💖عشق بی انتها💖
💖LoverSavadkoh💘
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


❤سلام دوستان عزیز ❤
🌹این یک وبلاگ ازاد برای اشتراک گذاری عقاید وفرهنگها ودوست یابی واشتراک مطالب واخبار به روز وعلمی واجتماعی است در جوی صمیمی به دور از هرگونه توهین به هر دین وقومیت ومذهبی وشخصی است امیدوارم در کنار هم دقایق شاد وخوبی داشته باشیم .منتظر نظرات وایده های شما هستم🌹

مجوز به بمب های 4 هزار تومانی مستهجن! +عکس

مدتی است که در برخی فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌ها، انیمیشن‌هایی مربوط به شخصیت‌هایی مثل «باربی» فروخته می‌شود که دارای دوبله فارسی و حتی پروانه نمایش! هستند.

در این انمیشین‌ها که مروّج لایف‌استایل ضداسلامی و ضدایرانی هستند؛ برهنگی، رقص، رابطه با جنس مخالف، عشق و ... گاهی بعنوان موضوع اصلی کارتون و گاهی بعنوان استایل جنبی قهرمان داستان نشان داده می‌شود.

جالب آنکه حتی برخی تصاویر کارتونی چاپ شده روی بسته‌های توزیع این انیمیشن‌ها نیز مضمون برهنگی دارد و در رسانه قابل انتشار نیست.

تصاویری که در ادامه می‌بینید مربوط به همین انیمیشن‌ها و بسته‌های حاوی DVD آنهاست که در فروشگاه‌ها به قیمت 4 هزار تومان عرضه می‌شود!


نشان‌های مربوط به دوبله فارسی، پروانه نمایش و شماره پروانه نمایش در عکس‌های فوق مشخص است!

*درباره این اتفاق که می‌توان مطمئن بود مضرّات آن هزار بار خطرناک‌تر از آسیب ماهواره‌ها نیز هست، ابعاد گوناگونی وجود دارد که برای جلوگیری از اطاله کلام؛ فقط به دو مورد آن اشاره می‌کنیم.

یکم: مشخص نیست کدام نهاد و دستگاه نظارتی به این انیمیشن‌ها یا به عبارت بهتر به این «بمب‌های 4 هزار تومانی»! پروانه نمایش اعطا کرده و این کارتون‌ها در کدام استودیوها به زبان فارسی دوبله می‌شوند!

به گزارش فارس، آیا وزارت ارشاد در جریان سبک غلط باربی، محتوا و تصاویر غلط و گاه مستهجن این انیمیشن‌ها و ضرر خطرناک‌تر از بمب این محصولات ضدّ فرهنگی در میدان جنگ نرم هست؟!

و دوم: توزیع این انیمیشن‌ها در فروشگاه‌های ایران در حالی صورت می‌گیرد که شرکت‌های انیمیشن‌ساز وطنی به دلیل مشکلات مالی، بی‌مهری عمده دستگاه‌های فرهنگی، بی‌توجهی رسانه‌ها و سوء تدبیر مسئولان امر در بحران ورشکستگی قرار دارند و آثارشان به بازارهای داخلی کشور راه نمی‌یابد.

و قبح این رخداد برای مسئولان در آنجا بیشتر می‌شود که در بازار داخلی کشور نیاز فراوانی به انواع انیمیشن سالم و همخوان با سبک زندگی اسلامی و ایرانی وجود دارد که همانطور که در تصاویر هم مشاهده می‌شود، در نبود آنها؛ انیمیشن‌های موهن راه خود را به خانه کودکان و نوجوانان ایرانی باز می‌کنند.

در همین زمینه، سایت سینماپرس چندی قبل به نقل از روانبخش صادقی، رییس انجمن سینمایی فیلمسازان انیمیشن ایران (آسیفا) گزارش داد که بسیاری از استودیوهای تولید انیمیشن – در ایران - با مشکل مالی مواجه شده و تا امروز بین 75 تا 80 درصد از این استودیوها تعطیل شده‌اند.

وی همچنین تصریح کرده بود: در حال حاضر وضعیت حضور انیمیشن (ایرانی) در بازارهای جهانی و حتی بازارهای داخلی در حد صفر است!

