💖عشق بی انتها💖
💖LoverSavadkoh💘
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


❤سلام دوستان عزیز ❤
🌹این یک وبلاگ ازاد برای اشتراک گذاری عقاید وفرهنگها ودوست یابی واشتراک مطالب واخبار به روز وعلمی واجتماعی است در جوی صمیمی به دور از هرگونه توهین به هر دین وقومیت ومذهبی وشخصی است امیدوارم در کنار هم دقایق شاد وخوبی داشته باشیم .منتظر نظرات وایده های شما هستم🌹

سمی که خوردن آن برای کودکان عادی شده است

متخصص طب سنتی، گفت: مصرف چیپس و پفک عوارض پوستی مثل جوش، خارش و لک‌های پوستی و همچنین حالات عصبی و پرخاشگری را به دنبال خواهند داشت...


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : بهداشت وسلامتی، سلامت کودکان، طب سنتی، 
برچسب ها : تغذیه، سلامتی، کودکان،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 21 آبان 1394
ویدئو/ از کدام غذاها در صبحانه کودکان اجتناب کنید

نوع مطلب : بهداشت وسلامتی، سلامت کودکان، دانلود، فیلم(طنز,سرگرمی,متفرقه)، 
برچسب ها : سلامتی، کودکان، فیلم، دانلود، تغذیه، هشدار،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 12 شهريور 1394
بهترین و بدترین نوشیدنی ها برای کودکان
می خواهیم به شما بگوییم از انواع نوشیدنی هایی که به فرزندان خود می دهید، کدام یک سالم تر و مقوی تر هستند و کدام یک را بهتر است حذف یا کم کنید.


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : بهداشت وسلامتی، تغذیه وسلامتی، سلامت کودکان، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 9 مرداد 1394

دستگاه سی تی اسکنی که مخصوص کودکان طراحی شده است

کودکان طراحی شده است

بدون شک یکی از مراحل سخت برای پزشکان بیمارستانی انجام سی تی اسکن بر روی کودکان است. اما به تازگی شرکتی به نام Creative Arts دستگاه سی تی اسکنی را طراحی کرده است که کودکان می توانند با آن, زمانی که در اتاق انتظار به سر می برند، بازی کنند.
این دستگاه علاوه بر این که ترس کودکان را از انجام سی تی اسکن کم می کند بلکه بوسیله این دستگاه با پروسه آن نیز آشنا می شوند. همین امر کمک بسیاری به پزشکان در انجام سی تی اسکن خواهد کرد.
زیرا دیگر نیازی نیست تا مرتب به کودکان بگویند که در حین اسکن چه کارهایی را انجام دهند و چه کارهایی را انجام ندهند.
البته باید گفت که این دستگاه کاملا بی خطر است زیرا در آن از هیچ گونه الکترومغناطیسی استفاده نشده است. در عوض، در آن یک لیزر، چراغ های LED دار و یک نمایشگر LCD به کارگرفته شده که کودکان می توانند اعضای داخلی بدن انسان را به صورت انیمیشن تماشا کنند.
دستگاه سی تی اسکن مخصوص کودکان 
منبع;gizmodo.comنوع مطلب : بهداشت وسلامتی، پزشکی، سلامت کودکان، 
برچسب ها : مغز، نواوری، فن اوری، تکنولوژی، سی تی اسکن، کودکان، سلامتی،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 21 خرداد 1394
با کوتاه قدی کودک خود چه کنم؟


به نقل از ایسنا، یک فوق تخصص اختلالات متابولیک، گفت: ترشح هورمونی از غده هیپوفیز، هنگام شروع بلوغ به سرعت افزایش می‌یابد که نتیجه آن رشد قابل توجه در این سنین است، اما با ترشح هورمون‌های جنسی صفحات استخوانی بسته شده و کم‌کم رشد قدی متوقف می‌شود.

