💖عشق بی انتها💖
💖LoverSavadkoh💘
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


❤سلام دوستان عزیز ❤
🌹این یک وبلاگ ازاد برای اشتراک گذاری عقاید وفرهنگها ودوست یابی واشتراک مطالب واخبار به روز وعلمی واجتماعی است در جوی صمیمی به دور از هرگونه توهین به هر دین وقومیت ومذهبی وشخصی است امیدوارم در کنار هم دقایق شاد وخوبی داشته باشیم .منتظر نظرات وایده های شما هستم🌹

پنجشنبه 28 آبان 1394
مایکروسافت: ایران برای بازار جهانی آماده شود


آرش معتمدی مدیر محصول مایکروسافت به عنوان مهمان ویژه ششمین همایش کاربردپذیری گفت: پس از گشایش سیاسی اخیر، بازارهای جهانی آمادگی پذیرش کالاها و خدمات ایرانی را دارند به شرط آنکه تولیدکنندگان این محصولات نیز بازارهای جهانی را به خوبی بشناسند.

وی با اشاره به اهمیت بومی‌سازی محصولات مطابق با بازارهای هدف تاکید کرد: مدیران محصول و طراحان کاربردپذیری باید نسبت به ابعاد مختلف بازارهای جهانی مورد هدف خود شناخت کافی داشته باشند و این شناخت را به همه ابعاد از زبان تا فرهنگ و تاریخ و ساختار سیاسی اجتماعی و امکانات دولتی و خصوصی تسری دهند.

معتمدی با اشاره به تفاوت ارائه یک سرویس مشترک از سوی شرکت‌های بزرگ مانند گوگل، اپل و مایکروسافت در بازارهای مختلف گفت: فراموش نکنید که محلی‌سازی یک محصول به معنی شناخت کامل مشتریان و کاربران است.

معتمدی خاطرنشان کرد: یک محصول خوب علاوه بر بومی‌سازی باید به موضوع دسترسی‌پذیری نیز توجه ویژه داشته باشد.

وی با بیان اینکه متخصصان حوزه IT جامعه‌ای خاص هستند که می‌توانند لذت درک فناوری را مانند یک جادو به کابران عادی عرضه کنند، گفت: با توجه به پتانسیل‌ها و توانمندی‌ها نهفته در نیروی انسانی ایران، دستیابی به بازارهای جهانی، دور از ذهن نیست.

به گزارش فارس، نصرالله جهانگرد معاون وزیر ارتباطات نیز در این همایش سخنرانی داشته است.
نوع مطلب : اخبار، اقتصادی، 
برچسب ها : بازار، مایکروسافت، دنیای دیجیتال،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 25 آبان 1394
حقایقی درباره بازار عطرهای تقلبی

تورم و تحریم این سال‌ها سبد خانوار ایرانی را کوچک کرد و خانواده‌ها از خیر خیلی چیزها گذشتند؛ یکی‌اش هم عطر...


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : اخبار، اقتصادی، 
برچسب ها : بازار، اقتصاد، اجناس تقلبی، عطر،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 25 آبان 1394
صدور قبوض نجومی گاز در راه است!

معاون وزیر نفت با تشریح دلایل افزایش بار مالی قبوض گاز به ویژه در استان‌های سردسیر کشور در زمستان، اعلام کرد: مصرف زیاد گاز توسط مشترکان باعث افزایش تصاعدی قیمت این حامل انرژی می شود.

قیمت گاز طبیعی در بخش خانگی فروردین ماه سال گذشته ۲۰ درصد و خرداد ماه سال جاری هم ۱۵ درصد افزایش یافت.

با افزایش جدید قیمت ها متوسط قیمت زمستانی گاز طبیعی پس از افزایش ۲۰ درصدی سال گذشته از مترمکعبی ۷۰ تومان به ۸۴ تومان رسیده و با افزایش جدید ۱۵ درصدی این قیمت سال جاری به ۹۶ تومان به ازای هر مترمکعب رسیده است.

از سوی دیگر، قیمت گاز تابستانی سال گذشته پس از افزایش ۲۰ درصدی عملا از ۱۲۰ به ۱۴۴ تومان و با افزایش ۱۵ درصدی سال جاری این قیمت به ۱۵۰ تومان رسیده است.