جالب آنکه حتی برخی از شرکت‌ها و گروه‌هایی که در جشنواره‌های داخلی انیمیشن ایران حائز مقام‌های مختلف و حتی گاهی اول شده‌اند نیز به دلایل پیش‌گفته در معرض فروپاشی قرار گرفته و یا ورشکسته شده‌اند.
نوع مطلب : جالب انگیز، خبرهای جالب وشنیدنی دنیا، فرهنگی، مشکلات ومعضلات اجتماعی، شبیخون فرهنگی، هنر، انیمیشن وکارتن، 
برچسب ها : انیمیشن، اسیبهای اجتماعی،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 1 تير 1394
گناه کبیره‌ی غرب/ آزادی جنسی و فروپاشی خانواده

بیانات مقام معظم رهبری در ارتباط با خانواده و فرهنگ غربی

* گناه کبیره‌ی غرب


یکی از مشکلات دنیای غرب که به تدریج پایه‌های تمدن غرب را مثل موریانه می‌خورد و علیرغم پیشرفتهای صنعتی و علمی‌اش مشرف به سقوط و هلاکت است – البته در بلند مدت – همین قضیه‌ی بی‌توجهی به خانواده است. نتوانستند خانواده را حفظ کنند. در غرب، خانواده، غریب، مورد بی‌اعتنایی و تحقیر شده است.


یکی از گناهان کبیرهء تمدن غرب نسبت به بشریت، این است که ازدواج را در چشم مردم سبک کرد. تشکیل خانواده را کوچک کرد. مثل لباس که عوض می‌کنند... قضیه‌ی زن و شوهری را این طور کردند.


آن کشورهایی که در آن خانواده دارد ضایع می‌شود، در واقع پایه‌های مدنیّت آنها دارد می‌لرزد و نهایتاً فروخواهد ریخت.


* نه اُنسی، نه همسری، ...


در دنیای غرب با اینکه بسیاری از آنها از علم و ثروت و سیاستهای قوی در صدر حکومتها برخوردار هستند، لیکن زندگی آحاد مردم در مقیاس خانواده، زندگی بسیار رقّت باری است.

این اجتماعات فامیلی، اینکه بزرگترهای فامیل دور هم جمع شوند، به هم محبّت ورزند، با هم تبادل عاطفی داشته باشند، به هم کمک کنند، به هم برسند، همدیگر را از خود بدانند، برادر با برادر، خانواده‌ها با هم یگانه و یکی باشند، این طور چیزهایی که الآن بین ماها رایج و معمولی است، در غرب از این چیزها خبری نیست.

چقدر زنها تنها زندگی می‌کنند. زنی که تنهاست، از خانواده بریده و توی یک آپارتمان زندگی می‌کند. شب برمی‌گردد توی خانه تنهاست، صبح برمی‌خیزد تنهاست. نه انسی، نه همسری، نه فرزندی، نه نوه‌ای، نه خویشاوندی که با او گرم بگیرد. انسانها در آن محیط اجتماعی، تک زندگی می‌کنند. غالباً تنها هستند. چرا؟ چون محیط خانوادگی در آن جوامع فراموش شده است.


امروز متأسفانه در غرب، انسان مشاهده می‌کند که کم‌کم کانونهای خانواده یکی پس از دیگری دارد از هم می‌پاشد و از بین می‌رود. آثارش هم همین بی‌هویّتیِ فرهنگی و فسادی است که امروز دچارش شده‌اند. روز به روز هم دارد بیشتر می‌شود و بقایای آنچه را که داشته‌اند دارد از بین می‌رود.


* آزادی جنسی، فروپاشی خانواده


در دنیای غرب و بخصوص در آمریکا و بعضی از کشورهای اروپای شمالی معروف است که بنیان خانواده خیلی متزلزل است. چرا؟

علت این است که در آن جاها آزادی جنسی و بی‌بند و باری جنسی زیادتر است. وقتی بی‌عفتی رایج شد، یعنی مرد و زن این نیاز غریزی را در جایی دیگر غیر از خانواده، غیر از کانون خانواده، تأمین کردند، این کانون خانواده در واقع یک چیز بی‌معناست: یک چیز تحمیلی و تشریفاتی است. لذا از نظر عاطفی از هم جدا می‌شوند. حالا ظاهراً جدایی بینشان نیست اما به هم علاقه و دلبستگی ندارند.


اگر انسانها رها بودند که غریزه‌ی جنسی را هر طور می‌خواهند اشباع کنند، یا خانواده تشکیل نمی‌شد یا یک چیز سُست و پوچ و تهدید پذیر و ویرانی‌پذیری می‌شد و هر نسیمی آن را به هم می‌زد.

لذا در هر جای دنیا که می‌بینید آزادیهای جنسی هست، به همان نسبت خانواده ضعیف است؛ چون مرد و زن برای اشباع این غریزه، احتیاجی به این کانون ندارند. اما در آن جاهایی که دین حاکم است و آزادی جنسی نیست، همه چیز برای مرد و زن هست، لذا این کانون خانواده حفظ و نگهداشته می‌شود.

khamenei.ir

نوع مطلب : مذهبی، مباحث ودانستیها مذهبی، فرهنگی، شبیخون فرهنگی، 
برچسب ها : ازدواج، غرب، ایت الله خامنه ای، رهبر، سبک زندگی اسلامی،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 28 خرداد 1394
عشق مصنوعی به جای عشق واقعی!

