرآن‌های بسیار نفیس در این بخش، قرآنی‌ست منسوب به دست‌خط مبارک امام رضا(ع) که همزمان با دهه کرامت به نمایش برای علاقه‌مندان درآمده و در روزهای اخیر مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

مشرق
نوع مطلب : مذهبی، قرآن، تاریخ، آثار تاریخی ومیراث فرهنگی ایران، 
برچسب ها : امام رضا، قران، اثارتاریخی، دیدنیهاوشنیدنیها،
لینک های مرتبط :
يکشنبه 1 شهريور 1394
قدیمی ترین عکس اعدام در ایران

نوع مطلب : تاریخ، ایران، 
برچسب ها : اعدام، قدیما، دیدنیهاوشنیدنیها،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 20 مرداد 1394
این خانم اولین خبرنگار ایرانی است +عکس

ایشون «عزت ملک‌ خانم» نخستین خانوم خبرنگار ایرانی هستند دختر امامقلی میرزای عمادالدوله دولتشاهی، پسر محمد علی میرزا دولتشاه، فرزند فتحعلی شاه قاجار که از سال۱۳۰۶ ملقب به «اشرف السلطنه» شدند.

باشگاه
نوع مطلب : جالب انگیز، خبرهای جالب وشنیدنی دنیا، تاریخ، ایران، 
برچسب ها : خبرنگاری، دیدنیهاوشنیدنیها،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 19 مرداد 1394
اولین اتومبیل در ایران +عکس

این رنو مدل ۱۹۰۰ اولین تجربه ایرانیان با پدیده‌ای به نام اتومبیل است. مظفرالدین‌شاه در صندلی عقب نشسته است. عوامل حکومتی و ملیجک و سایرین پیاده یا با اسب اتومبیل را احاطه کرده‌اند.

موسیو وارنه راننده فرانسوی هم پشت فرمان نشسته است. آرم سلطنتی هم روی در این اتومبیل حک شده است. مظفرالدین‌شاه در اولین سفر خود به اروپا، دو دستگاه از این اتومبیل را خرید که تنها یکی از آن‌ها سالم به ایران رسید.

بیتوته
نوع مطلب : علمی، دنیای ماشین ها، جالب انگیز، تاریخ، ایران، 
برچسب ها : خودرو، دیدنیهاوشنیدنیها، تاریخ ایران، قدیما،
لینک های مرتبط :
يکشنبه 18 مرداد 1394
تصاویر/ پربازدیدترین موزه جهان
موزه لوور در شهر پاریس پایتخت کشور فرانسه واقع شده‌ است. بیش از ۳۵ هزار اثر هنری در هشت بخش مختلف موزه لوور نگهداری می‌شود. موزه لوور با بیش از ۹٫۵ میلیون بازدیدکننده در سال، پربازدیدترین موزه جهان است./ عکس: ایسنانوع مطلب : جالب انگیز، دنیای تصاویر، تاریخ، اثارتاریخی جهان، 
برچسب ها : تصاویرزیبا، موزه، موزه لوور، پاریس،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 2 تير 1394
چهره زن هفت هزار ساله + عکس

کارشناس باستان شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری از بازسازی چهره زن هفت هزار ساله تهران که اسکلت آن سال گذشته در حفاری های فاضلاب تهران کشف شد، خبر داد.


محمدرضا رکنی اظهار کرد: این اسکلت به صورت فتواسکن مستندنگاری شد و تصاویری به دست آمده با استفاده از رایانه به صورت نقشه فتوگرامتری شامل نقطه، خط و سطح پوششی از اسکلت درآمد.


وی افزود: در مرحله بعدی نقشه اسکلت تبدیل به اطلاعات سه بعدی شد و تمام بخش های آن حجم دار شدند.


کارشناس پژوهشکده باشتان شناسی با اشاره به چگونگی مدل سازی اسکلت ادامه داد: این مدل بر اساس حالت درازکش اسکلت تهیه شد تا حالت آن در هنگام تدفین نشان داده شود.