عبدالله دیدبان اظهار کرد: اگر این افزایش هورمون صورت نگیرد، کودک کوتاه قد باقی می‌ماند که البته این کوتاه قدی با تشخیص به موقع پزشک وهورمون‌تراپی قابل درمان است.

وی افزود: کمبود هورمون رشد، تنها بر اساس آزمایش‌های هورمونی مشخص نمی‌شود و حتما سرعت رشد در دوران کودکی نیز باید بررسی شود؛ یعنی اگر در دوران کودکی، سرعت رشد قدی خوب بود، بر اساس یک آزمایش هورمونی نمی‌توان کمبود هورمون رشد را تشخیص داد و درمان را شروع کرد، بلکه علت باید معلوم شود و قد کودک به طور دقیق بر اساس منحنی‌های استاندارد رشد سنجیده شود.

این فوق تخصص اضافه کرد: یکی از دلایل رشد ناکافی بچه‌ها می‌تواند کمبود هورمونی باشد و هورمون‌های مختلفی در روند رشد و تکامل کودکان تاثیرگذارند که از این میان می‌توان هورمون‌های تیروئید، غدد فوق کلیوی و هورمون‌های مختلف غده هیپوفیز نظیر هورمون رشد را نام برد.

وی افزود: در مورد هورمون رشد آزمایش‌های خاصی وجود دارد؛ اگر کودکی کوتاه قد است، می‌توان ابتدا این آزمایش‌ها را انجام داد تا مطمئن شد که کودک از نظر هورمون رشد مشکل دارد یا خیر و اگر دچار کمبود این هورمون باشد، مسلما جایگزین کردن و تجویز هورمون رشد کارعاقلانه‌ای است، اما در غیر این صورت به نظر نمی‌رسد که تجویز این هورمون‌ کمک خاصی به کودک کند.

دیدبان خاطرنشان کرد: هورمون رشد از غده هیپوفیز که در کف مغز قرار دارد، ترشح می‌شود. ترشح این هورمون از غده هیپوفیز تحت تاثیر عوامل هورمونی که از غده هیپوتالاموس ترشح می‌شوند، تنظیم می‌شود. هورمون رشد از ابتدای تولد نقش بسیار مهمی در زندگی انسان دارد. اثر آن در کودکان عمدتا روی رشد قد است و کمبود آن یکی از علل مهم و قابل درمان کوتاهی قد به شمار می‌رود.

به گفته وی، این هورمون در بزرگسالان هم ترشح می‌شود، اما بعد ازبلوغ، ترشح آن کاهش‌ می‌یابد. از طرفی چون در بزرگسالان صفحه‌های رشد استخوانی بسته‌ شده‌ است، نقشی در افزایش قد ندارد، اما اگر این هورمون پس از بلوغ زیادتر از معمول ترشح شود، باعث حجیم شدن استخوان‌ها بدون افزایش طول آن‌ها خواهد شد.

این پزشک ادامه داد: هورمون رشد در سطوح فیزیولوژی و طبیعی بدن بزرگسالان تاثیرات دیگری دارد. به عنوان مثال کمبود هورمون رشد می‌تواند باعث کاهش انرژی، خستگی‌پذیری، افسردگی، کاهش توده عضلانی بدن، افزایش توده چربی بدن و پوکی استخوان شود. بنابراین امروزه کمبود هورمون رشد را در سنین بزرگسالی نیز مورد توجه قرار می‌دهند و چنانچه ثابت شود در یک فرد بزرگسال کمبود هورمون رشد وجود دارد، باید حتما درمان شود.

دیدبان اظهار کرد: پس از ارزیابی رشد قدی و رسم در منحنی، اگر رشد قدی در مقایسه با منحنی رشد زیر صدک سه باشد نشان دهنده کودک کوتاه قد است که بررسی بیماری زمینه‌ای و بیماری‌های اندوکرین ضروری خواهد بود. وی گفت: اگر بالای صدک سه باشد ولی طبق منحنی رشد پیش نرود این کودک دچاراختلال رشد است. در اینصورت باید کودک از نظر بیماری‌های عمومی از جمله سوء تغذیه بررسی شود.