بیانات مقام معظم رهبری درمورد خانواده و عشق مصنوعی به جای عشق واقعی


در بعضی از کشورهای دنیا که پیشرفت علم و تمدن هم خیلی سریع است، زندگی بر آنها این طور تحمیل کرده که اعضای خانواده به هم چندان کاری ندارند. پدر یک جا مشغول، مادر یک جا مشغول؛ نه همدیگر را می‌بینند، نه برای هم غذا می‌پزند، نه برای هم محبّتی و عاطفه‌ای نثار می‌کنند، نه از هم دلجویی می‌کنند، نه با هم کار واقعی دارند.

آن وقت برای اینکه به سفارش روانشناسانِ امور کودکان عمل کرده باشند، با هم قرار می‌گذارند یک ساعت معینی را، پدر و مادر بیایند خانه و یک محفل خانوادگی داشته باشند. برای اینکه بتوانند این اجتماع خانوادگی را که در یک خانواده‌ی سالم به طور طبیعی وجود دارد، اینها به صورت تصنع برای خود به وجود بیاورند.

آن وقت این خانم یا آقا مرتب ساعتش را نگاه می‌کند که ببیند این ساعت کی تمام می‌شود، چون مثلاً ساعت 6 یک جای دیگر قرار دارد. این طوری محفل خانوادگی درست نمی‌شود و بچه‌ها هم احساس اُنس نمی‌کنند.


خانواده‌ها، آن‌جا گرم نیستند. خانواده اصلاً آن‌جا واقعیّت ندارند. یک مرد و زن باهم توی یک فضایی زندگی می‌کنند اما از هم جدایند. آن نشست و برخاستهای خانوادگی، آن محبتهای خانوادگی، آن اُنسهای فراوان به هم، اینکه مرد خودش را محتاج به زنش ببیند و زن خودش را محتاج شوهرش ببیند، اینها دیگر نیست.

دو نفرند به صورت قراردادی که فقط در یک خانه‌ای زندگی می‌کنند. اسمش هم هست که با عشق شروع می‌شود!

khamenei.ir
نوع مطلب : فرهنگی، مشکلات ومعضلات اجتماعی، شبیخون فرهنگی، 
برچسب ها : ایت الله خامنه ای، رهبر، عشق، اسیبهای اجتماعی،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 27 خرداد 1394
مسجد سد محکمی در مقابل تهاجم فرهنگی

محمد گلریز خواننده پرسابقه کشور با اشاره به دهه تکریم و غبارروبی مساجد ضمن بیان اینکه مسجد مهمترین پایگاه دینی و هنری جامعه ایرانی است، گفت: مردم ایران هر سلیقه و دیدگاه‌های که داشته باشند، همواره به اعتقادات خود پای‌ بند هستند.وی با اشاره به جایگاه ویژه مسجد در جامعه، حضور جوانان و نوجوانان در مراسم مذهبی را سبب ارتقاء شخصیت اجتماعی آنان دانست و افزود: معمولاً افرادی که از آنان به نام «هیئتی» و «مسجدی» نامبرده می‌شود، در تعاملات و مناسبات اجتماعی افرادی موفق‌تر هستند، چرا که از جسارت بیشتری در برخورد با مسائل پیشرو بهره‌مندند.گلریز به تبلیغات ضددینی دشمنان اسلام اشاره کرد و اظهار داشت: در شرایط موجود اهمیت حضور در مسجد صدچندان شده است. مسجد بزرگترین و بهترین کانون جلوگیری از شکست در تهاجم فرهنگی بیگانه است.وی با تأکید بر اینکه باید هنرمندانه در مسیر ترویج فرهنگ‌ مسجد گام برداشت، به ضرورت وجود زیبایی‌های بصری در مساجد اشاره و خاطرنشان کرد: استفاده از هنرهای اسلامی در معماری و تزئین فضای داخلی و همچنین راه‌اندازی کتابخانه غنی و فعالیت‌های هنری در مساجد از جمله مهمترین عوامل در جذب و حفظ مردم بخصوص جوانان در مسجد است.گلریز ادامه داد: با رعایت رسالت و جایگاه مقدس مسجد، می‌توان کانون‌های فرهنگی و هنری را طبق زوایای تعریف شده و مطابق با آموزه‌های دینی و در راستای سلایق مختلف مردم، در مساجد راه‌اندازی و ترویج کرد.وی در ادامه به ضرورت وجود کتابخانه غنی در مساجد تأکید کرد و افزود: مسجد از زمان پیامبر علاوه بر عبادت و رازونیاز، مکانی برای علم‌آموزی و تبادل اطلاعات بوده است؛ البته در ترویج این امر فرهنگیان و هنرمندان بیشترین سهم را دارند.