همزمان با این افزایش چند مرحله ای قیمت گاز مشترکان خانگی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران نسبت به صدور قبوض نجومی گاز در صورت افزایش مصرف خانوارها برای زمستان سال جاری هشدار داده است.

حمیدرضا عراقی با بیان اینکه قیمت گاز طبیعی مصرفی یک دهم گاز کپسولی است، گفت: قیمت گاز گران نیست بلکه مشترکان بیش از حد نیاز مصرف می کنند.

معاون وزیر نفت با اعلام اینکه هم اکنون ایران سومین مصرف کننده گاز جهان است، افزود: در شرایط فعلی، ایران بزرگترین ذخایر گازی جهان را دارد. با این وجود، یک درصد صادرات گاز جهان توسط ایران انجام می شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه مصرف زیاد گاز توسط مشترکان باعث افزایش تصاعدی قیمت آن می شود، گفت: ایران مشکل کمبود گاز ندارد ولی مردم نیز نباید زیاد مصرف کنند، چرا که با مصرف بیش از نیاز، تنها پول خود را آتش می زنند.

در همین حال، مدیر گازرسانی شرکت گاز خرداد ماه سال جاری درباره نحوه محاسبه عوارض مصرف گاز طبیعی به مهر گفته بود: عوارض مصرف گاز طبیعی سال گذشته ۱۳ تومان به ازای هر متر مکعب بود که با مصوبه دولت این نرخ به ۱۰ درصد از مصرف کل گاز قبوض رسیده است.

ناصر ابراهیمی تعیین نرخ ۱۰ درصدی عوارض مصرف گاز را معادل ۹ تا ۱۱ تومان به ازای هر متر مکعب عنوان و تاکید کرده بود: علاوه بر این، هزینه عوارش قبوض گاز خانگی هم امسال در مقایسه با سال گذشته یک درصد افزایش یافته است.
نوع مطلب : اخبار، اقتصادی، 
برچسب ها : اقتصاد، قبض، گاز،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 9 شهريور 1394
گران‌ترین‌خانه‌ها در 10منطقه غرب تهران +قیمت


موقعیت جغرافیایی ملک، متراژ، سن‌بنا، قیمت هر مترمربع، امکانات ساختمان و... از عواملی هستند که می‌توانند در قیمت یک واحد ساختمانی اثرگذار باشند. بعد از محله‌های شمالی تهران، بیشترین قیمت آپارتمان مربوط به آپارتمان‌های غرب تهران است، البته با این حال باز هم قیمت‌ها به شمال تهران نمی‌رسد و بسیار ارزان‌تر هستند.

در میان گران‌ترین آپارتمان‌های موجود در 10 منطقه غربی شهر تهران، آپارتمان‌هایی در محله‌های شهران و منطقه 22 با قیمت کل دو میلیارد تومان گران‌ترین آپارتمان‌های غرب تهران به شمار می‌آیند، البته از نظر قیمت هر متر مربع، محله گیشا با قیمت هر متر مربع 10 میلیون تومان گران‌ترین محله غرب تهران است.
نوع مطلب : اخبار، اقتصادی، 
برچسب ها : مسکن، اقتصاد، بازار، دیدنیهاوشنیدنیها،
لینک های مرتبط :
يکشنبه 8 شهريور 1394
وام 10 میلیونی کالا برای زوج‌های جوان


عباس هاشمی اضافه کرد : برای ایجاد رونق تولید داخلی و گردش اقتصاد کشور حمایت از تولید کالاهای با دوام نظیر فرش ماشینی، لوازم خانگی، چینی آلات و ... مد نظر بوده است.


هاشمی ادامه داد: بعد از ابلاغ قانون بودجه، جلساتی را در رابطه با تبصره 26 آن که به موضوع فوق مربوط بود با بانک مرکزی و وزارت اقتصاد برگزار کردیم و از تشکلهای صنعتی هم دعوت شد و از اردیبهشت ماه سال جاری نیز تدوین آیین نامه اجرایی تبصره فوق آغاز گردید.

وی افزود : بعد از گذراندن پروسه منطقی، آیین نامه تدوین شد و به تصویب هیات دولت رسید.