این فوق تخصص ادامه داد: حال اگر بالای صدک سه باشد و موازی با منحنی رشد پیش ‌رود، این کودک طبیعی است و شامل موارد کوتاه قدی سرشتی و کوتاه قدی ژنتیکی خواهد بود که نیازمند بررسی بالینی و آزمایشگاهی است.

.


نوع مطلب : بهداشت وسلامتی، سلامت کودکان، دانستنیهای سلامتی، 
برچسب ها : غده هیپوفیز، تحقیقات پزشکی، قد، سلامتی، هورمونها،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 21 خرداد 1394
این حیوان خانگی موجب کند ذهنی کودکان می شودبه نقل از باشگاه خبرنگاران، کارشناسان و متخصصان انگل شناسی هشدار می‌دهند نگهداری از گربه می‌تواند سبب کاهش توان ذهنی کودکان، ضعف حافظه و نیز افت مهارت‌های مرتبط با خواندن و درک مطلب عمومی شود.

گفتنی است، براساس تحقیقات کودکان مبتلا به انگل توکسو پلاسما نمرات کمتری به نسبت همسالان خود در درس‌ها می‌گیرند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، براساس آمارها در حدود 30 درصد مردم جهان به انگل توکسو پلاسما آلوده هستند. این انگل در مغز انسان سبب ایجاد کیست می‌شود. عفونت توکسو پلاسما از گربه به انسان و سایر پستانداران می‌تواند منتقل شود.

کارشناسان مصرف ویتامین‌ها از جمله ویتامین E را عاملی برای کاهش اثرات منفی وجود انگل در بدن معرفی کرده‌اند. نگهداری از گربه، عدم نظافت به موقع و نیز عدم شستشوی دستها پس از دست زدن به گربه ناقل این انگل از علل ابتلا به توکسو پلاسما است.

کارشناسان نتیجه افت عملکرد درسی به خاطر توکسو پلاسما را از بین 1755 کودک بین 12 تا 16 ساله که از میان آنها 135 نفر آلوده به این انگل بوده‌اند به دست آورده‌اند.
نوع مطلب : بهداشت وسلامتی، سلامت کودکان، دانستنیهای سلامتی، 
برچسب ها : انگل، تحقیقات پزشکی، حیوانات خانگی، بهداشت، سلامتی،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 21 خرداد 1394
وقتی میوه ها و سبزی ها، علت بیش فعالی کودکان می شود!
به نقل از مهر، طبق یک مطالعه جدید بین استفاده از آفت کش ها و بیش فعالی در بچه ها و نوجوانان ارتباط وجود دارد. طبق نتایج این مطالعه این ارتباط در پسران بیش از دختران است.

آفت کش ها به میزان زیادی در کشاورزی مورد استفاده واقع می شوند و مقادیر بالایی از آن می تواند از طریق میوه و سبزیجات و هر ماده غذایی مشتق از منابع کشاورزی به بدن نوجوان برسد. دیگر منبع آفت کش ها استفاده خانگی از آنها بصورت حشره کش است.

محققین بیمارستان کودکان سین سیناتی آمریکا با مطالعه و تحلیل اطلاعات پزشکی ۷۰۰ کودک بین گروه سنی ۱۵-۸ سال میزان مواد آفت کش بدن آنها را از طریق آزمایشاتی بر روی ادرار آنها اندازه گیری کرده و مشاهده نمودند که در پسرانی که میزان این مواد در خون آنها بالا بود احتمال بروز بیش فعالی سه برابر می شد.
نوع مطلب : بهداشت وسلامتی، سلامت کودکان، دانستنیهای سلامتی، 
برچسب ها : پیش فعالی، تحقیقات پزشکی، کودکان، تغذیه، افت کشها،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 19 خرداد 1394
نمایشگرهایی با قابلیت محافظت از چشم ها