گلریز با بیان اینکه انجام فعالیت فرهنگی در فضای مذهبی موجب جلوگیری از انحراف مسیر خواهد شد، عنوان کرد: حضور در مسجد منشاء خیر و برکت است. در دوره کنونی که جوان از طرفی به لحاظ کالای هنری و فرهنگی سالم در مضیقه است و از طرف دیگر در معرض تبلیغات منفی و ماهواره‌ای قرار دارد، انجام فعالیت فرهنگی در مسجد می‌تواند خوراک روحی مناسب را تأمین و از انحراف او جلوگیری کند.وی خاطرنشان کرد: تبلیغات رسانه‌ای با محوریت دین، بخصوص از طریق صداوسیما در نهادینه کردن فرهنگ حضور در مسجد نقش به‌سزایی دارد. حضور روشنفکران، هنرمندان خاصه افرادی که از محبوبیت و شهرت برخوردار هستند، مانند اهالی سینما و موسیقی و همچنین فعالان حوزه علم در مسجد نیز یکی دیگر از راه‎‌های تبلیغ دین و مسجد است.گلریز با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تاثیرگذاری هنرمندان در فضای فرهنگی جامعه در دیدار با هنرمندان و اهالی موسیقی، ادامه داد: در سال ۹۳ برای اولین‌بار کنگره شهدای موسیقی برگزار شد. این قبیل برنامه‌ها و آشنا شدن مردم و خاصه جوانان با اعتقادات محکم دینی اهالی هنر، نوعی فرهنگ‌سازی عملی است.گلریز در پایان با بیان اینکه در بسیاری از محله‌های تهران مسجد وجود ندارد، وجود مسجد در محله را مانند وجود مدرسه ضروری دانست و گفت: نام مسجد در هر محله‌ای با قداست همراه است. مسجد با ارتقاء هویت دینی شهر، سبب جلوگیری از شکست جامعه ایرانی در جنگ نرم خواهد شد.


فرهنگ‌نیوز
نوع مطلب : مذهبی، اخبار دینی ، فرهنگی، شبیخون فرهنگی، 
برچسب ها : مساجد، اسیبهای اجتماعی، مسلمانان،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 27 خرداد 1394
حمله بی بی سی به روزه در تابستان + فیلم

با توجه به نزدیکی ایام ماه مبارک رمضان، رسانه های برون مرزی هم از زاویه خود به این رویداد می پردازند. پرداختن به مسأله ماه رمضان علی الخصوص در چند سال اخیر با یک شاه بیتی از سمت مخالفان دین و مذهب مردم همراه بوده است و آن هم القای سختی و ناتوانی مردم در روزه ی تابستان است.

این مسأله اخیرا در شبکه دولتی بی بی سی هم موضوع یکی از برنامه ها قرار گرفت. برنامه ای که کارشناس دینی آن فردی است با نام یوسفی اشکوری فردی که کما بیش برای مخاطبان چهره‌ای نام آشناست، فردی که با جرم توهین به مقدسات چند سالی را در زندان سپری کرده و بعد از آن از کشور متواری شده و به کارشناس ثابت شبکه هایی مثل بی بی سی تبدیل شده است.


تصویر/ یوسفی اشکوری و دخترش در آلمان

فارغ از نوع شخصیت کارشناس بی بی سی، مطالبی که در این برنامه مطرح شد مورد تامل جدی است. تمسخر روزه و یا مورد هجمه قرار دادن آن با شبهات عقیدتی مسأله ای است که رسانه های بسیاری در بین شبکه های ماهواره ای آن را دنبال می کنند اما خطی که بی بی سی دنبال می کند آنچنان که اشاره شد القای سختی و ناتوانی نسبت به روزه تابستان است. تا جایی که ذهنیت عموم مردم را نسبت به آن کاری بسیار دشوار و خارج از توان جلوه دهد و مردم را به سمت ترک روزه بکشاند.

مسأله ای که کارشناس برنامه یعنی یوسفی اشکوری آن را "روزه غیر معقول" می نامد.

وی در جواب مجری برنامه درمورد سختی روزه تابستان مدعی می شود: «تشنگی و غذا نخوردن در روزه تابستان ضرر بسیاری به بدن می زند و مسأله ای خارج از توان است.»

شاید ساده ترین پاسخی که ذهن هر انسانی به این ادعا می رسد این است که گذشتگان ما همین تابستان ها را با شرایط مشابه پشت سر گذاشتند بدون اینکه به کوچکترین مشکلی بربخورند و یا اینکه مناطقی از ایران دمایش بسیار بالا است ولی با این حال مردم آن هرسال به لطف خدا روزه هایشان را گرفته اند و مشکلی هم پیش نیامده است.