به گفته وی همزمان نیز طرحی برای فروش محصولات با دوام به طور موازی در حال اجراست که سقف آن 8 میلیون تومان تعیین شده است اما تفاو ت آن با تبصره 26 قانون بودجه در این است که در موضوع اول بانکها ابتدا اعتبار سنجی می کردند و بر اساس آن تایید می شد و پول و فاکتور در حساب تولید کننده ریخته می شد اما در موضوع دوم فروش از دم قسط انجام می شود.

هاشمی تصریح کرد : در موضوع وام 10 میلیون تومانی لازم است تا تولید کنندگان و واحدهای تولیدی مجاب شوند که البته با توجه به نیاز واحدها به نقدینگی و طولانی بودن زمان باز پرداخت تلاش بیشتری را می طلبد و این امر در حال انجام است.

هاشمی اضافه کرد : طی جلساتی که با رییس اتحادیه لوازم خانگی برگزار کرده ایم در صدد هستیم ظرف چند روز آینده بسته ای را آماده کنیم و فهرست تولید کنندگان مشارکت کننده به همراه کالاها و بانکهای عامل مشخص شوند.

به گفته مدیر کل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت ، معدن و تجارت، متقاضیان واجد شرایط می توانند با ثبت نام و اعتبار سنجی در بانکهای عامل از یک طرف و مراجعه با وب سایت وزارت صنعت ، معدن و تجارت به آدرس www.mimt.gov.ir که با وب سایت تولید کنندگان داخلی هایپر لینک شده است مراحل خرید خود را تا سقف 10 میلیون تومان انجام دهند./میزان/110
نوع مطلب : اخبار، اقتصادی، 
برچسب ها : وام، ازدواج،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 22 مرداد 1394
بی بی سی: اعلام تغییر غیرمنتظره در ساختار گوگل


بخش فارسی وب‎سایت دولتی بی بی سی (BBCPersian) در گزارشی با عنوان "اعلام تغییر غیرمنتظره در ساختار گوگل" نوشت: ««براساس این تحول، معروف ترین بخش ها مثل موتور جستجو، اپ ها، یوتیوب و اندروید زیر نظر گوگل حفظ می شود


اما بعضی از زیرمجموعه های تازه تر شرکت، مثل سرمایه گذاری و بخش تحقیقات، واحد خانه هوشمند به نام نست، و بازوی هواپیماهای بدون سرنشین زیر نظر آلفابت اداره خواهد شد.

لری پیج از بنیانگذاران گوگل گفت هدف این تحول، ایجاد یک ساختار تازه در شرکتی است که شامل گروه متنوعی از کسب و کارها می شود.

او در یک نوشته بلاگی نوشت:‌ "این ساختار تازه به ما امکان خواهد داد تمرکز بسیار زیاد بر فرصت های فوق العاده ای که در داخل گوگل داریم را حفظ کنیم."

او اضافه کرد:‌ "شرکت ما امروز از لحاظ عملیاتی خوب کار می کند، اما فکر می کنیم می توانیم آن را تمیزتر و پاسخگوتر کنیم. کل مساله این است که شرکت های آلفابت باید استقلال داشته باشند و محصولات خاص خود را توسعه دهند."

آقای پیج مدیر عامل آلفابت خواهد شد و سوندار پیچای نائب رئیس فعلی گوگل، مدیر کل گوگل خواهد شد.

سرگی برین که گوگل را با لری پیج ساخت، رئیس آلفابت خواهد شد و اریک اشمیت رئیس کنونی گوگل، رئیس اجرایی کمپانی مادر.

روبین پورات مدیر جدید امور مالی گوگل همین عنوان را در گوگل و آلفابت حفظ خواهد کرد.

کالین گیلیس تحلیلگر امور سرمایه گذاری در شرکت بی جی سی پارتنرز گفت که ساختار تازه احتمالا باعث شفافیت بیشتر در زمینه استراتژی و صرف هزینه بر محصولات تازه توسط گوگل نزد سرمایه گذاران می شود.