به نقل از جام جم، یکی از نگرانی‌های همیشگی پدر و مادرها درباره کودکان، ضعیف شدن چشمان آنها بر اثر استفاده مستمر از رایانه و نگاه کردن به نمایشگرهاست، البته با این‌که هنوز به ‌صورت علمی مشخص نشده استفاده از رایانه تاثیر مستقیمی روی چشم دارد یا خیر، اما شرکت ایسوس با تمرکز روی حفاظت از چشمان کاربران، در نمایشگرهایش توانسته بیشترین امتیاز ممکن را در گواهینامه بین‌المللی TUV برای محافظت از چشم در برابر نورهای مضر کسب کند.

این گواهینامه به نمایشگرهایی اختصاص داده می‌شود که نور آبی در آنها تا 70 درصد کاهش یافته و در نتیجه آسیب‌های کمتری را به همراه خواهند داشت. فناوری مورد استفاده ایسوس در این نمایشگرها یک کاهش‌دهنده نور آبی با نام Ultra-Low Blue Light است که در آینده‌ای نزدیک در دیگر محصولات این شرکت نیز به کار خواهد گرفت.
نوع مطلب : علمی، فن آوریهای جدید، بهداشت وسلامتی، سلامت کودکان، 
برچسب ها : چشم، فن اوری، نواوری، تکنولوژی، دنیای دیجیتال، ایسوس، نمایشگر،
لینک های مرتبط :
يکشنبه 17 خرداد 1394
تکنولوژی به کمک مادران می آید!
به نقل از جام جم، امروزه فناوری‌های کامپیوتری برای بسیاری از موارد در علم پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد و معمولا در نمایشگاه‌های سالانه CES شاهد عرضه بسیاری از فناوری‌های پزشکی برگرفته از علوم کامپیوتری هستیم. در نمایشگاه سال جاری یک طرح مفهومی در زمینه کنترل حرارتی بدن نوزادان معرفی شد که می‌توانست به خوبی به مادران در نگهداری از کودکان خود کمک کند.

این طرح پس از گذشت چند ماه به مرحله عملیاتی شدن رسیده و سرانجام به بازار مصرف عرضه شده است. این پروژه شامل یک برچسب است که بر روی بدن کودک چسبانده می‌شود. این محصول که توسط سازندگانش TempTraq نام گرفته است می‌تواند حرارت بدن کودک را بر روی خود نمایش دهد.

به صورت عمومی یکی از مشکلاتی که مادران با آن روبرو هستند این است که چگونه می‌توانند بدون بیدار کردن کودک خود از حرارت بدن او و احتمال تب کردن کودک آگاه شوند و در این راه TempTraq می‌تواند به صورت کامل این مشکل را حل کند زیرا دیگر نیازی به بیدار کردن کودک نیست و تنها با نگاه کردن به اطلاعات ارسال شده توسط برچسب می‌توان درجه حرارت بدن کودک را مشاهده کرد.

سازندگان این محصول، آن را با نرم‌افزارهای اندروید و iOS همراه کرده‌اند تا بتوان به راحتی از TempTraq استفاده کرد. اطلاعات از این برچسب به کمک بلوتوث به این نرم‌افزارها انتقال پیدا خواهند کرد و به همین دلیل نیز کنترل 24 ساعته حرارت بدن ممکن خواهد بود. قیمت تعیین شده برای این دستگاه برابر با 25 دلار است، البته TempTraq، یک‌بار مصرف بوده و نمی‌توان از آن برای مدت طولانی استفاده کرد
نوع مطلب : علمی، فن آوریهای جدید، بهداشت وسلامتی، سلامت کودکان، 
برچسب ها : نمایشگاهcES، فن اوری پزشکی، نواوری، فن اوری، TempTraq، کودکان، نرم افزار، اندروید، دنیای دیجیتال،
لینک های مرتبط :
يکشنبه 17 خرداد 1394
تاخیر دو دقیقه ای در بریدن بند ناف عامل تکامل نوزاد
به نقل از ایرنا، پیش از این مطالعات نیز نشان داده بودند که به تاخیر انداختن بریدن بند ناف نوزادانی که زودتر از موعد به دنیا می آیند، برای آنها مفید است. همچنین مطالعه که در مجله journal Pediatrics منتشر شده بود نشان داد که به تاخیر انداختن بریدن بند ناف برای دو دقیقه به تکامل بهتر نوزادان در چند روز اول زندگی کمک می کند.اما این مطالعه که به تازگی انجام شده است، اولین مطالعه ای است که به بررسی اثرات طولانی مدت به تاخیر انداختن بریدن بند ناف نوزاد در لحظه تولد می پردازد.