اما سخنان یوسفی اشکوری فردی که بی بی سی وی را کارشناس امور مذهبی می خواند به اینجا ختم نمی شود.

وی در ادامه راه حلی را ارائه می دهد و می گوید:«می شود برای مکان هایی که ساعات روزشان طولانی است ساعت مکه را ملاک قرار داد و یا اینکه یک میانگینی از طول روز در کل سال را در نظر گرفت!»

این در حالی است که راه حل یوسفی اشکوری مربوط به جایی است که مثلا 6 ماه روز و 6 ماه شب است و در مکان هایی که روزها و لو طولانی ولی دارای غروب و طلوع آفتاب هستند باید روز بطور کامل روزه گرفته شود چنانکه نظر قریب به اتفاق مراجع نیز همینطور است:

آیت الله سید علی خامنه ای: مکلف بايد در مورد اوقات نمازهاى يوميه و روزه همان افق محل سکونت خود را رعايت کند ولى اگر روز خيلی طولانی است و تمكن از روزه نداريد و يا همراه با مشقت شديد است، روزه ساقط است و قضاى آن لازم مى‌شود.

آیت الله سید علی سیستانی: واجب است روزه بگیريد ولى اگر روزه گرفتن مشقت زیادی داشته باشد و عادتا قابل تحمل نباشد ، جایز است در هنگام شدت گرسنگی و تشنگی تنها به مقدار ضرورت (بنابر احتياط واجب) آب بنوشيد یا غذا بخوريد و بايد بقیه روز را به احتیاط واجب امساک کنيد و بعد از ماه رمضان اين روز را قضا كنيد.

آیت الله وحید خراسانی: باید از اذان صبح ( طلوع فجر صادق ) تا مغرب از مفطرات به قصد قربت امساک و روزه دار در هر مکانی باید بر طبق فجر صادق همان مکان امساک کند و بر طبق مغرب همان مکان افطار نماید و در غیر این صورت روزه اش باطل است.

آیت الله صافی گلپایگانی: نسبت به روزهایی که طولانی است باید روزه گرفته شود. همچنان که نماز ها هم باید در اوقات خود انجام شود.

آیت الله نوری همدانی: در مناطقی از زمین که شب و روزشان مجموعا بیست و چهار ساعت است، در روز اعمال روزانه مانند نماز صبح و ظهر و عصر و همچنین روزه گرفتن را انجام می دهند و در شب اعمال شبانه از قبیل نماز مغرب و عشا را بجا می اورند – هر چند در مدتی از سال روزهای انها بسیار کوتاه و شبهای انها بسیار بلند است و در مدت دیگری از سال بعکس ان می شود.


ویدئو/ حمله بی بی سی به روزه تابستان ـ دانلود
نوع مطلب : مذهبی، احکام دینی، فرهنگی، شبیخون فرهنگی، دانلود، فیلم مذهبی، 
برچسب ها : ماه رمضان، روزه، بی بی سی، فتوا، مرجع تقلید، ماهواره،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 26 خرداد 1394
علت ترویج فساد و شهوترانی توسط غربیها

بیانات مقام معظم رهبری درمورد اهداف شوم دشمنان فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی


آن کسانی که می‌خواهند در یک کشور یا جامعه‌ای نفوذ پیدا کنند فرهنگ آن جامعه را در مشت خود بگیرند و فرهنگ خود را به آنها تحمیل نمایند، یکی از کارهایشان، معمولاً متزلزل کردن بنیان خانواده است. کما اینکه در خیلی از کشورها این کار را متأسفانه انجام داده‌اند. مردها را بی‌مسئولیت و زنها را بد اخلاق کرده‌اند.


انتقال فرهنگها و تمدنها و حفظ اصول و عناصر اصلی یک تمدن و یک فرهنگ در جامعه و انتقالش به نسلهای بعد، به برکت خانواده انجام می‌پذیرد. خانواده که نبود، همه چیز متلاشی می‌شود.

اینکه می‌بینید غربیها در داخل کشورهای شرقی و اسلامی و آسیایی، این همه سعی می‌کنند شهوترانی و فساد را رواج دهند، برای چیست؟

یکی از علل آن همین است که می‌خواهند با این کار خانواده‌ها را متلاشی کنند تا فرهنگ این جوامع تضعیف شود؛ تا بتوانند سوار اینها شوند. چون تا فرهنگ یک ملّتی تضعیف نشود، کسی نمی‌تواند او را مهار کند، به دهان او دهنه بزند و سوار دوش او بشود. آن چیزی که ملّتها را بی‌دفاع کرده است و در دست اجانب اسیر می‌کند، از دست دادن هویت فرهنگی است. این کار هم با بر هم خوردن بنیان خانواده‌ها در جامعه آسان می‌شود.