او به شبکه بلومبرگ گفت: "گمانه زنی زیادی در مورد اینکه گوگل چقدر پول خرج سرمایه گذاری های تازه می کند وجود داشته است. این وضع پایان می یابد. این تغییر همچنین ساختار لازم را فراهم می کند که اگر کسب و کاری تازه خریداری شد، امکان افزودن آن وجود داشته باشد. مکانیسم این کار حالا وجود دارد."»
نوع مطلب : اخبار، اقتصادی، 
برچسب ها : گوگل، دنیای دیجیتال،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 22 مرداد 1394
میتسوبیشی میراژ 2016 با آپشن های جدید درراه ایران

روابط عمومی شرکت آرین موتور ، نماینده رسمی میتسوبیشی موتورز ژاپن، میراژ‌، هاچ‌بک شهری میتسوبیشی که اخیرا به بازار ایران راه یافته است‌، بزودی با مدل 2016 و آپشن های جدید توسط آرین موتور، به بازار عرضه می شود .

میراژ کم‌ مصرف‌ترین خودرو بازار ایران با مصرف جاده 3.9 لیتر، مصرف شهری کمتراز 5 لیتر و درنهایت مصرف ترکیبی 4.6 در 100کیلومتر است. دلایل مصرف سوخت پایین میراژ را در این 3 عامل باید بررسی کرد:

1. استفاده ازگیربکس اتوماتیک CVT که درحدود 20‌ تا 30 درصد نسبت به گیربکس‌های اتوماتیک معمولی درکاهش مصرف سوخت موثر است‌.

2. استفاده از فرمان تمام الکتریکی EPS است که هیچ نیرویی از موتور نمی‌گیرد و نیروی الکتریکی مورد نیاز خود را به ‌جای پولی اصلی موتور از دینام تهیه می‌کند. در حالی که رقبای میراژ از سیستم فرمان هیدرولیکی عادی استفاده می کنند.

3. ضریب آیرودینامیک مناسب میراژ است که درسرعت‌های بالا به شدت درکاهش مصرف سوخت موثراست‌. میتسوبیشی ادعا دارد که در طراحی اسپویلر (باله) قسمت انتهای سقف و لبه بالای درب صندوق این خودرو از پیشرفته ترین تکنولوژی های طراحی به کمک تونل باد استفاده کرده است که تاثیر زیادی در کاهش ضریب آیرودینامیک این خودرو داشته است.

همچنین در پایداری و چسبندگی قسمت عقب این خودرو بسیار تاثیر گذار بوده است . فرمان تمام الکتریکی این خودرو علاوه بر کاهش مصرف سوخت تاثیر زیادی برافزایش هندلینگ و فرمان پذیری این خودرو داشته است . فرمان تمام الکتریکی فرمان پذیری لذت بخشی را برای این خودرو رقم زده است . همچنین در ترافیک سنگین درون شهری آسایش و راحتی راننده را فراهم می آورد . بدین نحو پارک کردن با میراژ نسبت به رقبایش عملی راحت و روان‌تر است.

طبق اعلام آرین موتور نماینده رسمی میتسوبیشی در ایران میراژ 2016 با مشخصات جدیدی همچون سنسور پارک عقب، دوربین دنده عقب با نمایشگر بر روی آینه وسط و همچنین آینه الکتروکرومیک به بازار ایران عرضه خواهد شد. آرین موتور اعلام کرده است که بزودی فروش میراژ 2016 را با قیمتی و شرایط فروش کاملا رقابتی آغاز خواهد کرد.
نوع مطلب : علمی، دنیای ماشین ها، اخبار، اقتصادی، 
برچسب ها : میتسوبیشی، خودرو،
لینک های مرتبط :
يکشنبه 18 مرداد 1394
تندر 90، وانت شد! +عکس

، مصطفی خان‌کرمی اظهار کرد: تولید خودروی وانت تندر 90 آغاز شده است.


وی با بیان اینکه گیربکس وانت تندر 90 با توجه به نوع کاربری آن و متناسب با جاده‌های کشور تقویت شده است، خاطرنشان کرد: این خودرو با همکاری مشترک ایران خودرو و شرکت رنو تولید شده است.

معاون فروش و بازاریابی گروه صنعتی ایران خودرو ادامه داد: گنجایش بار وانت تندر 90 معادل 800 کیلوگرم بار بوده و موتور آن 16 سوپاپ و دارای استاندارد آلایندگی یورو 4 است.