در حال حاضر سازمان جهانی بهداشت توصیه می کند که بند ناف نوزادان را با با دست کم یک دقیقه تاخیر ببندید. دکتر هایک رابع از دانشکده پزشکی ساسکس در انگلیس که این مطالعه را انجام داده است می گوید: مدارک در حال افزایشی وجود دارد که نشان می دهد تمامی نوزادان چه آنهایی که به موقع به دنیا می آیند و چه آنهایی که زودتر از موعد دنیا می آیند، از دریافت خون اضافی از جفت در لحظه تولد منفعت می برند.

وی توضیح می دهد اگر تاخیری در بستن بند ناف ایجاد شود نوزاد خون بیشتری از جفت دریافت می کند که در نتیجه حجم خون نوزاد را تا یک سوم افزایش می دهد. وی ادامه می دهد: این خون اضافی میزان ذخیره آهن را افزایش می دهد که در نتیجه به تکامل مغز کمک می کند. این محقق می گوید: همچنین دریافت خون اضافی در لحظه تولد به نوزاد کمک می کند تا بهتر خود را به تغییر زندگی از رحم --که در آنجا همه چیز از طریق جفت و مادر برای وی تهیه می شود-- با جهان خارج وفق دهد. از سوی دیگر ریه های نوزاد نیز خون بیشتری دریافت می کنند که در نتیجه تبادل اکسیژن به خون راحت تر صورت می گیرد.
نوع مطلب : بهداشت وسلامتی، پزشکی، سلامت کودکان، 
برچسب ها : بریدن ناف نوزاد، پزشکی، تحقیقات پزشکی، سازمان جهانی بهداشت، بارداری، مغز، تولدنوزاد، کودکان، سلامتی،
لینک های مرتبط :
يکشنبه 17 خرداد 1394
غذاهایی که سلامت مغز کودکان را تضمین می کند

در ادامه مطلب بهترین مواد غذایی مؤثر بر تقویت توان ذهنی کودکان بحث خواهد شد.


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : بهداشت وسلامتی، سلامت کودکان، 
برچسب ها : تغذیه، سلامتی، غذای سالم، کودک، بهداشت، پزشکی، طب سنتی، مغز، سیستم عصبی، تقویت ذهن،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 6 خرداد 1394
جادوی این خوراکی بر رفتارهای ضد اجتماعی کودکان
محققان دانشگاه پنسیلوانیا می‌گویند: مصرف امگا سه می‌تواند رفتارهای ضداجتماعی را در کودکان کاهش دهد.
ادامه ی مطلب


نوع مطلب : بهداشت وسلامتی، سلامت کودکان، 
برچسب ها : امگا3، کودک، پرخاشگری، ضداجتماعی، تغذیه مناسب، خوراکی، بهداشت، سلامتی، پزشکی، اعصاب، سیستم عصبی،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 6 خرداد 1394
موضوعات
پیوندهای روزانه
آمار وبلاگ
  • افراد آنلاین : 2
  • بازدید امروز : 70
  • بازدید دیروز : 68
  • بازدید این هفته : 70
  • بازدید این ماه : 1383
  • بازدید امسال : 67359
  • بازدید کل : 206598
  • تعداد پست ها : 3897
  • تعداد نظرات : 101
امکانات جانبی