اسلام می‌خواهد این را حفظ کند. این خانواده را نگهدارد. زیرا در اسلام یکی از مهمترین کارها برای رسیدن به این اهداف، تشکیل خانواده و سپس حفظ بنیان خانواده است.

* فقط یک کلمه درباره‌ی خانواده


من در یک سخنرانی در سازمان ملل، حدود یک ساعت و اندی راجع به خانواده صحبت کردم. بعد به من اطلاع دادند که تلویزیونهای آمریکا با اصراری که در سانسور کردن و خراب کردن حرفهای ما دارند، روی این صحبتها تکیه کرده و آن را چند بار پخش کرده و تفسیر هم گذاشته‌اند. فقط به خاطر گفتن یک کلمه درباره‌ی خانواده.


یعنی پیام متضمن مسأله خانواده، امروز برای غرب یک پیامی است مثل آب خنکِ گوارا. چون کمبود آن را حس می‌کنند.


چقدر زنهایی که تا آخر عمر تنها زندگی می‌کنند. مردهایی که تا آخر عمر تنها زندگی می‌کنند. غریب و بی‌انس زندگی می‌کنند. چقدر جوانانی که به خاطر نبودِ خانواده، ولگرد می‌شوند. در آن جا یا خانواده نیست یا اگر باشد، مثل نبودن است!

khamenei.ir
نوع مطلب : فرهنگی، مشکلات ومعضلات اجتماعی، شبیخون فرهنگی، 
برچسب ها : اسیبهای اجتماعی، ماهواره، رسانه، فساد،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 25 خرداد 1394
پشت پرده تکدی گری مدرن شبکه های ماهواره ای + فیلم

درخواست های مالی عمده شبکه های ماهواره ای فارسی زبان مسأله ای است که به یک اپیدمی در این شبکه ها تبدیل شده تا جایی که می توان از آن به "تکدی گری مدرن" نام برد.


ظاهر قضیه این است که این شبکه ها با کمک های مردمی اداره می شوند و مخارجشان را از محل هدایا تامین می کنند حال آنکه با اندکی دقت شواهدی بدست می آید که مردمی بودن این شبکه ها را با چالشی جدی مواجه می کند.


از جمله این موارد، شبکه ای با نام "هفت/seven" می باشد. شبکه ای که به ادعای خود برای ترویج عقاید مسیحیت در بین فارسی زبان ها ایجاد شده است.


مدیر این شبکه فردی است به نام "هرمز شریعت". فردی که خود را کشیش خوانده و برنامه های بسیاری در این شبکه اجرا می کند. او بارها از بینندگان تقاضای کمک مالی کرده است.


این درخواست کمک مالی به اندازه ای بوده که وی از مخاطبین می خواهد با نخوردن یک وعده غذا یا حتی یک قهوه، پول خود را به شبکه هدیه کنند و از مسیحیان می خواهد که فقط یک یورو یا یک دلار به شبکه کمک کنند تا مانع از تعطیلی شبکه شوند.


این ادعای مدیر شبکه در کنار تبلیغات دیگر این شبکه مبنی بر وجود مشکلات مالی ممکن است ذهنیتی در مخاطب ایجاد کند که واقعا نیاز مالی وجود دارد. حال آنکه تامل اندکی بر رفتارهای این فرد، واقعیت دیگری را برای مخاطبان نمایان می سازد. واقعیتی که ما از زبان موافقان و بینندگان این شبکه بازگو می کنیم.


فارغ از نوع مدیریت کشیش هرمز و دعوت از مهمان هایی که جزء مهمان های گران قیمت به حساب می آید زندگی شخصی کشیش هرمز نشان می دهد علی رغم تبلیغاتش وی اندکی از تفریحات و رفاه خود در راه شبکه صرف نمی کند.


به عنوان نمونه مدیر شبکه از اموال شبکه سوءاستفاده شخصی می کند و عروسی دختر کشیش هرمز از شبکه به صورت مستقیم و زنده پخش می شود.


ویدئو/ پخش عروسی کشیش هرمز از شبکه سون ـ دانلود


همچنین کشیش هرمز برای خوشگذرانی در کشتی های لوکس و گرانقیمت، ولخرجی های کم نظیری می کند (البته طبق ادعای خودش، منبع این ولخرجی ها هدیه دوستان است)


و موارد مشابه دیگر که این سؤال را در ذهن قوی می کند که وقتی کشیش هرمز برای این خوشگذرانی های پرخرج، دوستانی دارد که به وی چنین هدایایی می دهند، چرا از مردم انتظار دارد که برای کمک به وی اقدام کنند؟ در حالی که کمترین صرفه جویی در مصارف خود نمی کند!


اگرچه خیلی از مخاطبین معتقدند مصرف کردن کمک های مردمی برای شبکه تنها بهانه ای برای فراهم کردن منابعی برای ولخرجی ها و تفریحات مدیران شبکه می باشد.