وی افزود: مصرف سوخت وانت تندر 90 در سیکل ترکیبی 7.5 لیتر در هر صد کیلومتر بوده و حداکثر سرعت آن نیز 170 کیلومتر در ساعت است.

خان‌کرمی با بیان اینکه پیش‌فروش خودروی وانت تندر 90 آغاز شده است، تصریح کرد: عرضه اولین محصولات این خودرو از مهر ماه سال جاری آغاز خواهد شد.

مشرق
نوع مطلب : علمی، دنیای ماشین ها، اخبار، اقتصادی، 
برچسب ها : خودرو، ایران خودرو، صنعت،
لینک های مرتبط :
جمعه 9 مرداد 1394
یارانه ۱ میلیون ثروتمند حذف شد

سید ابوالحسن فیروزآبادی درباره میزان دقیق حذف شدگان گفت: تاکنون بیش از یک میلیون نفر از لیست دریافت یارانه حذف شده‌اند.


وی در پاسخ به این سوال که طبق قانون دولت موظف است تا پایان سال جاری، یارانه 6میلیون ثروتمند را حذف کند،‌ آیا این رقم محقق می شود یا خیر؟ گفت:وزارت کار با همکاری سازمان هدفمندی مشغول شناسایی افراد غیر مشمول است و تلاش می کند قانون را اجرایی کند.

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره اینکه آمار اعلام شده از سخنگوی دولت درباره تعداد یارانه بگیران، انصرافی‌ها و حذف شدگان نشان می‌دهد که کماکان اموات هم یارانه 45500 تومانی را دریافت می‌کنند، این موضوع را چگونه پیگیری کردید افزود: اینکه اموات یارانه دریافت می‌کنند صحت ندارد. بررسی های دقیقی را انجام دادیم در تماس مستمر با سازمان ثبت احوال هستیم و تمام اموات را پس از اعلام ثبت احوال از لیست دریافت یارانه حذف می کنیم. اطلاعاتی در این زمینه به ما رسیده بود که ستاد هدفمندی یارانه ها با دقت این موضوع را پیگیری کرد اما چنین موضوعی صحت ندارد.

وی با بیان اینکه تاکنون اعتراض 17 هزار خانوار مبنی بر حذف یارانه ها مورد بررسی قرار گرفته است گفت: اعتراض این تعداد خانوار پذیرفته و پرداخت یارانه آنها از سر گرفته شد. این افراد درصد کمی از افراد معترض ثبت‌نام شده هستند.

فیروزآبادی با بیان اینکه حذف یارانه افراد غیر نیازمند ادامه خواهد داشت گفت: آن دسته از افرادی که تا کنون یارانه هایشان قطع شده است می‌توانند اعتراض خود را در سامانه مربوطه اعلام و اعتراض‌ها به صورت روزانه بررسی می شود و آن دسته از اعتراض هایی که پذیرفته شود یارانه ها مجدداً‌ برایشان پرداخت می شود.

فیروز آبادی در ادامه در خصوص آخرین وضعیت یارانه‌ها نیز گفت: توزیع مساوی یارانه به همه اقشار جامعه کار درستی نیست و باید باور داشته باشیم که یارانه برای همه نیست، این موهبت سهم اقشاری است که از نعمت‌های طبیعی محروم هستند.

وی با اشاره به قطع یارانه ثروتمندان در سال جاری ادامه داد: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی حدود 6 میلیون یارانه‌بگیری که نیازی به این پول ندارند از چرخه دریافت یارانه حذف می‌شوند./تسنیم/110
نوع مطلب : اخبار، اقتصادی، 
برچسب ها : اقتصاد، یارانه،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 8 مرداد 1394
قیمت انواع محصولات ایران خودرو + جدول
نوع مطلب : علمی، دنیای ماشین ها، اخبار، اقتصادی، 
برچسب ها : تعرفه قیمتها، ایران خودرو، خودرو،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 21 خرداد 1394
تعرفه‌های جدید تلفن ثابت اعلام شد

طبق اعلام مسئولان، امسال تعرفه‌های تلفن‌همراه ثابت می‌ماند؛ اما تغییر تعرفه‌های تلفن ثابت در دستور کار است.