رکنی درباره بازسازی چهره اسکلت گفت: این کار با استفاده از رایانه صورت گرفت و پس از تهیه مدل سه بعدی از جمجمه بخش های از بین رفته نیز به صورت مدل سازی به آن اضافه شد.


بر اساس گزارش پژوهشگاه میراث فرهنگی، این کارشناس ادامه داد: مدل آماده جمجمه با 11 شاخص از چانه، گونه، لب، بینی، چشم و گوش نشانه گذاری شد و با استفاده از بافت دهی رایانه ای هر نشانه پوشش داده شد و چهره آن به دست آمد.


وی، انتخاب رنگ پوست و حالت موهای آن را سلیقه ای دانست که براساس تناسب چهره بهترین حالت برای آن انتخاب شده است.


رکنی، با اشاره به استفاده از نقش مشابه روی سفال های چشمه علی در این زمینه گفت: از پنج نرم افزار استاندارد مدل سازی برای بازسازی و مدل سازی چهره اسکلت استفاده شد و هر قسمت با استفاده از نرم افزار مورد همگام سازی و خطایابی قرار گرفت.


تصویر/ چهره بازسازی شده ی مربوط به اسکلت هفت هزارساله


این کارشناس با اشاره به اینکه نمونه به دست آمده احتمالا برابر با چهره واقعی اسکلت است، افزود: بازسازی چهره برای اسکلت ها یک امر مرسوم بوده و البته ممکن است در ایران تصاویر به دست آمده از بازسازی چهره اسکلت ها تاکنون منتشر نشده باشد.


یافتن چند تکه سفال در میان خاک های حفاری فاضلاب خیابان مولوی تهران توسط مهسا وهابی دانشجوی باستان شناسی در سال گذشته منجر به عملیات کاوش های باستان شناسی در این منطقه شد.


عملیات کاوش کشف اسکلت هفت هزار ساله متعلق به یک زن و در مرحله بعد نیز بقایای اسکلت دوم و چند شیئی دیگر را به همراه داشت./ ایرنا
نوع مطلب : تاریخ، آثار تاریخی ومیراث فرهنگی ایران، 
برچسب ها : میراث فرهنگی، باستان شکاسی،
لینک های مرتبط :
جمعه 29 خرداد 1394
تصاویر/ قدمت ۶۰۰۰ ساله گوهرتپه
گوهرتپه در شرق مازندران و از توابع بهشهر است. گوهرتپه از اواخر دوران نوسنگی ( ۶۰۰۰ سال پیش ) بتدریج از حالت روستا خارج شده و بصورت یک شهر در هزاره سوم قبل از میلاد (۵۰۰۰سال پیش) در آمده است./ عکس: تسنیمنوع مطلب : تاریخ، آثار تاریخی ومیراث فرهنگی ایران، 
برچسب ها : میراث فرهنگی، گوهرتپه، مازندران، بهشهر، اثارتاریخی،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 21 خرداد 1394
تاريخ جامع يهوديان ايران

اسرائيليات مدرن را نيز بايد حاصل تاريخ‌نگاري صهيونيستي دانست كه اينك در حجم و مقياس وسيعي توليد و وارد چرخه معارف بشري مي‌شود و طبعاً تأثيرات منفي ناشي از آن چشمگير خواهد بود.تعلق خاطر شديد حبيب‌ لوي به صهيونيسم، بي‌ترديد او را نيز از برجستگان اين نحله تاريخ‌نگاري به‌ويژه در مورد ايران و اقليت يهود آن قرار مي‌دهد.


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : تاریخ، ایران، 
برچسب ها : تاریخ، یهود، تاریخ جامع یهودیان، اسرائیل، صیهونیسم، حبیب لوی، بنی اسرائیل،
لینک های مرتبط :
شنبه 9 خرداد 1394
موضوعات
پیوندهای روزانه
آمار وبلاگ
  • افراد آنلاین : 1
  • بازدید امروز : 124
  • بازدید دیروز : 68
  • بازدید این هفته : 124
  • بازدید این ماه : 1437
  • بازدید امسال : 67413
  • بازدید کل : 206652
  • تعداد پست ها : 3897
  • تعداد نظرات : 101
امکانات جانبی