ویدئو/ پشت پرده تکدی گری مدرن شبکه سون ـ دانلود
نوع مطلب : فرهنگی، شبیخون فرهنگی، دانلود، فیلم(طنز,سرگرمی,متفرقه)، 
برچسب ها : ماهواره، رسانه، تکدیگری،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 25 خرداد 1394
«سالومه سیدنیا»؛ از طلاق تا همخوابگی با مجری BBC !

«سالومه سیدنیا» یکی از مجریان تلویزیون ماهواره‌ای «من و تو» است که پس از اجرای برنامه «سالی تاک» و برنامه بی‌محتوا و خسته‌کننده «سمت نو»، از سوی مدیریت شبکه مأموریت یافت تا با تولید برنامه‌ای تازه جلوی ریزش مخاطبان را بگیرد. وی با تغییر قالب و دکور برنامه تکراری «جواب با سالومه» کوشید مشکل را رفع کند، اما همان‌طور که انتظار می‌رفت، در جلب نظر بینندگان شکست خورد و موفق نشد آنان را با خود همراه کند.

این عدم موفقیت تا آن جایی پیش رفت که مدیریت تلویزیون «من و تو» حدود ۲ ماه است که آنتن را از وی گرفته تا بیش از این «من و تو» ضرر نبیند. شکست پی در پی «سالومه سیدنیا» در شبکه «من و تو» او را بر خلاف دیگر مجریان، تبدیل به مهره‌ای سوخته در این تلویزیون لندنی کرده است.


سروش تهرانی ـ همسر سابق سالومه

اما این پایان شکست و سرخوردگی سالومه نیست. سیدنیا که پس از برگزاری سری نخست برنامه «آکادمی‌گوگوش» با برنده این مسابقه یعنی سروش تهرانی ازدواج کرده بود، چندی پیش از وی جدا شد. سروش تهرانی که از روابط خارج از عرف همسرش (سالومه سیدنیا) با دیگر مجریان و عوامل مرد شبکه به ستوه آمده بود، پس از مدت کوتاهی او را طلاق داد. این مسأله‌ای است که بیش از نیمی‌از مخاطبان شبکه «من و تو» آن را تأیید می‌کنند و به آن اذعان می‌نمایند.


فساد اخلاقی سالومه سیدنیا

روابط جنون‌آمیز «سالومه سیدنیا» با دیگر مردان تلویزیون «من و تو» به حدی زننده بود که واکنش و اعتراض‌های گسترده مردمی‌را در شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشت. به دنبال برقراری روابط خارج از عرف «سالومه سیدنیا» چه پیش از طلاق وی و چه بعد از آن، گویا اکنون «علی همدانی» یکی دیگر از مجریان مرد تلویزیون «بی‌بی‌سی فارسی» را برای همخوابگی خود انتخاب کرده است.

گفتنی‌است، بدنامی‌های «سالومه سیدنیا» و شکست‌های پی در پی وی در اجرا و برنامه‌سازی سبب شد تا وی نسبت به دیگر عوامل شبکه «من و تو»، کمتر حق برنامه‌سازی و اجرا داشته باشد.


واکنش کاربران شبکه های اجتماعی به فساد اخلاقی سالومه سیدنیا

جنبش مبارزه با رسانه های بیگانه
نوع مطلب : فرهنگی، شبیخون فرهنگی، هنر، اخبارهنرمندان وستاره ها، 
برچسب ها : ماهواره، فرهنگ غرب، سالومه سیدنیا، من وتو، رسانه،
لینک های مرتبط :
جمعه 22 خرداد 1394
تلاش برای تغییر خط «فارسی» جدیدترین خیانت بی‌بی‌سی «فارسی»
بی‌بی‌سی- اگر بی‌بی‌سی فارسی است- می‌بایست به جای پرداختن به تغییر خط فارسی موضوع ورود بی‌رویه واژگان بیگانه به زبان فارسی را سوژه خود می‌کرد. گویا سیاست‌های پشت پرده بی‌بی‌سی در یک بازی مبتدیانه دیگر در حال رو شدن است.


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : فرهنگی، شبیخون فرهنگی، اخبار، اجتماعی، 
برچسب ها : بی بی سی، فرهنگ غرب، رسانه، ماهواره، زبان فارسی،
لینک های مرتبط :
جمعه 22 خرداد 1394
درگیری شدید در "بار" یکی از هتل های معروف دبی +عکس
هفته گذشته در " بار" در یکی از هتل های معروف شهر دبی درگیری رخ داد که به موجب این درگیری یک نفر به شدت زخمی شد. علت این درگیری، مزاحمت جنسی برای یک زن در بار این هتل بوده است.