در آخرین اخبار منتشر شده مدیرعامل شرکت مخابرات ایران به فارس گفته بود: مخابرات در قالب 5 سناریو درخواست افزایش مجموعه خدمات تلفن‌ ثابت شامل تماس داخل استانی،‌ تماس خارج استانی، هزینه آبونمان و هزینه اولیه اتصال را به کمیسیون تنظیم مقررات ارائه داده است.

معاون رگولاتوری گفته بود: با توجه به تعرفه بسیار پایین مکالمات ثابت داخل استانی، احتمال تغییر تعرفه داخل استانی و آبونمان وجود دارد، اما مخابراتی‌ها و مسئولان دولتی اعلام جزئیات درباره تعرفه‌های جدید را به زمان پس از تصویب تعرفه‌ها موکول می‌کردند.

براساس پیگیری، مشخص شد که تعرفه‌های جدید تلفن ثابت در کمیته تخصصی مربوطه در سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی نهایی شده که پیش از ارسال به کمیسیون تنظیم مقررات برای تصویب نهایی، موضوع اختلاف میان مخابرات و وزارت ارتباطات مطرح شد.

وزیر ارتباطات اعلام کرد: به دلیل تعلل مخابرات در ارائه برنامه توسعه، افزایش تعرفه تلفن ثابت از دستور کار خارج شد.

براساس تعرفه نهایی تصویب شده در کمیته تخصصی رگولاتوری، تعرفه‌های جدید به شرح زیر است:

قیمت هر دقیقه تماس داخل استانی از 30 ریال به 70 ریال تغییر خواهد کرد. پیشنهاد مخابرات برای این تعرفه دقیقه‌ای 100 ریال بوده که در رگولاتوری تعدیل شده است.

همچنین قیمت هر دقیقه تماس بین‌استانی از 330 ریال به 400 ریال افزایش خواهد یافت. پیشنهاد مخابرات برای این تعرفه دقیقه‌ای 500 ریال بوده که در رگولاتوری تعدیل شده است.

حداقل مبلغ آبونمان (برای خطوط بی‌کارکرد طی دوره) نیز برای شهرهای بزرگ 50 هزار ریال و در شهرهای کوچک 20 هزار ریال خواهد بود./فارس/110
نوع مطلب : اخبار، اقتصادی، 
برچسب ها : مخابرات، تلفن ثابت، تعرفه قیمتها،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 21 خرداد 1394
کار فوق العاده ازرشمند از یک زوج جوان +عکس
در خانه آنها هرجا كه پا مي‌گذاري جنس ايراني مي‌بيني مگر چند وسيله كه به گفته اين زوج جوان هديه ازدواج‌شان از سوي دوستان و آشناياني است كه از تصميم آنها مطلع نبوده‌اند.


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : فرهنگی، مشکلات ومعضلات اجتماعی، اخبار، اقتصادی، 
برچسب ها : کالای ایرانی، اسیبهای اجتماعی، سبک زندگی، فرهنگ،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 18 خرداد 1394
حجاب ایرانی با چادر ژاپنی!
در کنار مشکلات صنعت نساجی به ویژه در حوزه تولید پارچه چادر مشکی، گویا دست‌هایی پشت پرده وجود دارد که مانع از توسعه صنعت نساجی در داخل کشور شده است چرا که این افراد از طریق واردات سود هنگفتی به جیب می‌زنند.


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : اخبار، اقتصادی، 
برچسب ها : چادر، حجاب، عفاف، پاکدامنی، مشکلات اجتماعی، وزارت، صنعت ومعدن وتجارت، مسئولین، صنعت نساجی،
لینک های مرتبط :
جمعه 15 خرداد 1394
موضوعات
پیوندهای روزانه
آمار وبلاگ
  • افراد آنلاین : 1
  • بازدید امروز : 153
  • بازدید دیروز : 87
  • بازدید این هفته : 240
  • بازدید این ماه : 1605
  • بازدید امسال : 72091
  • بازدید کل : 211330
  • تعداد پست ها : 3897
  • تعداد نظرات : 101
امکانات جانبی