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : فرهنگی، شبیخون فرهنگی، اخبار، اجتماعی، 
برچسب ها : سیناولی الله، ماهواره، رسانه، دبی، مزاحمت جنسی،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 19 خرداد 1394
تبلیغ مبتذل برخی شرکت‌های ایرانی +عکس
تبلیغ بعضا مبتذل برخی محصولات ایرانی در شبکه‌های ماهواره‌ای ضد انقلاب چندی است روند صعودی به خود گرفته و با وجود ممنوعیت‌های قانونی با سستی از سوی نهادهای مسئول مواجه شده است.


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : فرهنگی، مشکلات ومعضلات اجتماعی، شبیخون فرهنگی، 
برچسب ها : تبلیغات، رسانه، اسیبهای اجتماعی، ماهواره،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 18 خرداد 1394
تغییر سبک زندگی با بشقاب های مسموم
یکی از تلخ‌ترین وقایع زندگی زناشویی طلاق بوده که متاسفانه امروزه آمارش از ازدواج بالاتر کشیده که این مسئله زنگ خطری برای مسئولان جوانان و کشور بوده زیرا که در صورت ادامه این روند باعث تزلزل جامعه و یک نوع‌گسیختگی خواهد شد.

امان‌اله قرائی مقدم استاد دانشگاه تهران در این باره گفت: در هیچ کجای دنیا برای از هم جدا شدن زن و شوهر مراسمی تحت عنوان طلاق نگرفته و جشنی برپا نمی شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، وی افزود: علت اصلی انجام اینگونه مراسمات بی‌بندوباری اخلاقی، خودباختگی،‌ و از همه مهمتر تحت تاثیر رسانه‌های بیگانه بویژه کانال های فارسی‌ زبان بودن است که کارشان فرو پاشیدن کانون گرم خانواده شده.

قرائی مقدم در فیلم‌هایی که در شبکه‌های ماهواره‌ای پخش می‌شود تعهدات اخلاقی و ارزشی در بین هنرمندانش زیر سوال می رود و بدین وسیله و بطور غیر مستقیم اینگونه رفتارها به مخاطب القا خواهد شد.

بنابراین برای حفظ ارزش‌های اخلاقی جامعه باید از تماشای شبکه‌های ماهواره ای به شدت امتناع کرد زیرا هدف اصلی این شبکه‌ها انحلال خانواده و تزلزل جامعه است.
نوع مطلب : فرهنگی، شبیخون فرهنگی، 
برچسب ها : زناشویی، طلاق، ماهواره، شبکه های اجتماعی، خانواده، مشکلات اجتماعی، فرهنگ زندگی اسلامی، امان الله قرائی، رسانه،
لینک های مرتبط :
1394/3/10
تخریب بنیان خانواده با هدف رهایی مسائل جنسی

اوشو شکل جدیدی غیر از ازدواج را برای یک زندگی جمعی پیشنهاد می‌کند و نام آن را (کَمون) می‌گذارد.


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : مذهبی، احادیث وروایات، فرهنگی، شبیخون فرهنگی، 
برچسب ها : اوشو، خانواده، کمون، مذهبی، احادیث وروایات، علوم دینی، امام علی،
لینک های مرتبط :
شنبه 9 خرداد 1394
آمار وحشتناک تعرض جنسی در آمریکا

سوءاستفاده جنسی از کودکان در شهرهای مختلف آمریکا به قدری افزایش یافته که به واقعیتی مسلم و موضوعی عادی تبدیل شده است.


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : فرهنگی، شبیخون فرهنگی، 
برچسب ها : سوء استفاده جنسی، تجاوزجنسی درامریکا.فساداخلاقی درامریکارسانه های غربی، سانسور، رسانه های فارسی زبان بیگانه، شبیخون فرهنگی،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 7 خرداد 1394
آرزوی غیراخلاقی شبکه جم برای ایرانی ها! +عکس
گروه شبکه های ضد فرهنگی "جم" با تبریک به جامعه همجنس بازان به خاطر تصویب شدن چنین قانونی، ماهیت اصلی مدیران و عوامل خود را بر ملا ساختند.


ادامه ی مطلب


نوع مطلب : فرهنگی، شبیخون فرهنگی، 
برچسب ها : شبکه جم، ماهواره، همجنس بازی، ماهیت واقعی مدیران شبکه ها،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 7 خرداد 1394
موضوعات
پیوندهای روزانه
آمار وبلاگ
  • افراد آنلاین : 2
  • بازدید امروز : 68
  • بازدید دیروز : 68
  • بازدید این هفته : 68
  • بازدید این ماه : 1381
  • بازدید امسال : 67357
  • بازدید کل : 206596
  • تعداد پست ها : 3897
  • تعداد نظرات : 101
امکانات جانبی